• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

ماجراهای تن‌تن: راز اسب شاخدار

ماجراهای تن‌تن: راز اسب شاخدار

بررسی تخصصی انیمیشن The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«تن‌تن» ماکتی از یک کشتی پیدا می‌کند که نقشه‌ای در دکل آن وجود دارد. این نقشه محل گنجی را نشان می‌دهد و مردی به نام «ساخارین» به‎دنبال این گنج است. تن‌تن با کاپیتان «هادوک» همراه می‌شود و در ماجراجویی‌هایی موفق می‌شود گنج را پیدا کند و ساخارین را شکست دهد.

سال 2011 106 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

در چندین صحنه، درگیری فیزیکی دیده‌ می‌شود و در چند صحنه نیز درگیری‌های گسترده‌ای بین دو کشتی و خدمۀ آن‌ها وجود دارد. صحنه‌هایی نظیر تیراندازی، انفجار و تهدید دیده می‌شود و یکی از شخصیت‌های فیلم هم بر اثر تیراندازی می‌میرد. البته بیشتر صحنه‌های خشونت‌آمیزِ فیلم فانتزی و خنده‌دار هستند و خیلی آزاردهنده نیستند. تن‌تن و کاپیتان هادوک هم که شخصیت‌های اصلی داستان هستند، فقط برای دفاع از خودشان از خشونت استفاده می‌کنند. آن‌ها در چند صحنه، با خدمۀ ساخارین درگیر می‌شوند که کمی تیراندازی دارد، ولی بیشتر درگیری‌ها فیزیکی است.

ادامه متن
جزئیات
ترس

در چند صحنه، جانِ تن‌تن و کاپیتان هادوک به خطر می‌افتد، مانند صحنه‎‌هایی که آن‌ها تحت تعقیب هستند یا ممکن است آسیب ببیند یا صحنه‌ای که هواپیمای آن‌ها وارد توفان می‌شود و ممکن است سقوط کند. در کل، می‌‌توان گفت این فیلم صحنۀ ترسناک قابل توجهی ندارد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

یکی از شخصیت‌های فرعیِ فیلم عادت به دزدیدن کیف پول دارد و از این کار لذت می‌برد. اعضای باند ساخارین گروهی خلافکار هستند و کارهای نادرستی مثل دزدیدن تن‌تن و زندانی‌کردن کاپیتان هادوک انجام می‌دهند. در بعضی از صحنه‌ها، شخصیت‌های فرعی سیگار می‌کشند. استفاده از الفاظ رکیک در فیلم بسیار محدود است و در حد استفاده از کلماتی مثل «خفه شو» است. اما مهم‌تر از همه، عادت به نوشیدن مشروبات الکلی در کاپیتان هادوک است

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

: در یکی از صحنه‌های مهم فیلم، تن‌تن به هادوک می‌گوید که نباید شکست را به‌راحتی پذیرفت. کاپیتان هادوک بعد از این حرفِ تن‌تن، به خود می‌آید و به تلاش‌کردن ادامه می‌دهد. آن‌ها تمام تلاش خود را برای رسیدن به هدفشان می‌کنند و درنهایت موفق می‌شوند.

جزئیات
الگوی مثبت

تن‌تن فردی جسور و شجاع است که اگر به مساله‌ا‌ی بربخورد به دنبال آن می‌رود و حلش می‌کند. او با مسائل پیچیده روبه‌رو می‌شود و آن‌ها را رها نمی‌کند. در حل این مسائل از هوش و پشتکارش استفاده می‌کند و بدون ترس، به جلو حرکت می‌کند. کاپیتان هادوک و «اسنوی»، سگ تن‌تن، در کنار او هستند و همیشه به او وفادارند و کمکش می‌کنند.

آنچه لازم است والدین بدانند

«تن‌تن» یک مجموعه داستانِ مصوّر است که انیمیشن و فیلم‌های زیادی از روی آن ساخته شده است. تن‌تن یک خبرنگار است که با داستان‌های مختلفی روبه‌رو می‌شود و همراه با سگش به‌دنبال این ماجراها می‌رود. اگر فرزندتان در سنین پایین این فیلم را تماشا کرده است، بهتر است دربارۀ سیر داستان با او صحبت کنید؛ چون پیچیدگی‌های داستان ممکن است او را گیج کرده باشد. اگر تن‌تن رفتار مناسبی دارد، این رفتار را به فرزندتان گوشزد کنید و دربارۀ آن با هم صحبت کنید. همچنین دربارۀ بدی اعمال «ساخارین» و اعتیاد «هادوک» به فرزندتان توضیح دهید. کاپیتان هادوک از شخصیت‌های دوست‌داشتنی این فیلم است و همین موضوع تأثیرگذاری کارهای او را بر فرزندتان بیشتر می‌کند. ممکن است فرزندتان دوست داشته باشد مانند تن‌تن یک سگ داشته باشد، لازم است با فرزندتان دربارۀ این موضوع گفت‌وگو کنید.

خلاصه: کیفیت بالای فیلم باعث می‌شود تأثیرگذاری فیلم بیشتر شود و ممکن است فرزندتان از کاپیتان میلر الگو بگیرد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

تن‌تن چه ویژگی‌هایی دارد که باعث می‌شود درنهایت موفق شود؟

چه مساله‌ای باعث شده کاپیتان هادوک به این وضعیت بیفتد؟

آیا مسالۀ «وجود یک گنج پنهان» می‌تواند واقعی باشد؟

خلاصه: از فرزند خود بپرسید آیا خبر دادن به سرباز رایان به ازای این تلفات ارزشش را داشت؟

داستان انیمیشن

«تن‌تن» به‌صورت اتفاقی، در بازار، ماکتی از یک کشتی پیدا می‌کند و آن را می‌خرد. او متوجه می‌شود که گروه‌های دیگری هم به‎دنبال این ماکت هستند. پس از مدتی می‌فهمد نقشه‌ای در دکل کشتی وجود دارد که با نقشه‌های پنهان شده در دو کشتی دیگر محلّ گنجی را نشان می‌دهد و مردی به نام «ساخارین» به دنبال این گنج است. افراد ساخارین تن‌تن را می‌دزدند. تن‌تن وارد یک کشتی می‌شود، در آن کشتی با کاپیتان «هادوک» آشنا می‌شود و می‌فهمد که این گنج متعلّق به جدّ کاپیتان هادوک است. تن‎تن با کاپیتان هادوک همراه می‌شود و در ماجراجویی‌هایی موفق می‌شود گنج را پیدا کند و ساخارین را شکست دهد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: استیون اسپیلبرگ

 

نویسنده: استیون موفات _ ادگار رایت _ جو کرنیش

 

نام بازیگران:جیمی بل _اندی سر کیس_سایمون پگ_نیک فراست

 

ژانر اثر: ماجراجویی

 

کشور سازنده: آمریکا

 

شرکت سازنده: امبلین اینترتینمنت

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد