مولان ۲

بررسی تخصصی انیمیشن 2 Mulan

مولان ۲

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

امپراتور چین تصمیم می‌گیرد سه دختر خود را به عقد سه شاهزاده از کشور کوی‌کونگ دربیاورد تا با آن‌ها متحد شود و جلوی حمله‌ی مغول‌ها را بگیرد. مولان و شانگ که قصد ازدواج با یکدیگر دارند، باید شاهزاده خانم‌ها را تا کوی‌کونگ همراهی کنند؛ اما شاهزاده خانم‌ها دل در گروی افراد دیگری دارند. موضوع اصلی داستان اهمیت «عشق» و گوش‌سپردن به ندای قلب است.

 

سال 2004 ۷۹ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در صحنه‌‌های مختلف زد‌وخورد و درگیری و دعوا بار‌ها مشاهده می‌شود که البته بخش قابل توجهی از آن‌ها برای دفاع از خود است؛ اما صحنه‌هایی از کتک‌کاری و زدوخورد بی‌دلیل و در قالب طنز هم دیده می‌شود. موشو نقشه‌‌هایی برای آسیب‌زدن به شانگ می‌کشد. صحنه‌هایی از ارواح فانتزی نمایش داده می‌شود که با موشو برخورد خوبی ندارند. شخصیت‌های اصلی داستان از شمشیر، مشت، تیروکمان و... استفاده می‌کنند. درحالی‌که مولان و شانگ روی پل طنابی ایستاده‌اند، راهزن‌ها ریسمان پل را می‌بُرند و شانگ به دره سقوط می‌کند. مولان و شانگ با یکدیگر دعوا می‌کنند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

ترس از حمله‌ی مغول‌ها در سیر داستانی انیمیشن وجود دارد. در صحنه‌ای کالسکه‌ی شاهزاده‌ خانم‌ها به دره پرت می‌شود که البته کسی آسیب نمی‌بیند. صحنه‌ای از حمله‌ی ناگهانی راهزن‌‌ها نمایش داده می‌شود. شانگ به داخل دره‌ای عمیق سقوط می‌کند. ارواح اجداد مولان به‌صورت فانتزی نمایش داده می‌شوند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

سه محافظ جوان شاهزاده خانم‌ها، بی‌دلیل زمینه‌ی دعوا و زدوخورد را فراهم می‌کنند. آن‌ها در شهر بارها به دختران زیبا زل می‌زنند و سعی می‌کنند توجه‌شان را جلب کنند. موشو به مولان و شانگ دروغ می‌گوید، دختران امپراتور درحین شعرخواندن و رقصیدن می‌گویند که دلشان می‌خواهد مانند سایر دختران باشند و با لباس زیر در شهر بگردند. سه مرد محافظ به دیگران زبان‌درازی می‌کنند.

جزئیات
پیام مثبت

مولان درابتدای انیمیشن درباره‌ی تعادل‌داشتن در زندگی صحبت می‌کند. کار گروهی در مقابله با راهزنان به پیروزی منجر می‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

مولان معتقد است باید به ندای قلب گوش کرد و ازدواج باید با عشق همراه باشد، نه اجبار. مولان به کودکان دهکده آموزش حرکات رزمی می‌دهد و به آن‌ها می‌گوید باید میان خشونت و آرامش تعادل برقرار کنند و از اهمیت رعایت تعادل می‌گوید. مولان با دیگران بسیار مهربان و خوش‌اخلاق برخورد می‌کند.

از فرزندان خود بخواهید درباره‌ی موقعیت‌هایی که خواست و علاقه‌ی قلبی‌شان با مسئولیت‌هایی که دارند، در تضاد بوده است صحبت کنند؛ مثلاً اگر پیروی‌کردن از علایق شخصی‌مان برای دیگران دردسر ایجاد کند، باید چه کار کنیم؟

چه راه‌هایی وجود دارد که هم به علایقمان بپردازیم و هم مسئولیتمان را انجام دهیم؟

اگر قرار باشد همه فقط از علایق قلبی‌شان پیروی کنند، چه اتفاقی می‌افتد؟

به غیر از گوش‌کردن به ندای قلب در مسیر زندگی، از چه چیز‌هایی می‌توانیم برای پیداکردن راهمان استفاده کنیم؟

از فرزند خود بخواهید درباره‌ی راه‌هایی که می‌توان علاوه بر حفظ آزادی‌های شخصی، به نیاز‌های دیگران هم توجه کرد، بیاندیشد و تجربیاتش را بیان کند.

درباره‌ی نقش‌آفرینی مثبت زنان در جامعه با فرزندان نوجوان خود گفت‌وگو کنید.

می‌توانید درباره‌ی نقش آوازخوانی، موسیقی و تأثیر‌گذاری‌ آن‌ها و آموزه‌های این سرود‌ها در انیمیشن‌های دیزنی با فرزند خود صحبت کنید.

خلاصه: به غیر از گوش‌کردن به ندای قلب در مسیر زندگی، از چه چیز‌هایی می‌توانیم برای پیداکردن راهمان استفاده کنیم؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه