• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن مرد عنکبوتی، ورود به دنیای عنکبوتی (Spiderman Into The Spider Verse)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «مرد عنکبوتی، ورود به دنیای عنکبوتی» یک انیمیشن ابرقهرمانی و داستان پسر نوجوانی به‌نام مایز است که عنکبوت رادیواکتیوی او را نیش می‌زند و در او قدرت‌هایی مانند مرد عنکبوتی به‌وجود می‌آید. او ابتدا به توانایی‌های خود باور ندارد؛ اما پس از مرگ مرد عنکبوتی، به دلیل قولی که به مرد عنکبوتی داده است و با حمایت‌های پدرش، تصمیم می‌گیرد همچون مرد عنکبوتی قوی باشد و به جنگ دشمنان برود. او با همکاری عنکبوتی‌هایی از جهان‌های موازی، مردم را نجات می‌دهد. این اثر برنده‌ی اسکار بهترین انیمیشن 2019 است.

سال 2018 117 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

 کاراکتر اصلی این انیمیشن، مایز مورالز است. او نوجوانی نیویورکی است که بی‌هدف و طبق خواست پدر و مادرش به مدرسه نمونه‌دولتی می‌رود و انگیزه‌ای برای درس‌خواندن ندارد و سعی می‌کند با بهانه‌های مختلف از مدرسه بیرون بیاید. این نکته برای والدین حائز اهمیت است که به زور و اجبار فرزندانشان را به کاری وا ندارند، به‌خصوص درس‌خواندن؛ چون ممکن است باعث هدررفتن هزینه و وقت خود و فرزندشان شوند.

نکته دیگری که در این انیمیشن به‌چشم می‌خورد، بی‌اعتمادبه‌نفسی است. اگر فرزند شما از کمبود اعتمادبه‌نفس رنج می‌برد، حتماً این انیمیشن را با او ببینید. سعی کنید همیشه در کنار فرزندتان باشید و با او به تماشای انیمیشن بنشینید تا درطول داستان نکات مهمی را که به ذهنتان می‌رسد، برای او بگویید؛ اما توجه داشته باشید نباید او را زده بکنید. درطی داستان، مایز بی‌هدف و بی‌اعتمادبه‌نفس زندگی می‌کرد، آن‌قدر که حتی وقتی ویژگی‌های مرد عنکبوتی را هم در خود دید، نتوانست همانند او شود؛ زیرا خود را باور نداشت، ولی تصمیم گرفت که دیگر ضعیف نباشد. او برای رسیدن به این مهم تلاش کرد و در این راه موفق شد. در این لحظه والدین گرامی می‌توانند سیر قوی‌شدن مایز را به فرزندشان بازگو کنند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

 از فرزندتان سیر داستان را بخواهید تا با این کار قدرت بیان و ذهنش را قوی کنید.

 از فرزند خود بخواهید روی برگه‌ای، ویژگی‌های منفی و مثبت خود را بنویسد. با این کار، خودشناسی فرزندتان بالا می‌رود.

ادامه متن

داستان اثر

مایز مورالز، نوجوانی است که علاقه‌ی زیادی به مرد عنکبوتی دارد. پدر او جفرسون، پلیس شهر است. روزی که مایز همراه عمویش به ایستگاه متروکه‌ای برای دیوارنگاری می‌رود، عنکبوتی رادیواکتیوی او را نیش می‌زند و بعد از آن قدرت‌های ماورایی همچون مرد عنکبوتی پیدا می‌کند. او طی حادثه‌ای متوجه می‌شود مرد عنکبوتی در‌حال جنگ با کینگ‌پین است. کینگ‌پین که همسر و فرزندش را از دست داده است، سعی دارد با دستگاه خطرناکی آن‌ها را از جهانی موازی به دنیای خودش بازگرداند؛ اما این کار ممکن است تمام مردم را به کشتن دهد. مرد عنکبوتی که سعی دارد دستگاه را متوقف کند، به‌دست کینگ‌پین کشته می‌شود. او در لحظات آخر، خاموش‌کردن دستگاه کینگ‌پین را به مایز می‌سپارد. مایز در این مسیر با اسپایدرمن‌هایی که ازطریق دستگاه کینگ‌پین از جهان‌های موازی به دنیای او آمده‌اند، آشنا می‌شود. آن‌ها یک تیم می‌شوند و مایز با پرورش قدرت‌های جدیدش موفق می‌شود عنکبوتی‌ها را به جهان‌ خودشان بازگرداند و دستگاه کینگ‌پین را نابود کند و جان مردم را نجات دهد.

جزئیات اثر

کارگردان: Bob persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman / باب پرسیچتی، پیتر رمزی، رودنی روثمن.

نویسنده: Phil Lord, Rodney Rothman/ فیل لرد، رودنی روثمن

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد مرد عنکبوتی، ورود به دنیای عنکبوتی

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>