• امروز : 4 مهر 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن مهندس باب: ماشین‌های سنگین ( Bob The Builder: Mega Machines)

author-img

توسط : یاسمن گودرزی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

193 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن مهندس باب، در ژانر ماجراجویی، داستان یک تیم، به رهبری پسری به نام باب را روایت می‌کند که مسئولیت ساختن یک سد را بر عهده می‌گیرند. پرهیز کردن از حسادت و خوشحالی از رشد و موفقیت دیگران از پیام‌های مثبت این اثر است.

ژانر : ماجراجویی

سال 2017 مهندس باب: ماشین‌های سنگین جزئیات کامل اثر
مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

آنچه لازم است والدین بدانند: انیمیشن مهندس باب فرصت خوبی است که به فرزندتان درباره‌ی شغل مهندسی، سختی‌ها و الزامات آن بگویید و او را با مقدمات آن آشنا کنید. درباب اهمیت مهندسی می‌توانید به اشتباهی که آیس در مقدار مصالح کرد اشاره کنید. اینکه کوچک‌ترین اشتباه در محاسبه‌ی میزان مواد و مصالح باعث می‌شود جان انسان‌های زیادی به خطر بیفتد. درباره‌ی تفاوت شخصیت کنراد و باب با فرزند خود به گفت‌وگو بنشینید. باب خود را در کنار دوستانش می‌دید، آن‌ها را می‌بخشید و نسبت به آن‌ها مسئولیت‌پذیر بود اما کنراد درست در نقطه‌ی مقابل باب قرار داشت. همین تفاوت‌ها باعث شد دوستان باب او را دوست داشته باشند و از او حمایت کنند. اسکوب مجذوب شخصیت آیس است. آیس به عنوان یک مگا ماشین برای اسکوب مانند یک رویا و یک قهرمان همیشگی است اما به مرور این قهرمان نیز اشتباهاتی مرتکب می‌شود و اسکوب را متوجه می‌سازد که نباید چنین تصوری از آیس برای خود می‌ساخت. به فرزندتان بگویید شخصیت‌هایی که ما هرروز در اطراف خود می‌بینیم، کامل نیستند. آن‌ها نیز مرتکب خطا می‌شوند و حتی گاهی گول می‌خورند. پس نباید از آن‌ها قهرمان‌های بی‌نقصی بسازیم.

خلاصه: درباره‌ی اهمیت شغل مهندسی با فرزندتان صحبت کنید. تفاوت دو شخصیت باب و کنراد را برای او بیان کنید. به فرزندتان یادآوری کنید که همه‌ی آدم‌ها اشتباه می‌کنند و نباید از آن‌ها قهرمان‌های بی‌نقص بسازیم.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چه چیزی باعث شد سدی که باب مهندس آن بود، فرو بریزد؟

باب و کنراد چه تفاوت‌هایی با هم داشتند؟

ادامه متن

داستان اثر

باب یک مهندس مهربان و خلاق است که به همراه ماشین‌هایش به کار ساخت و ساز می‌پردازد. شهردار شهر اسپرینگ یک پروژه‌ی سدسازی را به باب و ماشین‌هایش محول می‌کند. آن‌ها خوشحال از اینکه می‌توانند یک پروژه‌ی جدید را تجربه‌ کنند، دست به کار می‌شوند اما یکی از دوستان قدیمی باب به نام کنراد، از اینکه او مورد توجه شهردار قرار گرفته است خشمگین می‌شود و به باب حسادت می‌کند. کنراد برای آن که بتواند در کار باب اختلال ایجاد کند، به او نزدیک می‌شود و در زمان مناسب و با دست بردن در مصالح باعث فروپاشی سد می‌شود. پس از این ماجرا، درحالی که باب و دوستانش بسیار شرمنده‌ی مردم بودند، یکی از ماشین‌ها اعتراف می‌کند که کارشکنی در ساخت سد کار کنراد بوده است و خیانت او برملا می‌شود.

جزئیات اثر

نام اثر: مهندس باب: ماشین‌های سنگین / Bob The Builder: Mega Machines

قالب اثر: انیمیشن

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد مهندس باب: ماشین‌های سنگین

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!