موشی برای فروش

بررسی تخصصی انیمیشن Mouse for Sale

موشی برای فروش

author-img

توسط : نرگس شفیعی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن کوتاه و صامت «موشی برای فروش» درباره‌ی موشی با گوش‌های خیلی بزرگ است که این ویژگی باعث شده است مورد تمسخر قرار بگیرد و کسی او را نخرد. تااینکه پسربچه‌ای با همین ویژگی (گوش‌های خیلی بزرگ) وارد مغازه می‌شود و به‌خاطر ویژگی مشابهی که با موش دارد، او را می‌خرد. این انیمیشن می‌تواند برای آموزش درک تفاوت‌ها به کودکان مفید باشد.

سال 2010 4 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

موشی که در مغازه منتظر مانده است تا بالاخره کسی او را بخرد، سعی دارد توجه پسربچه‌ای را به‌سوی خود جلب کند. او هربار که می‌خواهد بادام‌زمینی را به‌سمت پسربچه پرتاب کند، بادام‌زمینی محکم به خودش برخورد می‌کند. زمانی‌که یک سوسک او را مسخره می‌کند، موش به‌سمت سوسک می‌دود و با گوشش او را به بیرون از قفس پرتاب می‌کند. این صحنه‌ها فانتزی و گاهی خنده‌آور است. در یک صحنه دو پسربچه موش را به‌خاطر گوش‌های خیلی بزرگش مسخره می‌کنند و به او می‌خندند.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

دو پسربچه موش را به‌خاطر گوش‌های خیلی بزرگش مورد تمسخر قرار می‌دهند. سوسک‌کوچولو هم دائم به او می‌خندد.

جزئیات
پیام مثبت

درک تفاوت‌های ظاهری مهم‌ترین پیامی است که این انیمیشن منتقل می‌کند. موش کوچکی به‌خاطر گوش‌های خیلی بزرگش مورد تمسخر قرار می‌گیرد و هیچ‌کس حاضر به خریدن او نیست؛ اما سرانجام پسربچه‌ای که مانند او گوش‌های بزرگی دارد، از او خوشش می‌آید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

تو اگر در برخورد با این موش قرار می‌گرفتی، فکر می‌کنی چه رفتاری با او می‌کردی؟

تا به حال دوستی با ویژگی ظاهری متفاوت داشتی؟ رفتار دیگران با او چگونه بوده است؟

برای انتخاب دوستانت چقدر به ظاهر آن‌ها توجه می‌کنی؟ ملاک‌های درست برای انتخاب دوست چه چیزهایی هستند؟

اگر کسی تو را به‌خاطر ظاهرت مسخره کند، چه احساسی به تو دست می‌دهد؟ (کودکان می‌توانند با تصور خود در این موقعیت، به تأثیر منفیِ مسخره‌کردن دیگران پی ببرند)

چقدر قضاوت‌های دیگران درباره‌ی ظاهر ما اهمیت دارد؟

خلاصه: با پرسش و پاسخ‌هایی ساده کمک کنید تا کودکان اهمیتِ کنارآمدن با تفاوت‌های ظاهری دیگران را دریابند و نادرست‌بودن مسخره‌کردن دیگران را متوجه شوند.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن کوتاه و صامت داستان موشی با گوش‌های خیلی بزرگ است. این ویژگی باعث شده است پسربچه‌ها او را مسخره کنند؛ اما سرانجام پسربچه‌ای که ویژگی مشابهی دارد، از او خوشش می‌آید و او را خریداری می‌کند. این داستان می‌تواند برای کودکان ما به‌ویژه برای سنینی که وارد مدرسه می‌شوند و روابط اجتماعی آن‌ها گسترده‌تر می‌شود، مؤثر باشد. برای درک بهتر پیام اثر، والدین عزیز می‌توانند به کودکان خود کمک کنند. با آن‌ها درباره‌ی پیام اثر گفت‌وگو کنید. درباره‌ی تأثیر منفی مسخره‌کردن دیگران به آن‌ها بگویید. اگر کودک شما به دلیل ویژگی ظاهری خاصی دچار کاهش اعتمادبه‌نفس شده است یا دوستانی با چنین تجربه‌ای دارد، سعی کنید به آن‌ها یادآوری کنید تفاوت‌های ظاهری نباید ملاک قضاوت یا انتخاب دوستان باشند.

خلاصه: پیام این اثر (درک تفاوت‌های ظاهری) برای کودکان، به‌ویژه در سنینی که روابط اجتماعی گسترده‌تری پیدا می‌کنند، می‌تواند مؤثر باشد.

داستان انیمیشن

در مغازه‌ی فروش «حیوانات خانگی»، «موشی» برای فروش قرار دارد. او به‌دنبال کسی است که صاحبش شود؛ اما مشکلی باعث شده است که افراد زیادی خواهان او نباشند: گوش‌های بزرگش! بچه‌هایی که وارد مغازه می‌شوند، اغلب به گوش‌های خیلی بزرگ او می‌خندند. یک روز پسری وارد مغازه می‌شود، موش سعی می‌کند با سروصدا او را متوجه خودش کند؛ اما پسر که هدفون روی گوشش دارد، به‌خاطر صدای آهنگ چیزی نمی‌شنود. موش با گوش‌هایش سوسک کوچولویی را به‌سمت پسر پرتاب می‌کند. سرانجام توجه پسربچه جلب می‌شود و با دیدن موش از او خوشش می‌آید. او هدفونش را از روی گوش‌هایش برمی‌دارد و مشخص می‌شود که پسربچه هم مانند موش‌کوچولو گوش‌های بزرگی دارد.

جزئیات انیمیشن

قالب اثر: انیمیشن

ژانر اثر: انیمیشن کوتاه، کمدی

کارگردان: Wouter Bongaerts / ووتر بانگرتس

نویسنده: Wouter Bongaerts/ ووتر بانگرتس

نام تهیه‌کننده: Wouter Bongaerts/ ووتر بانگرتس

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه