• امروز : ۶ مرداد ۱۴۰۰

موز

موز

بررسی تخصصی انیمیشن Banana

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

10 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«موز» یک انیمیشن کوتاه و کمدی است که شخصیت‌های آن موجودات کوچک و بامزه‌ای به‌نام مینیون‌ها هستند. این شخصیت‌ها که برای اولین‌بار در سری انیمیشن «من نفرت‌انگیز» ظاهر شدند، عاشق شرارت‌کردن هستند. در این داستان مینیون‌ها که در کارخانه‌ی موشک‌سازی مشغول به‌کارند، در زمان استراحت خود، بر سر به‌دست‌آوردن یک موز با هم درگیر می‌شوند و در تمام طول داستان کشمکش آن‌ها به‌صورت کمدی نمایش داده می‌شود.

سال 2010 4 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

باب یک موز خوشمزه دارد و حاضر نیست آن را با دوستانش تقسیم کند. بقیه‌ی مینیون‌ها هم بدون توجه به اینکه موز متعلق به کیست، برای به‌دست‌آوردن آن، با هم رقابت می‌کنند. در این کشمکش گاهی مینیون‌ها یکدیگر را اذیت می‌کنند تا صاحب موز شوند.

جزئیات
پیام مثبت

کشمکش‌های مینیون‌ها برای به‌دست‌آوردن موز در پایان باعث می‌شود که موز به هیچ‌کدام نرسد و در یک گودال از دست برود، البته مینیون‌ها از این اتفاق درس نمی‌گیرند و بازهم اشتباهشان را برای به‌دست‌آوردن یک سیب تکرار می‌کنند.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «موز» یک انیمیشن کوتاه و کمدی است که درگیری مینیون‌ها را برای به‌دست‌آوردن یک موز نمایش می‌دهد. مسئله‌ی عدم تمایل به اشتراک‌گذاری وسایل و خوراکی برای کودکان سنین پایین ممکن است آشنا باشد. این انیمیشن فرصت خوبی برای والدین ایجاد می‌کند تا درباره‌ی اهمیت دوستی و به اشتراک‌گذاشتن داشته‌ها با کودکان خود صحبت کنند. از کودکان خود درباره‌ی سرانجام درگیری مینیون‌ها سؤال کنید و از او بخواهید به راه‌های بهتر برای کنار‌آمدن با دوستان فکر کند.

خلاصه: درباره‌ی اهمیت دوستی و به اشتراک‌گذاشتن داشته‌ها با کودکان خود صحبت کنید و کودکان را راهنمایی کنید تا از سرانجام ناخوشایند مینیون‌ها درس بگیرند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

سرانجام درگیری مینیون‌ها بر سر خوراکی چه بود؟ چه راه‌حل بهتری برای مینیون‌ها وجود داشت؟

اگر جای مینیون‌ها بودی، ترجیح می‌دادی دوستانت را اذیت کنی تا به یک موز برسی یا موزت را تقسیم می‌کردی تا دوستانت خوشحال شوند؟

خلاصه: سرانجام درگیری مینیون‌ها چه بود؟ تو اگر جای آن‌ها بودی، چکار می‌کردی؟

داستان انیمیشن

«مینیون‌های» کوچک و بامزه که عاشق شرارت هستند، در یک کارخانه‌ی ساخت موشک مشغول به‌کارند. مینیون‌ها به جز شرارت‌کردن به یک چیز دیگر علاقه دارند: «موز». در این داستان، یکی از مینیون‌ها یک موز همراه خودش دارد که برای خوردن آن نمی‌تواند صبر کند؛ اما به محض پوست‌کندن میوه، توجه مینیون‌های دیگر به آن جلب می‌شود و همه‌ی کارکنان کارخانه به‌دنبال او می‌روند تا موز را به‌دست بیاورند. پس از یک کشمکش طولانی میان این موجودات کوچک، موز درون یک گودال عمیق می‌افتد و همه از خوردن آن بی‌نصیب می‌شوند!

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Kyle Balda, Samuel Tourneux / کایل بالدا، ساموئل تورنکس

نویسنده: Pierre Coffin / پی‌یر کافین

نام تهیه‌کننده: John Cohen, Janet Healy, Christopher Meledandri / جان کوهن، جانت هیلی، کریستوفر ملداندری

نام بازیگران: Pierre Coffin / پی‌یر کافین

نام شخصیت‌ها:

باب: مینیونی که در کارخانه‌ی ساخت موشک کار می‌کند و برای وعده‌ی غذایی‌اش یک موز آورده است. او آنقدر موز دوست دارد که حاضر نیست آن را با کسی شریک شود،

استوارت: همکار باب. این مینیون هم مانند تمام مینیون‌های دیگر عاشق موز است و چه با خواهش و چه با زور، برای به‌دست‌آوردن موزِ باب، تلاش می‌کند،

کوین: یکی دیگر از کارکنان کارخانه‌ی موشک‌‌سازی که موز را در دست همکارش می‌بیند و تمام تلاشش را می‌کند تا صاحب موز شود.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: یونیورسال پیکچرز، ایلومینیشن اینترتینمنت

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد