ماشین‌ها

بررسی تخصصی انیمیشن Cars

ماشین‌ها

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن ماشین‌ها که ساخته‌ی کمپانی دیزنی است، در سال ۲۰۰۶ منتشر شده است. این انیمیشن با استقبال مخاطبان مواجه و نامزد دریافت اسکار بهترین انیمیشن شد. خشونت، ترس و ناهنجاری اجتماعی پایین این محصول و همچنین پیام‌ها و الگوهای مثبت قابل توجه که می‌تواند کمک‌کننده‌ی کودکان پیش‌از‌دبستان باشد، موجب می‌شود تا این انیمیشن، محصولی سالم و قابل قبول برای خانواده‌ها باشد.

سال 2006 117 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

مکوئین از روی کامیون حملِ خودش سقوط می‌کند و مدت کوتاهی با باند اتومبیل روبه‌رو می‌شود. او هنگام ورود به شهر رادیاتور اسپرینگ باعث خراب‌شدن آسفالت آنجا می‌شود. «طوفان» در مسابقه با بدجنسی ماشین‌های دیگر را از باند خارج می‌کند و باعث می‌شود تا آن‌ها مصدوم شوند.

جزئیات
ترس

ممکن است نحوه‌ی ورود مکوئین به رادیاتور اسپرینگ و لحظاتی از بازی که در آن «سلطان» مصدوم می‌شود، ترسناک باشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ماشین «طوفان» تنها برنده‌‌شدن برایش مهم است و سعی می‌کند از هر طریقی این کار را انجام دهد. صحنه‌هایی از مسخره‌کردن و بی‌توجهی در محصول دیده می‌شود که کوتاه است. مکوئین و ماتر به مزرعه‌ای می‌روند و تراکتورها را اذیت می‌کنند.

جزئیات
پیام مثبت

همکاری، ازخودگذشتگی و تلاش برای رسیدن به هدف از مهم‌ترین پیام‌های مثبت این انیمیشن است. تمام اهالی شهر رادیاتور اسپرینگ درتلاش هستند تا با کمک یکدیگر بتوانند شهر خود را احیا کنند و دوباره مشتری داشته باشند. آن‌ها با یکدیگر مهربان هستند و به مکوئین کمک می‌کنند تا خودش را پیدا کند. مکوئین در ارتباط با اهالی این شهر متوجه می‌شود که خودخواهی را باید کنار بگذارد و به فکر دیگران باشد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

دکتر هورنت تأثیرگذارترین شخصیت این انیمیشن به‌حساب می‌آید. او باعث می‌شود تا مکوئین متوجه شود جام‌های قهرمانی تنها ظرف‌های توخالی هستند. مکوئین از دکتر یاد می‌گیرد که تنها برنده‌شدن مهم نیست، بلکه جوانمردی و ازخودگذشتگی اهمیت بیشتری دارد و می‌تواند جاودانه بماند. مکوئین از اهالی رادیاتور اسپرینگ یاد می‌گیرد که دیگران هم مهم هستند و باید به آن‌ها توجه کرد. مکوئین دقیقاً در لحظه‌ای که درحال قهرمان‌شدن است، از حرکت می‌ایستد تا بتواند سلطان را که حالا مصدوم شده است، به بازی برگرداند.

ادامه متن

چه ویژگی‌ای را در مکوئین دوست داری و چه ویژگی‌ای تو را اذیت می‌کند؟ این سؤال باعث می‌شود تا بتوانید باب گفت‌وگو درباره‌ی رفتارهای درست و غلط را با فرزندتان باز کنید.

آیا می‌شود قهرمان شد؛ اما برنده نشد؟ تفاوت این دو مفهوم در چیست؟

شما می‌توانید کمک کنید تا فرزندتان متوجه شود برنده‌شدن الزاماً به‌معنای قهرمان‌بودن نیست؛ مثلاً امکان دارد افرادی جان خود را از دست بدهند، اما همواره قهرمان بمانند.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه