• امروز : 27 مهر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن مری و مکس (Mary And Max)

author-img

توسط : سیده سیمین نوربخش ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«مری و مکس» یک انیمیشن خمیری یا استاپ‌موشن سیاه‌وسفید است که تنهاییِ شخصیت‌هایش فضای غمگینی به داستان داده است. انیمیشن درباره‌ی دختری 8ساله به نام مری و مردی به نام مکس است که 44 سال دارد. مری که دوستی ندارد به‌طوراتفاقی با مکس آشنا می‌شود و درباره‌ی سوالاتی که در ذهنش دارد از او سوال می‌پرسد.

سال 2009 90 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«مری و مکس» انیمیشنی سیاه‌وسفید است و تم داستان آن تنهایی، غم ازدست‌دادن والدین، نداشتن دوست، افسردگی و اضطراب و نمایش برخی صحنه‌های نامناسب و برهنگی و درنهایت هم ازدست‌دادن تنها دوست مری، یعنی مکس است.

در این انیمیشن، مری 8ساله بسیار تنهاست و دوستی ندارد و ازطرفی پدر و مادرش هم به سوالات او جواب نمی‌­دهند و مادرش هم به او گفته به‌دنیاآمدن تو اشتباه بزرگی بوده است! دزدی و مصرف الکل مادرش هم ناهنجار است.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

اگر پدر و مادر مری با او صمیمی بودند بازهم مری احساس کمبود می‌­کرد؟ آیا مری و مکس توانستند دوستان خوبی برای هم باشند؟ درباره‌ی مریضی مکس و تنهایی مری صحبت کنید. درباره‌ی غلط‌بودن حرف مادر مری که به او گفت به‌دنیاآمدنش اشتباه بزرگی بوده است با فرزندتان صحبت کنید؛ به او محبت کنید و بگویید این حرف اشتباه است. چرا مری احساس تنهایی می‌کرد؟ علّت کمبود اعتمادبه‌نفس مری چه بود؟ درباره‌ی عمل های زیبایی با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

خلاصه: علّت تنهایی مری و مکس چه بود؟

داستان اثر

«مری و مکس» یک انیمیشن خمیری است که داستان دختری 8ساله به نام مری است و مردی 44ساله به نام مکس را روایت می‌­کند.

مری که در استرالیا زندگی می‌کند دوستی ندارد و در تنهایی به سر می‌­برد و از داشتن خال بزرگی بر روی صورتش بسیار ناراحت است. او پس از مدّتی برای به‌دست‌آوردن اعتمادبه‌نفس، طی یک عمل جراحی خال‌هایش را برمی‌­دارد.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Adam Elliot

نویسنده: Adam Elliot

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد مری و مکس

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>