• امروز : 30 فروردین 1403
logo

نقد و بررسی انیمیشن مهندس کوچولوها (The Fixies)

author-img

توسط : ریحانه علیپور ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

3435 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 6 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

سریال «مهندس کوچکولوها» داستان پسربچه‌ای 10 ساله به نام «تام توماس» و دوستانش را دنبال می‌کند. دوستان او موجودات کوچکی به نام «فیکسی» هستند که در تعمیر کردن وسایل مهارت زیادی دارند. این انیمیشن آموزشی محصول کشور روسیه است و اطلاعات مفید، ساده و کوتاهی به مخاطب در مورد نحوه کارکرد لوازم خانگی، تاسیسات و... می‌دهد.

ژانر : آموزشی

سال 2010 4 فصل/ 209 قسمت/ هرقسمت حدود 6 دقیقه جزئیات کامل اثر
9 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن آموزشی از سال 2010 تا 2023 در چهار فصل منتشر شده است. «تام توماس» اصلی‌ترین کاراکتر انسانی داستان است. چند عدد پیچ در خیالات این کودک 10 ساله به شخصیت‌های تخیلی مشابه پری‌ها در می‌آیند، این شخصیت‌های تخیلی همان «فیکسی‌ها» هستند. محتوای آموزشی بیشتر پیرامون موضوعات مهندسی است و روش ارائه مطالب به این صورت است که نحوه‌ی عمکرد وسایل و چگونگی ساخت آن‌ها در قالب تصاویر دو بعدی شرح داده می‌شود. نکته‌ی قابل توجه در مورد مطالب ارائه شده، توضیحات ساده و کوتاه است. با این حال ممکن است برای کودکان فهم مطالب قدری دشوار باشد. والدین می‌توانند در صورت تمایل فرزندشان را در درک بهتر مطالب کمک کنند.

خلاصه:

«تام توماس» کاراکتر انسانی به همراه چند شخصیت تخیلی با نام فیکسی‌ها، کودکان را با روشی بسیار ساده و ابتدایی با اسامی وسایل مختلف و نحوه‌ی عملکرد آن‌ها آشنا می‌کنند. والدین می‌توانند در صورت تمایل فرزندانشان را برای درک بهتر مطالب راهنمایی کنند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

ممکن است کودک سوالاتی اضافی برای فهم بهتر محتوای انیمیشن داشته باشد که والدین می‌توانند بعد از تماشا در این مورد توضیحاتی دهند.

سیمکا چطور توانسته در مورد وسایل‌ مختلف اطلاعات زیادی داشته باشد؟ می‌توانید در مورد اهمیت کتاب‌خوانی و مطالعه کردن  با کودکان صحبت کنید.

خلاصه:

والدین می‌توانند در مورد محتوای انیمیشن و همینطور اهمیت مطالعه برای کسب دانش با فرزندان خود صحبت کنند.

داستان اثر

«تام توماس» دوستان کوچکی به نام فیکسی‌ها دارد. آن‌ها به خاطر اندازه‌ی بسیار کوچکشان به راحتی درون وسایل الکتریکی می‌روند و شروع به تعمیر آن‌ها می‌کنند. در بیشتر قسمت‌ها، توماس و نولیک دردسر درست می‌کنند و سیمکا با دانش زیادی که دارد به کمک آن‌ها می‌رود. هر قسمت حدود 6 دقیقه به طول می‌انجامد.

جزئیات اثر

کارگردان: Alexander Tatarsky/ Georgiy Vasilyev/ الکساندر تاتارسکی/ گئورگی واسیلیف

نویسنده: Eduard Uspensky/ ادوارد اوسپنسکی

نام تهیه کننده: Aeroplane Productions

نام بازیگران:

Artyom Skosarev/ Aleksandr Novikov/ Larisa Brokhman/ Pyotr Ivashchenko/ Inna Korolyova

آرتیوم اسکوسارف/ الکساندر نوویکوف/ لاریسا بروخمان/ پیوتر ایواشچنکو/ اینا کورولیوف

نام شخصیت ها:

تام توماس: پسربچه‌ای 10 ساله که شخصیت اصلی داستان است. توماس دوستان مخفی و کوچکی به نام فیکسی دارد. فیکسی‌ها موجودات کوچکی هستند که وظیفه‌ی تعمیر وسایل مختلف را دارند. فیکسی ترکیبی از دو کلمه pixie و fix است. قد فیکسی‌ها حدودا یک سانتی‌متر است.

سیمکا: او یک فیکسی است. سیمکا 10 سال دارد و دختر بزرگ خانواده است. او دختر باهوشی است و دانش زیادی در مورد نحوه کارکرد وسایل مختلف می‌داند. سیمکا نارنجی رنگ است.

نولیک: او برادر کوچکتر سیمکاست که 6 سال دارد. نولیک به رنگ آبی است. در هر قسمت از سریال، نولیک اطلاعات زیادی از خواهرش یاد می‌گیرد.

پاپوس: پدر سیمکا و نولیک است.

ماسیا: مادر سیمکا و نولیک است.

کشور سازنده: روسیه

کمپانی سازنده: Aeroplane JSC

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد مهندس کوچولوها

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!