من بدنم را گم کردم

بررسی تخصصی انیمیشن I lost my body

من بدنم را گم کردم

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
من بدنم را گم کردم.

انیمیشن «بدنم را گم کردم» یک درام است که به زندگی غم‌انگیز پسر جوانی به‌نام نوفل می‌پردازد و پیام اصلی آن دربارۀ سرنوشت است، بنابراین این انیمیشن برای بزرگ‌سالان مناسب است، به‌ویژه این‌که در نسخۀ اصلی انیمیشن ناهنجاری‌ها و مسائل جنسی نمایش داده می‌شود. در تمام طول داستان دست قطع‌شده‌ای درحال تلاش برای رسیدن به صاحبش است و صحنه‌های غم‌انگیز زیادی دارد که ممکن است برای مخاطبان ناراحت‌کننده باشد.

سال 2019 81 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

نوفل پسر جوانی ‌است که موقع کار با دستگاه، دستش قطع می‌شود. در تمام طول داستان دست قطع‌شده در حرکت است تا پیش صاحبش برگردد. در صحنه‌های متعددی خون‌ریزی این دست نمایش داده می‌شود. در یک صحنه، یک چشم روی زمین افتاده و زیر پای مردی له می‌شود. زمانی‌که نوفل از رفتن گابریل عصبانی ا‌ست، به خانۀ چوبی که خودش ساخته است، ضربه می‌زند. او به یک مشروب‌فروشی می‌رود، در آنجا با یک مرد درگیر می‌شود و او را کتک می‌زند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

در این انیمیشن، شخصیت اصلی یک دست قطع‌شده است، دست پسر جوانی به‌نام نوفل در یک حادثه قطع می‌شود و خون‌ریزی دست قطع‌شده به‌نمایش درمی‌آید. دست نوفل در خیابان‌ها حرکت می‌کند، از پله‌های مترو پایین می‌افتد و موش‌ها به آن حمله می‌کنند. در یک صحنه مورچه‌ها روی دست قطع‌شده حرکت می‌کنند، دست داخل آب می‌افتد، با چتر از بلندی سقوط می‌کند و یک مرد نابینا و سگش سعی می‌کنند آن را بگیرند. این انیمیشن صحنه‌های دردناکی دارد. نوفل در کودکی مادر و پدرش را در حادثۀ رانندگی از دست می‌دهد و زندگی غم‌انگیزی را می‌گذراند. در یک صحنه به‌طور ناراحت‌کننده‌ای یک پرندۀ مرده نمایش داده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در نسخۀ اصلی انیمیشن، زمانی‌که نوفل می‌خواهد وارد اتاقش شود، هم‌اتاقی‌اش را درحال برقراری رابطۀ جنسی با یک دختر می‌بیند. هم‌اتاقی او یادداشتی برایش پشت در گذاشته که پشت آن تصویر اندام جنسی کشیده شده است. شکست‌خوردن نوفل در برقراری ارتباط با گابریل باعث می‌شود او به یک مشروب‌فروشی برود و شراب بنوشد. در مشروب‌فروشی حرکتی از یک مرد جوان دیده می‌شود که به مسائل جنسی اشاره دارد. شخصیت‌های متعددی در صحنه‌های مختلف درحال سیگار‌کشیدن هستند و ناسزا‌گفتن در صحنه‌های مختلف وجود دارد.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

این انیمیشن دربارۀ زندگی غم‌انگیز نوفل است که با تصمیمات ناگهانی سعی می‌کند سرنوشتش را تغییر دهد. پدر نوفل در کودکی او، به او می‌گوید که قرار نیست او همیشه برنده باشد. نوفل والدینش را از دست می‌دهد و در شرایط سختی زندگی می‌کند؛ اما ناگهان تصمیم می‌گیرد برای برقراری ارتباط با دختری به‌نام گابریل، در مغازه عموی او کار کند. او در صحبت‌هایش با گابریل از مسیری می‌گوید که ناگهان دربرابر خود باز می‌کنی و از دست سرنوشت فرار می‌کنی و بدون ازدست‌دادن امید به‌راهت ادامه می‌دهی. نمایش پَرِش نوفل در انتهای داستان و پس از شکستش در ارتباط با گابریل و قطع‌شدن دستش، می‌تواند نشان‌دهندۀ همان تغییر مسیر و فرار از سرنوشت باشد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

نوفل پسر جوانی‌ است که با وجود شرایط سخت زندگی ناامید نمی‌شود. او در برخورد با دیگران مؤدب است. (تشکر از صاحب‌خانۀ قبلی و صحبت‌کردن مؤدبانه با دیگران) در اطراف نوفل جوانانی را می‌بینیم که شراب می‌نوشند، سیگار می‌کشند و رابطۀ جنسی برقرار می‌کنند؛ اما نوفل هیچ‌کدام از این اشتباهات را انجام نمی‌دهد و به کار‌کردن و تلاش برای رسیدن به هدفش ادامه می‌دهد. (ساختن خانۀ چوبی برای گابریل و کار‌کردن در مغازۀ عموی او) گابریل دختر مهربانی است که از شنیدن خبر تصادف نوفل نگرانش می‌شود و نسبت به عموی خود احساس مسئولیت کرده و برایش دارو تهیه می‌کند؛ اما در چند‌صحنه مشغول سیگار‌کشیدن است.

ادامه متن

آیا تقدیر و سرنوشت انسان‌ها قابل تغییر است؟

اگر فردی در زندگی دچار شکست شود، چگونه می‌تواند بر شکست غلبه کند؟ (به تلاش‌کردن برای اهداف جدید اشاره کنید و فرزندتان را توجیه کنید که روی‌آوردن به رفتارهای اشتباه هنگام شکست، مشکلی را حل نمی‌کند)

 کشیدن سیگار یا نوشیدن شراب چه آسیب‌هایی دارد؟

خلاصه: آیا تقدیر و سرنوشت انسان‌ها قابل تغییر است؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه