• امروز : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

من میخواهم پانکراس تو را بخورم

من میخواهم پانکراس تو را بخورم

بررسی تخصصی انیمیشن I Want to Eat Your Pancreas

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 8 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن، داستان عشق دو همکلاسی نسبت به یکدیگر است که یکی از آنها در اثر بیماری کشنده لوزالمعده درمیگذرد.

سال 2018 109 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بر اساس 2 رأی

جزئیات
خشونت

درگیری فیزیکی ساکورا با زورگیر در ابتدای فیلم، فریاد زدن های کیوکو بر سر هاروکی، تکه کلام های جنسی ساکورا به هاروکی و اغواگری های او، دعوای هاروکی با دوست پسر سابق ساکورا، بی توجهی های هاروکی نسبت به ساکورا و چند مورد ناسزاگویی خفیف در این انیمیشن، نمونه هایی از خشونت فیزیکی، روانی و جنسی هستند.

جزئیات
ترس

بجز صحنه های درگیری فیزیکی ساکورا با زورگیر و هاروکی با دوست پسر سابق ساکورا و سیلی کیوکو به هاروکی، صحنه ترسناکی در این فیلم دیده نمیشود. دقت به این نکته ضروری است که صحنه های گفته شده، صرفا به واسطه اینکه صحنه درگیری و زد و خورد هستند، ممکن است ترسناک محسوب شوند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

استعمال مشروبات الکلی توسط ساکورا و هاروکی، دروغگویی، استفاده از ناسزاهای خفیف مثل «سمج»، «عوضی» و «خفه شو»، تقلب درسی و سفر مختلط ساکورا و هاروکی، از جمله ناهنجاری های اجتماعی این فیلم هستند.

جزئیات
پیام مثبت

تعامل درست و منطقی با مردم و عشق و علاقه آنگونه که ساکورا به هاروکی آموخت، تلاش برای تحقق خواسته ها و غنیمت شمردن وقت مثل ساکورا که هر روز قبل از مرگش را به عنوان روز آخر زندگی احتساب میکرد، امید به زندگی و شادی شبیه آنچه ساکورا در دل داشت و کمک به دیگران، مثل کاری که ساکورا در ابتدای فیلم با فرد زورگیر کرد، از جمله پیام های مثبتی بود که در این فیلم دیده میشد.

جزئیات
الگوی مثبت

هاروکی، شخصیتی منزوی و سنگدل بود که بعد از آشنایی با ساکورا، به کلی تغییر کرد و در آخر فیلم، نسبت به تعامل با دیگران و عواطف انسانی، حساسیت نشان میداد. کیوکو، دوست ساکورا، شخصیتی تندخو، اما در عین حال دلسوز بود که اگرچه در ابتدا رفتار بدی با هاروکی داشت، نهایتا با او دوست شد و ساکورا که شخصیتی مثبت اندیش و خوش برخورد و با عاطفه بود و این، در نحوه تعاملش با هاروکی و بقیه بچه های مدرسه، قابل مشاهده بود.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین لازم است بدانند که این انیمیشن، حول محور یک داستان عاشقانه شکل گرفته است که در نهایت نیز، با مرگ ساکورا، به پایان میرسد. شیوه مرگ ساکورا، بسیار غم انگیز است. در اثنای رابطه ساکورا و هاروکی، ساکورا، چندبار از تکه کلام های جنسی استفاده میکند یا یکی دوبار، هاروکی را در معرض رابطه جنسی قرار میدهد. همچنین در این فیلم، ساکورا و هاروکی، با یکدیگر به مسافرت میروند. البته این صحنه ها، چندان تحریک آمیز نیستند. والدین در صورت احساس نیاز، خوب است نسبت به پیامدهای روابط خارج از چارچوب خانواده با فرزندانشان صحبت کنند. همچنین صحنه هایی از طردشدن هاروکی از گروه همسالان نیز به نمایش گذاشته میشود. ممکن است کودکان با این مسئله، در مدرسه یا محیط های دوستی، دست و پنجه نرم کنند. خوب است والدین درباره روابط اجتماعی و چگونگی تعامل با همسالان، با فرزندان خود صحبت کنند.

خلاصه:خوب است والدین درباره روابط اجتماعی و چگونگی تعامل با همسالان، با فرزندان خود صحبت کنند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

پیامدهای روابط جنسی چیست؟ آیا اغواگری، مثل ساکورا، برای دستیابی به یک رابطه عاشقانه کار درستی است؟

در این فیلم، ساکورا و هاروکی، با هم به مسافرت میروند. آیا مسافرت دونفره یک دختر و یک پسر، خارج از چارچوب خانواده، صحیح است؟

چرا ارتباط درست و همدلانه با دیگران ضرورت دارد؟

آیا هاروکی در ابتدای فیلم شخصیت دوست داشتنی تری بود یا انتهای فیلم؟

خلاصه:چرا ارتباط درست و همدلانه با دیگران ضرورت دارد؟ آیا هاروکی در ابتدای فیلم شخصیت دوست داشتنی تری بود یا انتهای فیلم؟

داستان انیمیشن

هاروکی، دانش آموزی که برای کشیدن بخیه های به جا مانده از عمل آپاندیسش به بیمارستان مراجعه کرده است، بر روی زمین، دفتری می‌بیند و کنجکاوانه، آن را ورق میزند و متوجه میشود دفتر متعلق به ساکورا، همکلاسی اوست که بخاطر مشکل پانکراسش در آستانه مرگ است و تصمیم گرفته داستان زندگی اش را در آن دفتر بنویسد. ساکورا احساس میکند هاروکی حالا که از بزرگترین و خصوصی ترین راز او مطلع شده است، میتواند دوست خوبی برای او باشد و سعی میکند به او نزدیک شود. اما هاروکی فردی گوشه‌گیر و منزوی است. هاروکی و ساکورا هر دو در کتابخانه مدرسه کار میکنند.

هاروکی، در ابتدا با ساکورا به شدت با سردی برخورد میکند، اما کم کم و ابتدا با حس ترحم نسبت به او، با او همراه میشود و سعی میکند کمک کند تا ساکورا به آرزوهایش برسد. ساکورا از هاروکی دعوت میکند تا برای تعطیلات به مسافرت بروند و این مسافرت آغاز نزدیکی های بیشتر ساکورا به هاروکی است. ساکورا، در برخی مواقع، رفتارهایی اغواگرانه میکند تا هاروکی را بیشتر به سمت خود جذب کند. در این میان، کیوکو، صمیمی ترین دوست ساکورا، از رابطه ساکورا و هاروکی مطلع شده و سعی میکند هاروکی را از ساکورا دور کند.

یک روز، ساکورا از هاروکی دعوت میکند تا به خانه آنها برود و هاروکی نیز با بی میلی قبول میکند. ساکورا در خانه، شروع به اغوای هاروکی میکند و رفتار متجاوزانه ای انجام میدهد. هاروکی نیز در تلافی، ساکورا را به روی تخت می اندازد و اقدام به تجاوز میکند، اما پیش از آن که کاری انجام دهد، ساکورا گریه میکند و هاروکی از خانه خارج میشود. نزدیک خانه ساکورا، هاروکی با دوست پسر سابق ساکورا مواجه میشود. دوست پسر سابق ساکورا، به شدت هاروکی را تحقیر میکند و به صورت او مشت میزند. در همین حین، ساکورا سر میرسد و هاروکی را نجات میدهد. هاروکی و ساکورا، متوجه میشوند که به یکدیگر علاقه دارند.

مدتی بعد، ساکورا در بیمارستان بستری میشود تا مدت دیگری تحت درمان باشد. در آن مدت، هاروکی مدام به عیادت ساکورا میرود. پس از ترخیص ساکورا از بیمارستان، او با هاروکی در کافه ای که همیشه به آنجا میرفتند، قرار میگذارد. هاروکی در محل قرار حاضر میشود اما هرچه منتظر میماند، خبری از ساکورا نمیشود. شب هنگام، در اخبار خبری میشوند که دنیا را بر سرش آوار میکند؛ یامائوچی ساکورا، دختری 17 ساله که بعد از ظهر آن روز هنگام رفتن به سمت مدرسه، با ضربه چاقو مجروح شده بود، درگذشت.

هاروکی بعد از مدتی به سراغ مادر ساکورا میرود و درخواست میکند که دفترچه ساکورا را بخواند. ساکورا در دفترچه برای او نامه ای شخصی نیز به جا گذاشته است که در آن نامه، احساسات خود نسبت به هاروکی را نوشته است. در نهایت ساکورا دفترچه را به کیوکو نیز میدهد و کیوکو از اینکه هاروکی او را پیش از این مطلع نکرده بود ناراحت میشود.

ادامه متن

جزئیات انیمیشن

کارگردان: شینیچیرو اوشیجما

نویسنده: یورو سومینو

نام بازیگران:ماهیرو تاکاسوگی- لین- یوکیو فوجی

ژانر اثر: عاشقانه

کشور سازنده: ژاپن

شرکت سازنده: انیپلکس

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

خردسال

توسط : پارسا جبلی

۲۷ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 15+ گزارش نظر
سلام خیلی بده من که خوشم نیومد

بد بود برای ما نوجوانان اصلا خوب نبود درام عاشقانه در حد 11یا14 خوبه نه تاحد19خیلی بده

خردسال

توسط : پارسا جبلی

۲۷ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 10+ گزارش نظر
سلام خیلی بده من که خوشم نیومد

بد بود برای ما نوجوانان اصلا خوب نبود درام عاشقانه در حد 11یا14 خوبه نه تاحد19خیلی بده

افزودن دیدگاه