ماجراهای تن‌تن: راز اسب شاخدار

بررسی تخصصی انیمیشن The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn

ماجراهای تن‌تن: راز اسب شاخدار

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه
9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«تن‌تن» ماکتی از یک کشتی پیدا می‌کند که نقشه‌ای در دکل آن وجود دارد. این نقشه محل گنجی را نشان می‌دهد و مردی به نام «ساخارین» به‎دنبال این گنج است. تن‌تن با کاپیتان «هادوک» همراه می‌شود و در ماجراجویی‌هایی موفق می‌شود گنج را پیدا کند و ساخارین را شکست دهد.

سال 2011 106 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در چندین صحنه، درگیری فیزیکی دیده‌ می‌شود و در چند صحنه نیز درگیری‌های گسترده‌ای بین دو کشتی و خدمۀ آن‌ها وجود دارد. صحنه‌هایی نظیر تیراندازی، انفجار و تهدید دیده می‌شود و یکی از شخصیت‌های فیلم هم بر اثر تیراندازی می‌میرد. البته بیشتر صحنه‌های خشونت‌آمیزِ فیلم فانتزی و خنده‌دار هستند و خیلی آزاردهنده نیستند. تن‌تن و کاپیتان هادوک هم که شخصیت‌های اصلی داستان هستند، فقط برای دفاع از خودشان از خشونت استفاده می‌کنند. آن‌ها در چند صحنه، با خدمۀ ساخارین درگیر می‌شوند که کمی تیراندازی دارد، ولی بیشتر درگیری‌ها فیزیکی است.

ادامه متن
جزئیات
ترس

در چند صحنه، جانِ تن‌تن و کاپیتان هادوک به خطر می‌افتد، مانند صحنه‎‌هایی که آن‌ها تحت تعقیب هستند یا ممکن است آسیب ببیند یا صحنه‌ای که هواپیمای آن‌ها وارد توفان می‌شود و ممکن است سقوط کند. در کل، می‌‌توان گفت این فیلم صحنۀ ترسناک قابل توجهی ندارد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

یکی از شخصیت‌های فرعیِ فیلم عادت به دزدیدن کیف پول دارد و از این کار لذت می‌برد. اعضای باند ساخارین گروهی خلافکار هستند و کارهای نادرستی مثل دزدیدن تن‌تن و زندانی‌کردن کاپیتان هادوک انجام می‌دهند. در بعضی از صحنه‌ها، شخصیت‌های فرعی سیگار می‌کشند. استفاده از الفاظ رکیک در فیلم بسیار محدود است و در حد استفاده از کلماتی مثل «خفه شو» است. اما مهم‌تر از همه، عادت به نوشیدن مشروبات الکلی در کاپیتان هادوک است

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

: در یکی از صحنه‌های مهم فیلم، تن‌تن به هادوک می‌گوید که نباید شکست را به‌راحتی پذیرفت. کاپیتان هادوک بعد از این حرفِ تن‌تن، به خود می‌آید و به تلاش‌کردن ادامه می‌دهد. آن‌ها تمام تلاش خود را برای رسیدن به هدفشان می‌کنند و درنهایت موفق می‌شوند.

جزئیات
الگوی مثبت

تن‌تن فردی جسور و شجاع است که اگر به مساله‌ا‌ی بربخورد به دنبال آن می‌رود و حلش می‌کند. او با مسائل پیچیده روبه‌رو می‌شود و آن‌ها را رها نمی‌کند. در حل این مسائل از هوش و پشتکارش استفاده می‌کند و بدون ترس، به جلو حرکت می‌کند. کاپیتان هادوک و «اسنوی»، سگ تن‌تن، در کنار او هستند و همیشه به او وفادارند و کمکش می‌کنند.

تن‌تن چه ویژگی‌هایی دارد که باعث می‌شود درنهایت موفق شود؟

چه مساله‌ای باعث شده کاپیتان هادوک به این وضعیت بیفتد؟

آیا مسالۀ «وجود یک گنج پنهان» می‌تواند واقعی باشد؟

خلاصه: از فرزند خود بپرسید آیا خبر دادن به سرباز رایان به ازای این تلفات ارزشش را داشت؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه