• امروز : 30 فروردین 1403
logo

نقد و بررسی انیمیشن ماجراجویی زیکو (Xico’s Journey)

author-img

توسط : یاسمن گودرزی ارزیاب کدومو

4 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

2678 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

کوپی، زیکو و گاس زمانی که متوجه می‌شوند مهندسان منفعت‌طلبی قصد دارند برای رسیدن به طلا، شهرشان را تخریب کنند تصمیم می‌گیرند مقابل آن‌ها بایستند. این انیمیشن به خوبی نقش اتحاد و همدلی در مقابل دشمن را نشان می‌دهد. ترس و خشونت آن شدت بالایی ندارد و شخصیت‌های منفی به سزای عمل خود می‌رسند.

ژانر : ماجراجویی

سال 2020 86 دقیقه جزئیات کامل اثر
2 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن ماجرای سه دوست را روایت می‌کند که برای نجات شهرشان به دل خطر می‌زنند. به فرزند خود یادآوری کنید اگرچه دفاع از سرزمین بسیار مهم و ارزشمند است اما نباید بی‌گدار به آب زد و بدون مشورت بزرگ‌ترها کارهای خطرناک کرد.

به فرزند خود اهمیت دوستی با طبیعت را یادآوری کنید. مردم شهر زمانی که به طبیعت آسیب نمی‌رساندند همه‌چیز سرسبز و آرامش‌بخش بود اما زمانی که مهندسان وارد شدند، کوه به عنوان جزوی از طبیعت خشمگین بود و دیگر شهر سرحال نبود.

مادربزرگ کوپی در نبود مادر از او مراقبت می‌کند. کوپی به دنبال مادرش می‌گردد و نسبت به نبود او بی‌تفاوت نیست. مادر گاس از دوری پسرش آشفته و غمگین است. مادر شهردار، به کم‌کاری خودش در تربیت فرزند پی می‌برد. همه‌ی این مثال‌ها نشان دهنده‌ی نقش خانواده در این انیمیشن است.

خلاصه: درباره‌ی اهمیت مشورت گرفتن از بزرگ‌ترها، دوستی با طبیعت و خشمگین نکردن آن و نقش مادر در خانواده با فرزند خود صحبت کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

مهندسان به دنبال چه چیزی در دل کوه بودند؟

چرا پترا قبول نکرد با شهردار همراه شود؟

ما در مقابل نعمت‌هایی که طبیعت به ما می‌دهد چه وظیفه‌ای داریم؟

تو اگر جای گاس، کوپی و زیکو بودی چه می‌کردی؟

به نظر تو آن‌ها کار درستی کردند که به تنهایی به کوه رفتند؟

خلاصه: حفظ طبیعت چه اهمیتی دارد؟

داستان اثر

در یک شهر دور، سرسبز و زیبا مردمانی با صلح و آرامش زندگی می‌کنند. در این شهر کوهی وجود دارد که معدن ثروت و طلا است. مردم شهر به این کوه احترام زیادی می‌گذارند. تا اینکه مهندسانی سودجو وارد شهر می‌شوند و با همدستی با شهردار تصمیم می‌گیرند کوه را منفجر کنند. پیرزنی به نام پترا که با نوه‌اش کوپی و سگشان زیکو زندگی می‌کند، متوجه نیت شوم شهردار می‌شود و تصمیم می‌گیرد به مردم هشدار دهد. کوپی، تصادفی متوجه می‌شود مادرش نمرده است و به عنوان نگهبان کوه از آنجا محافظت می‌کند. او به همراه سگش زیکو و دوستش گاس، عازم کوه می‌شود تا مادرش را پیدا کند. در دل این ماجراجویی اتفاقات خطرناکی برای این سه نفر می‌افتد. اما در نهایت کوپی، زیکو و گاس موفق می‌شوند کوه را نجات و مادر کوپی را آزاد کنند. مهندسان از آنجا فرار می‌کنند و شهردار تبعید می‌شود.

جزئیات اثر

کارگردان : اریک کابلو / Eric Cabello

نویسنده: انریکه رنتریا / Enrique Renteria

تهیه کننده: کریستینا پیندا / Cristina Pineda

نام بازیگران: ورونیکا کاسترو / لیلا دونز / الکس لورا Veronica Casrto / Lila Downs / Alex Lora

نام شخصیت ها:

زیکو: یک سگ باهوش و وفادار است که از یک نژاد جادوییست.

کوپی: دختر کوچکی است که به همراه مادر بزرگش زندگی می‌کند. کوپی فکر می‌کند مادرش سال‌ها پیش مرده است اما زمانی که متوجه می‌شود مادرش در کوه اسیر است، برای پیدا کردن او راهی می‌شود

گاس: او پسری است که با کوپی دوست است. او در ماجراجویی کوه، کوپی را تنها نمی‌گذارد و او را شجاعانه همراهی می‌کند.

کشور سازنده: مکزیک

کمپانی سازنده: Anima

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد ماجراجویی زیکو

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!