• امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

من بدنم را گم کردم

بررسی تخصصی انیمیشن I lost my body

من بدنم را گم کردم

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

9 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
من بدنم را گم کردم.

دیدگاه کدومو

17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «بدنم را گم کردم» یک درام است که به زندگی غم‌انگیز پسر جوانی به‌نام نوفل می‌پردازد و پیام اصلی آن دربارۀ سرنوشت است، بنابراین این انیمیشن برای بزرگ‌سالان مناسب است، به‌ویژه این‌که در نسخۀ اصلی انیمیشن ناهنجاری‌ها و مسائل جنسی نمایش داده می‌شود. در تمام طول داستان دست قطع‌شده‌ای درحال تلاش برای رسیدن به صاحبش است و صحنه‌های غم‌انگیز زیادی دارد که ممکن است برای مخاطبان ناراحت‌کننده باشد.

سال 2019 81 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

نوفل پسر جوانی ‌است که موقع کار با دستگاه، دستش قطع می‌شود. در تمام طول داستان دست قطع‌شده در حرکت است تا پیش صاحبش برگردد. در صحنه‌های متعددی خون‌ریزی این دست نمایش داده می‌شود. در یک صحنه، یک چشم روی زمین افتاده و زیر پای مردی له می‌شود. زمانی‌که نوفل از رفتن گابریل عصبانی ا‌ست، به خانۀ چوبی که خودش ساخته است، ضربه می‌زند. او به یک مشروب‌فروشی می‌رود، در آنجا با یک مرد درگیر می‌شود و او را کتک می‌زند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

در این انیمیشن، شخصیت اصلی یک دست قطع‌شده است، دست پسر جوانی به‌نام نوفل در یک حادثه قطع می‌شود و خون‌ریزی دست قطع‌شده به‌نمایش درمی‌آید. دست نوفل در خیابان‌ها حرکت می‌کند، از پله‌های مترو پایین می‌افتد و موش‌ها به آن حمله می‌کنند. در یک صحنه مورچه‌ها روی دست قطع‌شده حرکت می‌کنند، دست داخل آب می‌افتد، با چتر از بلندی سقوط می‌کند و یک مرد نابینا و سگش سعی می‌کنند آن را بگیرند. این انیمیشن صحنه‌های دردناکی دارد. نوفل در کودکی مادر و پدرش را در حادثۀ رانندگی از دست می‌دهد و زندگی غم‌انگیزی را می‌گذراند. در یک صحنه به‌طور ناراحت‌کننده‌ای یک پرندۀ مرده نمایش داده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در نسخۀ اصلی انیمیشن، زمانی‌که نوفل می‌خواهد وارد اتاقش شود، هم‌اتاقی‌اش را درحال برقراری رابطۀ جنسی با یک دختر می‌بیند. هم‌اتاقی او یادداشتی برایش پشت در گذاشته که پشت آن تصویر اندام جنسی کشیده شده است. شکست‌خوردن نوفل در برقراری ارتباط با گابریل باعث می‌شود او به یک مشروب‌فروشی برود و شراب بنوشد. در مشروب‌فروشی حرکتی از یک مرد جوان دیده می‌شود که به مسائل جنسی اشاره دارد. شخصیت‌های متعددی در صحنه‌های مختلف درحال سیگار‌کشیدن هستند و ناسزا‌گفتن در صحنه‌های مختلف وجود دارد.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

این انیمیشن دربارۀ زندگی غم‌انگیز نوفل است که با تصمیمات ناگهانی سعی می‌کند سرنوشتش را تغییر دهد. پدر نوفل در کودکی او، به او می‌گوید که قرار نیست او همیشه برنده باشد. نوفل والدینش را از دست می‌دهد و در شرایط سختی زندگی می‌کند؛ اما ناگهان تصمیم می‌گیرد برای برقراری ارتباط با دختری به‌نام گابریل، در مغازه عموی او کار کند. او در صحبت‌هایش با گابریل از مسیری می‌گوید که ناگهان دربرابر خود باز می‌کنی و از دست سرنوشت فرار می‌کنی و بدون ازدست‌دادن امید به‌راهت ادامه می‌دهی. نمایش پَرِش نوفل در انتهای داستان و پس از شکستش در ارتباط با گابریل و قطع‌شدن دستش، می‌تواند نشان‌دهندۀ همان تغییر مسیر و فرار از سرنوشت باشد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

نوفل پسر جوانی‌ است که با وجود شرایط سخت زندگی ناامید نمی‌شود. او در برخورد با دیگران مؤدب است. (تشکر از صاحب‌خانۀ قبلی و صحبت‌کردن مؤدبانه با دیگران) در اطراف نوفل جوانانی را می‌بینیم که شراب می‌نوشند، سیگار می‌کشند و رابطۀ جنسی برقرار می‌کنند؛ اما نوفل هیچ‌کدام از این اشتباهات را انجام نمی‌دهد و به کار‌کردن و تلاش برای رسیدن به هدفش ادامه می‌دهد. (ساختن خانۀ چوبی برای گابریل و کار‌کردن در مغازۀ عموی او) گابریل دختر مهربانی است که از شنیدن خبر تصادف نوفل نگرانش می‌شود و نسبت به عموی خود احساس مسئولیت کرده و برایش دارو تهیه می‌کند؛ اما در چند‌صحنه مشغول سیگار‌کشیدن است.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «بدنم را گم کردم» یک انیمیشن درام و فانتزی است که زندگی غم‌انگیز پسر جوانی به نام نوفل را نمایش می‌دهد. پیام اصلی این انیمیشن دربارۀ سرنوشت و تلاش برای تغییر آن است، بنابراین درک محتوا برای سنین کودک و نوجوان دشوار است. قهرمان اصلی این انیمیشن دستی قطع‌شده است. صحنۀ قطع‌شدن دست، خون‌ریزی آن و نمایش پرتکرار حرکتِ دست خونین در شهر، دردناک و برای کودکان ترسناک است. ممکن است پس از تماشای انیمیشن، دربارۀ تقدیر سؤالاتی برای فرزند شما به‌وجود بیاید، یا نظر متفاوتی از شما دربارۀ آن داشته باشد. دربارۀ اعتقاد درست در این زمینه او را راهنمایی کنید و علت عقیدۀ خود را برای او بازگو کنید. توجه کنید که در گفت‌وگو با فرزندتان در دورۀ نوجوانی به‌جای تحکم و توصیه لازم است برای آن‌ها دلیل بیاورید. در گفت‌وگوهای خود نوجوانان را به سمتی سوق دهید که متوجه شوند شکست‌خوردن توجیهی برای رفتارهای اشتباه نیست.

لازم است والدین از وجود صحنه‌هایی مربوط به روابط جنسی در نسخۀ اصلی انیمیشن آگاه باشند. هم‌چنین ممکن است صحنه‌های سیگار‌کشیدن یا نوشیدن شراب، نوجوانان را به انجام این کار تشویق کند، باتوجه به شناخت خود از فرزندتان دربارۀ این موضوع می‌توانید با او گفت‌وگو کنید.

خلاصه: درک پیام این انیمیشن برای کودکان دشوار است و صحنه‌هایی از نوشیدن شراب، سیگار‌کشیدن و روابط جنسی نمایش داده می‌شود. هم‌چنین قطع‌شدن دست، از دست‌دادن والدین و اتفاقات تلخ داستان، می‌تواند ناراحت‌کننده باشد.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

آیا تقدیر و سرنوشت انسان‌ها قابل تغییر است؟

اگر فردی در زندگی دچار شکست شود، چگونه می‌تواند بر شکست غلبه کند؟ (به تلاش‌کردن برای اهداف جدید اشاره کنید و فرزندتان را توجیه کنید که روی‌آوردن به رفتارهای اشتباه هنگام شکست، مشکلی را حل نمی‌کند)

 کشیدن سیگار یا نوشیدن شراب چه آسیب‌هایی دارد؟

خلاصه: آیا تقدیر و سرنوشت انسان‌ها قابل تغییر است؟

داستان انیمیشن

دست قطع‌شده‌ای در پاریس تلاش می‌کند پیش صاحبش برگردد و در این راه سختی‌های زیادی تحمل می‌کند، درست مثل صاحبش نوفل که در زندگی غم‌انگیز خود، برای تغییر سرنوشتش سختی‌های زیادی را تحمل می‌کند. او در کودکی آرزوی فضانورد‌شدن دارد؛ ولی با مرگ ناگهانی پدر و مادرش زندگی سختی را می‌گذراند. او یک‌بار دیگر در سن جوانی، با دیدن دختری به نام گابریل امید می‌گیرد و سعی می‌کند به او نزدیک شود. درست زمانی‌که به‌نظر همه‌چیز خوب پیش می‌رود، گابریل از دست او دل‌خور می‌شود و او را ترک می‌کند. نوفل پس از آن ماجرا، یک دستش را هنگام کار از دست می‌دهد و باز هم رنج و ناراحتی او را احاطه می‌کند؛ اما در پایان نوفل از تلاش برای تغییر مسیر زندگی‌اش ناامید نمی‌شود.

جزئیات انیمیشن

  1. کارگردان: Jeremy Clapin / ژرمی کلاپین.
  2. نویسنده: Jeremy Clapin / ژرمی کلاپین.
  3. نام تهیه‌کننده: Marc Du Pontavice/ مارک دو پونتاویک.        
  4. نام بازیگران: Hakim Faris, Victoire Du Bois / حکیم فاریس، ویکتور دو بواس.
  5. نام شخصیت‌ها: نوفل: پسر جوانی که اتفاقات غم‌انگیزی در زندگی‌اش رخ می‌دهد و دستش در یک حادثه قطع می‌شود. گابریل: دختری که نوفل به او علاقه‌مند می‌شود و مسیر زندگی‌اش را به‌خاطر او تغییر می‌دهد.
  6. کشور سازنده: فرانسه
  7. کمپانی سازنده: Xilam / زیلام انیمیشن.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه