ماجراهای داک‌اردکه و چراغ جادوی گمشده

بررسی تخصصی انیمیشن Duck Tales the Movie Treasure of the Lost Lamp

ماجراهای داک‌اردکه و چراغ جادوی گمشده

author-img

توسط : طیبه فرج زاده ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

«عمو اسکروج» چهل‌سال است در سراسر دنیا به‌دنبال گنج علی‌بابا می‌گردد. وقتی سرانجام می‌تواند آن را پیدا کند، صاحب قبلی چراغ جادو آن را از چنگ عمو اسکروج درمی‌آورد، غافل از اینکه چراغ جادو همچنان در دست برادرزاده‌ی عمو اسکروج (ودی) است. داستان حول محور کشمکش مرلوک و عمو اسکروج برای به‌دست‌آوردن چراغ جادو پیش می‌رود.

سال 1990 70 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه‌هایی از پرتاب اشیاء و وسایل وجود دارد که به‌خاطر جادو و برآورده‌کردن آرزوی بچه‌اردک‌ها اتفاق می‌افتد. «مرلوک» با زیردست خودش خشن رفتار می‌کند، او را تحقیر می‌کند و زور می‌گوید.

جزئیات
ترس

در اولین صحنه «کواک» درحال راندن هواپیماست؛ اما نمی‌تواند آن را به‌خوبی کنترل کند و در آخر هم به درستی فرود نمی‌آید. «مرلوک» می‌تواند به شکل حیوانات مختلفی دربیاید و این می‌تواند تا حدودی ترسناک باشد. در صحنه‌ای که مرلوک چراغ جادو را به‌دست آورده و بی‌وقفه در حال آرزوکردن است، خانه‌ی عمو اسکروج طبق خواسته‌ی مرلوک تغییر شکل می‌دهد و به شکلی ترسناک درمی‌آید. این تغییر شکل، برادرزاده‌های عمو اسکروج را وحشت‌زده می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

مرلوک می‌خواهد از راه‌های غیرقانونی گنج علی‌بابا را به‌دست آورد تا با آن به خواسته‌های غیرمعقولش بدون هیچ‌گونه تلاشی برسد. الفاظی مانند «احمق» و... توسط اسکروچ به‌کار برده می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

کار گروهی در داستان بسیار دیده می‌شود. همه اعضای خانواده‌ی عمو اسکروج به یکدیگر کمک و از هم محافظت می‌کنند. وقتی عمو اسکروج به زندان افتاده بود و تمام ثروتش را از دست داده بود، خانواده و دوستانش به او کمک کردند تا از آن شرایط بیرون بیاید و اموالش را پس بگیرد. برادرزاده‌های عمو اسکروج در تمام لحظات با او همراه بودند؛ اما گاهی هم شیطنت‌های کودکانه خودشان را داشتند.

جزئیات
الگوی مثبت

ودی شخصیت مهربانی دارد. سعی می‌کند با برادرهایش دعوا نکند و باعث عصبانیت عمو اسکروج نشود. با لحن آرام و شیرینی صحبت می‌کند و با جینی که غول چراغ جادوست، به‌خوبی رفتار می‌کند.

اگر تو هم به چراغ جادو دسترسی داشتی، چه آرزویی می‌کردی؟

آیا آرزوهای همه‌ی ما شبیه هم است؛ مثلاً آرزوی تو شبیه آرزوی خواهر یا برادرت است؟

وقتی چراغ جادویی در واقعیت وجود ندارد، برای رسیدن به آرزوهایمان چه کنیم؟

خلاصه: درباره‌‌ی آرزوهای فرزندانتان و اهدافش با او صحبت کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه