من میخواهم پانکراس تو را بخورم

بررسی تخصصی انیمیشن I Want to Eat Your Pancreas

من میخواهم پانکراس تو را بخورم

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 8 دقیقه
12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن، داستان عشق دو همکلاسی نسبت به یکدیگر است که یکی از آنها در اثر بیماری کشنده لوزالمعده درمیگذرد.

سال 2018 109 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

درگیری فیزیکی ساکورا با زورگیر در ابتدای فیلم، فریاد زدن های کیوکو بر سر هاروکی، تکه کلام های جنسی ساکورا به هاروکی و اغواگری های او، دعوای هاروکی با دوست پسر سابق ساکورا، بی توجهی های هاروکی نسبت به ساکورا و چند مورد ناسزاگویی خفیف در این انیمیشن، نمونه هایی از خشونت فیزیکی، روانی و جنسی هستند.

جزئیات
ترس

بجز صحنه های درگیری فیزیکی ساکورا با زورگیر و هاروکی با دوست پسر سابق ساکورا و سیلی کیوکو به هاروکی، صحنه ترسناکی در این فیلم دیده نمیشود. دقت به این نکته ضروری است که صحنه های گفته شده، صرفا به واسطه اینکه صحنه درگیری و زد و خورد هستند، ممکن است ترسناک محسوب شوند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

استعمال مشروبات الکلی توسط ساکورا و هاروکی، دروغگویی، استفاده از ناسزاهای خفیف مثل «سمج»، «عوضی» و «خفه شو»، تقلب درسی و سفر مختلط ساکورا و هاروکی، از جمله ناهنجاری های اجتماعی این فیلم هستند.

جزئیات
پیام مثبت

تعامل درست و منطقی با مردم و عشق و علاقه آنگونه که ساکورا به هاروکی آموخت، تلاش برای تحقق خواسته ها و غنیمت شمردن وقت مثل ساکورا که هر روز قبل از مرگش را به عنوان روز آخر زندگی احتساب میکرد، امید به زندگی و شادی شبیه آنچه ساکورا در دل داشت و کمک به دیگران، مثل کاری که ساکورا در ابتدای فیلم با فرد زورگیر کرد، از جمله پیام های مثبتی بود که در این فیلم دیده میشد.

جزئیات
الگوی مثبت

هاروکی، شخصیتی منزوی و سنگدل بود که بعد از آشنایی با ساکورا، به کلی تغییر کرد و در آخر فیلم، نسبت به تعامل با دیگران و عواطف انسانی، حساسیت نشان میداد. کیوکو، دوست ساکورا، شخصیتی تندخو، اما در عین حال دلسوز بود که اگرچه در ابتدا رفتار بدی با هاروکی داشت، نهایتا با او دوست شد و ساکورا که شخصیتی مثبت اندیش و خوش برخورد و با عاطفه بود و این، در نحوه تعاملش با هاروکی و بقیه بچه های مدرسه، قابل مشاهده بود.

ادامه متن

پیامدهای روابط جنسی چیست؟ آیا اغواگری، مثل ساکورا، برای دستیابی به یک رابطه عاشقانه کار درستی است؟

در این فیلم، ساکورا و هاروکی، با هم به مسافرت میروند. آیا مسافرت دونفره یک دختر و یک پسر، خارج از چارچوب خانواده، صحیح است؟

چرا ارتباط درست و همدلانه با دیگران ضرورت دارد؟

آیا هاروکی در ابتدای فیلم شخصیت دوست داشتنی تری بود یا انتهای فیلم؟

خلاصه:چرا ارتباط درست و همدلانه با دیگران ضرورت دارد؟ آیا هاروکی در ابتدای فیلم شخصیت دوست داشتنی تری بود یا انتهای فیلم؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه