• امروز : 6 خرداد 1403
logo

نقد و بررسی فیلم مرغ کنجکاو (Interrupting Chicken)

author-img

توسط : فرناز بنانی ارزیاب کدومو

4 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

14758 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 6 +
انیمیشن سریالی مرغ کنجکاو، یک اثر موزیکال در ژانر فانتزی و خانوادگی است که با توجه به آموزندگی و درصد ناهنجاری بسیار کم، برای رده سنی 6 سال مناسب است.

ژانر : خانوادگی ماجراجویی

سال 2022 قسمت های 23 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

چرا 6 سال؟

مرغ کنجکاو، انیمیشنی سریالی در ژانر فانتزی و خانوادگی است که با توجه به میزان بسیار کم معیار ناهنجاری و نیز خشونت و ترس ، و همچنین درصد بالای اثرگذاری مثبت برای فرزندان و نیز والدین، این انیمیشن را به اثری مناسب برای رده سنی 6 سال تبدیل کرده است. همچنین شیوه روایت اثر، داستان در میان داستان است و کودکان با سنین کمتر، خط سیر داستانی را گم می‌کنند.

نقش ما چیست؟

پیش از تماشای انیمیشن، ارزیابی آن را مطالعه کنید. پس از پایان هر قسمت از انیمیشن، با فرزند خود درباره آنچه که تماشا کرده صحبت کنید و نظرات او را بپرسید. می‌توانید مانند پایپر، او را با قصه ها دوست کنید و هربار با خواندن یکی از قصه های آموزنده برای او، به ذهنیت کودک خود کمک کنید تا بتواند از قوه عقلش استفاده کرده و برای مشکلاتش راه حل پیدا کندو در پیدا کردن راه حل برای رفع نگرانی های او در کنارش باشید اما همه مسئولیت را خودتان به عهده نگیرید. اجازه بدهید تا کودک تجربه کند و یاد بگیرد. اما برای کسب تجربیات نیز هیچ کار پرخطری را به تنهایی به او محول نکنید. رفتار محترمانه با کودکان باعث میشود که آنها از همان سنین کودکی، احترام و برخورد مناسب را یاد بگیرند. زیرا این امر مهم در سرنوشت آنها مهمترین نقش را ایفا خواهد کرد. هر قسمت از سریال انیمیشن مرغ کنجکاو، دارای دو روایت متفاوت است. بهتر است کودک هر دو قصه را همزمان باهم تماشا نکند زیرا ذهن او قدرت تفکیک بالایی ندارد. اجازه بدهید پس از دیدن هر ده دقیقه که به نوعی یک قسمت مجزا محسوب می‌شود، کودک به اتفاقات داستان فکر کند و از آنها درس بگیرد. سپس در زمان دیگری، داستان دیگری را برای او به نمایش بگذارید.

بیشتر بدانید....

این اثر روانشناسی شده با نگاهی دقیق به نوع رفتار و قوه تخیل کودکان، به والدین کمک می‌کند تا در مسیر تربیتی خود از این انیمیشن به بهترین شکل استفاده کنند.

داستان اثر

شخصیت‌ها:

پایپر: جوجه کوچک و کنجکاوی است که در حین شنیدن قصه ها، به قوه تخیلش اجازه پرواز می‌دهد و ادامه قصه ها را با تصورات خودش بازنویسی می‌کند.

خانم معلم: معلم مهربان پایپر که در مدرسه باری پایپر و دوستانش قصه می‌خواند و با حوصله با آنها صحبت می‌کند.

پدر و مادر پایپر: آن دو با حوصله و مهربانی به پایپر کمک می‌کنند تا ذهنش را آزاد کند و در مسیر قصه گویی به نتایج مثبت برسد.

داستان اثر:

پایپر جوجه کوچکی است که در خانواده ای چهارنفره زندگی میکند. او عاشق قصه گویی است و هربار که والدین یا معلمش برای او قصه ای می‌خوانند، او با اشتیاق به میان قصه می‌پرد و با قوه تخیل و استدلال خود قصه ها را بازنویسی می‌کند و به نتایج مثبت و آموزنده می‌رسد. در هر قسمت یک قصه روایت می‌شود که در طی آن پایپر سعی دارد با بازنویسی قصه شرایط را برای شخصیت اصلی قصه هموار کند و داستان را به سلیقه خودش و به نوعی که بهترین جواب را از نتیجه آن بگیرد، به سرانجام برساند.

جزئیات اثر

کارگردان:Christian Larocque نویسنده: David Ezra Stein بازیگران: Juliet Donenfeld, Luke Lowe, Sterling K. Brown کشور سازنده: آمریکا شرکت سازنده: Columbia Pictures Industries مخاطب: کودک

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد مرغ کنجکاو

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!