• امروز : ۸ بهمن ۱۳۹۹

مرد آهنی و کاپیتان آمریکا: اتحاد قهرمان‌ها

بررسی تخصصی انیمیشن Iron Man and Captain America: Heroes United

مرد آهنی و کاپیتان آمریکا: اتحاد قهرمان‌ها

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

انیمیشنی در ژانر ابرقهرمانی که دو شخصیت فیلم‌های ابرقهرمانی؛ یعنی کاپیتان‌آمریکا و مرد آهنی در آن برای شکست «دشمنان زمین» تلاش می‌کنند. شخصیت‌هایی که سعی می‌کنند نشان دهند قدرت و توانایی بیشتری دارند؛ ولی در انتهای ماجرا متوجه می‌شوند هرکدام در یک حیطه‌ی خاص دارای قدرت و توانایی بالایی هستند.

سال 2014 70 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه‌های خشونت‌آمیز در این انیمیشن درگیری و زدوخوردِ ابرقهرمان‌هایی مانند کاپیتان‌آمریکا و مردآهنی و هالک با نیروهای کله‌سرخ است که قصد تصرف زمین را دارند. اگرچه این درگیری جدی است؛ اما نمایش خون‌ریزی و جراحت در آن دیده نمی‌شود. درگیری‌ها جدی است، ابرقهرمان‌ها سعی دارند نیروهای کله‌سرخ را از بین ببرند تا مانع رسیدن کله‌سرخ به نتیجه‌شان شوند. استفاده از اسلحه، درگیری‌های تن‌به‌تن، انفجار، پرت‌شدن و برق‌گرفتگی از شیوه‌های اِعمال خشونت در این انیمیشن است.

ادامه متن
جزئیات
ترس

موارد درگیری و زدوخورد در این فیلم می‌تواند شامل صحنه‌های هیجان‌انگیز باشد. ترس در این فیلم سطح بالایی ندارد؛ اما تصویر تسک مستر و کله‌سرخ که به‌صورت یک جمجمه سرخ است، می‌تواند برای بچه‌ها ترسناک باشد. همچنین در یک صحنه کاپیتان‌آمریکا در یک دالان درحالِ انفجار گیر می‌افتد؛ ولی مرد آهنی به کمک او می‌آید.

جزئیات
پیام مثبت

مرد آهنی و کاپیتان‌آمریکا در ابتدای فیلم سعی دارند به یکدیگر نشان دهند از دیگری برتری دارند؛ ولی به مرور و در ادامه متوجه می‌شوند هرکدام در یک زمینه دارای برتری و قوت هستند. آن‌ها در طول داستان و اتفاقات به‌وجودآمده با یکدیگر همکاری می‌کنند، در مبارزه با کله‌سرخ با هم‌فکری و برنامه‌ریزی یکدیگر جلو می‌روند. مرد آهنی سعی می‌کند کاپیتان‌آمریکا را از دست کله‌سرخ نجات دهد. او برای شکست نیروهای قوی‌هیکلِ کله‌سرخ از هالک کمک می‌گیرد. هالک نیز به کمک آن‌ها می‌آید. آن‌ها با هماهنگی یکدیگر موفق می‌شوند تا نقشه‌ی کله‌سرخ را برای تسخیر زمین به‌هم بزنند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

مرد آهنی و کاپیتان آمریکا سعی می‌کنند با یکدیگر برای شکست دشمن همراه شوند. درعین‌حال سعی می‌کنند توانایی‌های خود را نیز به رخ دیگری بکشند؛ اما به مرور متوجه می‌شوند هرکدام یک ویژگی منحصربه‌فرد دارند. آن‌ها در کنار یکدیگر و با برنامه موفق می‌شوند تا کله‌سرخ و تسک مستر را شکست دهند. آن‌ها در طول داستان در صحنه‌های متعدد به هم کمک می‌کنند و جان یکدیگر را نجات می‌دهند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

در ارتباط با موضوع اصلی فیلم که همان شناخت ویژگی‌ها و توانایی‌های خاص هر فرد است، با کودک خود صحبت کنید. از کودک خود بپرسید آیا هرکدام از ابرقهرمان‌ها بدون کمک دیگری، قادر به شکست کله‌سرخ می‌شدند؟ با این سؤال از اهمیت همکاری و هم‌فکری گروهی برای رسیدن به هدف سخن بگویید.

از کودک خود بپرسید آیا در برخورد با انسان‌ها نیز می‌توان مانند ابرقهرمان‌ها رفتار کرد و با خشونت برخورد کرد؟ با این سؤال به رفتار صحیح در برخورد با افراد مختلف تأکید کنید تا خشونت نمایش‌داده‌شده در فیلم مورد الگوپذیری رفتاری کودک قرار نگیرد. همچنین از کودک خود بپرسید چرا کاپیتان به تسک مستر و کله‌سرخ دروغ گفت؟ به بهانه‌ی این سؤال تلاش کنید تا دروغ‌گفتن برای کودک توجیه‌پذیر نشود.

خلاصه: درباره‌ی داستان و موضوع اصلی آن با کودک گفت‌وگو کنید، درباره‌ی همکاری و هم‌فکری ابرقهرمان‌ها برای رسیدن به هدف صحبت کنید. برای کاهش سطح تقلیدپذیری کودک از خشونت‌های رفتاری فیلم، با او درباره‌ی نحوه‌ی صحیح رفتار با دیگران صحبت کنید، دروغ‌گفتن کاپیتان را برای کودک توضیح دهید تا برای او توجیه‌پذیر نباشد.

آنچه لازم است والدین بدانند

در این فیلم صحنه‌های درگیری و زدوخوردِ شخصیت‌ها بسیار زیاد است. این صحنه‌ها دارای هیجان بالاست و ممکن است کودکان تحت تأثیر آن قرار بگیرند و تقلیدپذیری از شخصیت‌ها را برای آن‌ها ایجاد کند. تصویر شخصیت‌های فیلم نیز ممکن است برای برخی کودکان ترسناک باشد. شخصیت‌های مثبت برای فریب دشمن در دو صحنه به آن‌ها دروغ می‌گویند که برای کودکان سنین پایین، یادگیریِ چنین کاری صحیح نیست. پیام کلی اثر توجه به ویژگی‌ها و استعدادهای درونی است و اینکه هرکس می‌تواند در حیطه‌ی توانایی‌های خود مؤثر و مفید باشد. داستان کلی، تک‌خطی است و پیچیدگی زیادی ندارد. فضای کلی اثر نیز بسیار تخیلی و غیرواقعی است که لازم است از تحت‌تأثیر قرارگرفتن کودک از چنین فضاهایی جلوگیری شود و ذهن کودک را به‌سمت پیام مثبت سوق داد.

خلاصه: خشونت و درگیری‌ها بسیار زیاد است، تصویر ترسناک شخصیت‌های منفی می‌تواند برای برخی کودکان ترسناک باشد، شخصیت‌های مثبت فیلم برای فریب‌دادن دشمن دروغ می‌گویند، شخصیت‌های ابرقهرمانی فضایی تخیلی را به نمایش می‌گذارند، پیام مثبت فیلم توجه به استعدادهای درونی است.

داستان انیمیشن

«مرد آهنی» و «کاپیتان‌آمریکا» که دو شخصیت از «ابرقهرمانان» هستند، باید با هم همکاری کنند تا با دشمن خود، «کله‌سرخ»، مبارزه کنند و جهان را نجات دهند. هرکدام از قهرمانان قدرت خاص خود را دارند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا در کنار هم دشمن را شکست دهند. «تسک مستر» که توانسته است توانایی مبارزه‌ی کاپیتان را تقلید کند، کاپیتان‌آمریکا را برای استفاده از خون و ابزار جنگی‌اش دستگیر می‌کند و برای کله‌سرخ می‌برد. کله‌سرخ از سپر و توانایی ژنتیکی کاپیتان‌آمریکا استفاده می‌کند و سربازان قدرتمندی می‌سازد تا دنیا را تسخیر کند؛ اما مرد آهنی و کاپیتان‌آمریکا به کمک «هالک» سعی می‌کنند او را شکست و دنیا را نجات دهند. آن‌ها بعد از خنثی‌کردن نقشه‌ی کله‌سرخ و مبارزه با سربازانِ او، موفق می‌شوند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: Leo Riley / لئو ریلی

نویسنده / مترجم: Henry Gilroy, Brandon Auman / هنری گیلروی، براندون اومان

نام تهیه‌کننده: Ken Duer, Kenneth T. Ito / کن دئور، کنیت تی‌ایتو

نام بازیگران:Adrian Pasdar, Roger Craig Smith, Clancy Brown, Fred Tatasciore, Liam O'Brien / آدریان پاسدار، راجر کرایگ اسمیت، کلانسی براون، فرد تاتاسیور، لیام اوبرین

نام شخصیت‌ها:

کاپیتان‌آمریکا: یک ابرقهرمان که در جنگ جهانی دوم به این قدرت رسید. او برای شکست هاترا با مرد آهنی متحد می‌شود،

مرد آهنی: ابرقهرمانی که زرهی آهنی بر تن دارد و به کمک کاپیتان‌آمریکا کله‌سرخ را شکست می‌دهد،

هالک: ابرقهرمانی که توانایی پرش بسیار زیادی دارد و قدرت بدنی بالایی نیز دارد. او برای کمک به کاپیتان‌آمریکا و مرد آهنی می‌آید،

کله‌سرخ: او سعی دارد تا با استفاده از خونِ کاپیتان‌آمریکا، قدرت و توانایی ژنتیکی او را برای تبدیل سربازانش به موجوداتی ابرقهرمانی و پرقدرت به‌کار گیرد و دنیا را به تسخیر خود دربیاورد،

تسک مستر: یک ابرقهرمان که با تقلید از شیوه‌ی مبارزه‌ی کاپیتان‌آمریکا و مرد آهنی قصد شکست آن‌ها را دارد و سعی دارد به کله‌سرخ خیانت کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Marvel Animation / شرکت انیمیشن‌سازی مارول

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه