مامون

بررسی تخصصی انیمیشن Mamoon

مامون

author-img

توسط : فاطمه جعفرپور ارزیاب کدومو

4 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

این انیمیشن کوتاه، مفهومی و در ژانر درام است، هیچ مکالمه‌ای بین شخصیت‌ها صورت نمی‌گیرد؛ ولی آهنگ نافذی دارد و ممکن است برای کودکان ترسناک باشد. مادری به همراه فرزند شیرخواره‌اش خانه را ترک می‌کند تا تاریکی‌ها نور وجودی او را از بین نبرد.

سال 2018 6 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

فرارکردن یک مادر و فرزند از دست تاریکی که فراگیر شده است، می‌تواند ترسناک باشد. در پایان انیمیشن مادر و فرزند از یکدیگر جدا می‌شوند.

جزئیات
پیام مثبت

این اثر یک انیمیشن مفهومی ا‌ست و مخاطبان می‌توانند پیام‌های متفاوتی را برداشت کنند. تلاش یک مادر برای نجات فرزندش از تاریکی، از اتفاقات آشکار این اثر است.

جزئیات
الگوی مثبت

عشق‌ورزیدن یک مادر به فرزندش و تلاش برای نجات‌دادن او از تاریکی، در این اثر به نمایش درمی‌آید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

نظر فرزندان خود را درباره‌ی مفهومی که انیمیشن می‌خواهد به مخاطب منتقل کند، بپرسید و دراین‌باره با او گفت‌وگو کنید. خلاصه: با فرزندان خود درباره‌ی مفهومی که انیمیشن می‌خواهد به مخاطب منتقل کند، گفت‌وگو کنید.

آنچه لازم است والدین بدانند

مفهومی‌بودن انیمیشن باعث می‌شود درک این اثر برای کودکان دشوار باشد. فراگیرشدن تاریکی مرموز، فرار یک مادر و فرزند و جداشدن آن‌دو در پایان، می‌تواند این اثر را برای کودکان ترسناک کند. در نتیجه، این اثر مفهومی بیشتر مناسب بزرگسالان است. اگر این اثر را برای فرزند خود مناسب تشخیص دادید و همراه او تماشا کردید، اجازه دهید درباره‌ی داستان اثر فکر کند و برداشت خود را برای شما بگوید. فداکاری‌های مادرانه و تلاش در هنگام سختی از مفاهیمی است که می‌توانید باتوجه به این اثر به فرزندان خود منتقل کنید.

خلاصه: مفهومی‌بودن این اثر، درک آن را برای کودکان دشوار کرده است. فراگیرشدن تاریکی، فرار مادر و فرزند و جدایی آن‌دو در پایان داستان، می‌تواند این اثر را برای کودکان ترسناک جلوه دهد.

داستان انیمیشن

در این انیمیشن «مادری» با «فرزندش» درحال فرار از خانه‌اش است؛ زیرا سایه‌ها تمام شهر را دربرمی‌گیرند و همه‌چیز و همه‌کس به سایه تبدیل می‌شوند. ناگهان مادر آتش و نوری را می‌بیند، آن را به صورت فرزندش می‌زند و فرزندش با آن نور بزرگ می‌شود. فرزند وقتی که بزرگ می‌شود، می‌خواهد به سایه‌ی مادرش برسد؛ ولی نمی‌تواند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Ben steer / بن استیر

نویسنده: ـ

نام تهیه‌کننده: Tom box / تام باکس

نام شخصیت‌ها:

مادر: مادر به همراه فرزندش از سایه‌ها و تاریکی‌ها فرار می‌کند.

کشور سازنده: انگلیس

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه