• امروز : ۹ اسفند ۱۳۹۹

مکانیکی

بررسی تخصصی انیمیشن Macanique

مکانیکی

author-img

توسط : فاطمه جعفرپور ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

این انیمیشن کوتاه، ژانر علمی ـ ‌تخیلی دارد و بی‌کلام است. داستان این انیمیشن ماجرای دو ربات است که می‌خواهند از محل بازیافت زباله‌ها فرار کنند و به شهر بروند. انیمیشن در این مسیر خشونت فیزیکی اندکی را به‌تصویر می‌کشد.

سال 2017 6 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

ذوب‌کردن ربات‌ها به‌خاطر عدم فعالیتشان، از خشونت‌های فیزیکی این انیمیشن است. این صحنه‌ها به‌صورت جزیی نمایش داده می‌شود و مخاطب تنها ورود ربات‌ها را به کوره مشاهده می‌کند. غرق‌شدن یکی از ربات‌ها در دریاچه، ازدیگر خشونت‌های فیزیکی این انیمیشن است.

جزئیات
پیام مثبت

ربات‌ها به همدیگر کمک می‌کنند و برای نجات یکدیگر فداکاری می‌کنند.

جزئیات
الگوی مثبت

یکی از ربات‌ها به‌خاطر اینکه دوستش بتواند فرار کند، فداکاری می‌کند و در آب غرق می‌شود.

آنچه لازم است والدین بدانند

ممکن است درک ماجرای این انیمیشن قدری برای کودکان دشوار باشد، والدین می‌توانند در این زمینه به فرزندان خود کمک کنند. در این انیمیشن رابطه‌ی دوستانه و فداکاری‌کردن برای دوستان نشان داده شده است. والدین می‌توانند درباره‌ی اهمیت دوستی و کارهایی که دوستان در یک رابطه دوستانه برای یکدیگر می‌توانند انجام دهند، با فرزندانشان گفت‌وگو کنند.

خلاصه: درک ماجرای این انیمیشن قدری برای کودکان دشوار است. والدین می‌توانند در این زمینه به فرزندان خود کمک کنند. والدین می‌توانند درباره‌ی اهمیت روابط دوستانه با فرزندان خود گفت‌وگو کنند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی اهمیت دوستی و کارهایی که دوستان برای یکدیگر می‌توانند انجام دهند، با فرزندان خود گفت‌وگو کنید. از فرزندتان بخواهید نظرش را درباره‌ی تمایل ربات‌ها برای رفتن به شهر بگوید. از او بخواهید داستان را برایتان تعریف کند و برای تکمیل داستان به او کمک کنید. خلاصه: درباره‌ی اهمیت دوستی و کارهایی که دوستان برای یکدیگر می‌توانند انجام دهند، با فرزندان خود گفت‌وگو کنید.

داستان انیمیشن

«ربات‌ها» مشغول فعالیت در محل بازیافت زباله‌های آهنی هستند. آن‌ها توسط یک «دوربین» چک می‌شوند تا کارشان را به‌درستی انجام دهند. دو تا از ربات‌ها دوست دارند از آنجا خلاص شوند و به دنیای پرزرق‌وبرق شهر بروند. آن‌ها در دل تاریکی با کمک یکدیگر یک قایق می‌سازند و تصمیم می‌گیرند با کمک آن به‌سمت شهر بروند. موقع فرار، دوربین آن‌ها را می‌بیند و چنگال کوره می‌آید که آن‌ها را داخل کوره بیندازد. یکی از آن‌ها موفق به فرار می‌شود؛ ولی یکی از آن‌ها در دریاچه غرق می‌شود.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: sofia bernardo / سوفیا برناردو

نویسنده: julia baurens / جولیا بارنز

نام شخصیت‌ها:

ربات‌ها: دو ربات که به اجبار در محل بازیافت زباله کار می‌کنند، آن‌ها دوست دارند فرار کنند و به شهر بروند،

دوربین: دوربین، فعالیت ربات‌ها را مدام چک می‌کنند و درصورتی‌که آن‌ها وظایفشان را درست انجام ندهند، به کوره خبررسانی می‌کند تا آن‌ها را ذوب کند.  

کشور سازنده: فرانسه

کمپانی سازنده: studio dec aviaterurs

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه