• امروز : 30 فروردین 1403
logo

نقد و بررسی انیمیشن موزلی (Mosley)

author-img

توسط : یاسمن گودرزی ارزیاب کدومو

4 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1582 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

موزلی و خانواده‌اش برده‌ی انسانی به نام سایمون هستند. سایمون شخصی ظالم و زورگو است. زمانی که موزلی از ظلم سایمون خسته می‌شود، تصمیم می‌گیرد فرار کند و به هم‌نوعانش بپیوندد تا با کمک آن‌ها بتواند خانواده‌اش را نجات دهد. این انیمیشن محصول مشترک کشور نیوزلند و چین است و تلاش می‌کند اهمیت نرفتن زیر بار ظلم را برای مخاطب روشن کند. ظلمی که به موزلی و خانواده‌اش می‌رود و رنجی که آن‌ها تحمل می‌کنند، برای کودکانی که در سنین پایین قرار دارند می‌تواند غم و ترس زیادی به همراه داشته باشد.

ژانر : انیمیشن

سال 219 97 دقیقه جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن رنجی که بر طبقه‌ی فرودست و برده می‌رود را روایت می‌کند. این رنج ممکن است برای کودکانی که در سنین پایین قرار دارند غم زیادی به همراه بیاورد.

به فرزند خود بگویید که پدر و مادر برای راحتی و آرامش فرزندانشان فداکاری‌های بسیاری می‌کنند و آن‌ها تنها کسانی هستند که هرگز نمی‌توانند رنج و غم فرزندشان را ببینند.

روو با آنکه سن کمی دارد، بعد از پدرش تصمیم می‌گیرد از مادر باردار خود مراقبت کند. او حواسش به آرامش مادرش است، او را عصبانی نمی‌کند و تلاش می‌کند بدنی قوی پیدا کند تا بتواند مسئولیت‌های مادرش را انجام دهد. از این الگوی مثبت استفاده کنید و درباره‌ی مسئولیت‌پذیری نسبت به خانواده با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

خلاصه: به نمایش رنج و غمی که این اثر به همراه دارد، توجه کنید. از الگوهای مثبت کمک بگیرید و درباره‌ی مسئولیت‌پذیری نسبت به خانواده با فرزند خود صحبت کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چرا موزلی تصمیم گرفت از دست سایمون فرار کند؟

روو بعد از رفتن پدرش، چه رفتاری با مادرش داشت؟

به نظر تو کار موزلی درست بود که تصمیم گرفت به غار برود؟

اگر تو جای موزلی بودی مانند او رفتار می‌کردی؟

زمانی که موزلی با همه‌ی توان به سمت درخت رفت، چه اتفاقی افتاد؟

چه چیز باعث شد موزلی انقدر شجاع و بی‌باک شود؟

خلاصه: به نظر تو چرا نباید بگذاریم کسی به ما زور بگوید؟

داستان اثر

توریفاندزها، موجوداتی هستند که مانند چهارپایان راه می‌روند اما توانایی صحبت کردن با انسان‌ها را دارند. این موجودات سال‌هاست که برده‌ی انسان‌ها هستند و برای آن‌ها کار می‌کنند. موزلی یک توریفاند است که به همراه همسر و فرزندش در یک مزرعه برای انسانی به نام سایمون کار می‌کند. سایمون یک ارباب بداخلاق و خشن است. یک روز موزلی از ظلمی که به او و خانواده‌اش می‌رود خسته می‌شود و برای پیدا کردن هم‌نوعانش عازم یک سفر دور و دراز می‌گردد. او که از افسانه‌ها شنیده بود توریفاندهای ایستاده در شهری دور زندگی می‌کنند، تلاش می‌کند آن‌ها را پیدا کند اما پس از یافتن آن‌ها متوجه می‌شود همه‌شان پیر و فرسوده هستند و توانایی کمک کردن به موزلی را ندارند. موزلی ناامید نمی‌شود. او پس از تلاش‌های فراوان به درختی جادویی در دل جنگل می‌رسد و با خوردن میوه‌ی آن، می‌تواند بر روی دوپایش بایستد. موزلی به مزرعه بازمی‌گردد و خانواده‌اش را از ظلم سایمون نجات می‌دهد.

جزئیات اثر

کارگردان: کیربی آتکینز / Kirby Atkins

نویسنده: کیربی آتکینز / Kirby Atkins

تهیه کننده: دنیل استوری / Daniel Story

بازیگران: کیربی آتکینز / لوسی لاولس / لی آتکینز Kirbi Atkins / Lucy Lawless / Leah Atkins

نام شخصیت ها:

موزلی: یک توریفاندز است که به همراه خانواده‌اش، بردگی می‌کند. او زمانی که از ظلم اربابش خسته می‌شود، برای پیدا کردن کمک، عازم یک سفر می‌شود.

روو: او پسر موزلی است. روو در نبود پدر سعی دارد از مادر باردارش مراقبت کند.

سایمون: ارباب موزلی و خانواده‌اش است. او که بی‌رحم و خشن است برای کار کشیدن از زیردستانش، آن‌ها را شلاق می‌زند و با آن‌ها بدرفتاری می‌کند.

کشور سازنده: نیوزلند - چین

کمپانی سازنده: Saban Films

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد موزلی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!