• امروز : ۹ اسفند ۱۳۹۹

ماجراجویی اولاف

بررسی تخصصی انیمیشن Olaf's Frozen Adventure

ماجراجویی اولاف

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

تعطیلات کریسمس در سرزمین «آرندل» آغاز می­شود و السا و خواهرش، آنا، متوجه می­شوند برای تعطیلات رسم خانوادگی ندارند؛ اما اولاف، آدم‌برفی مهربان، به این فکر می­افتد که بهترین رسم را پیدا کند و آن­ را با السا و آنا جشن بگیرد.

سال 2017 21 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

در صحنه کوتاهی اولاف از گرگ¬هایی که او را دنبال می¬کنند، فرار می¬کند.

جزئیات
پیام مثبت

مهربانی و رابطه خواهرانه، از پیام های مثبت انیمیشن است. السا و آنا دو خواهری هستند که بعد از گشتن وسایل قدیمی خود برای پیداکردن رسم خانوادگی متوجه می شوند هدیه‌دادن و عشق‌ورزیدن به همدیگر، رسم آن ها برای تعطیلات کریسمس بوده است.

آنچه لازم است والدین بدانند

ازآنجایی‌که انیمیشن پیرامون رسومات جشن کریسمس است، توصیه می‌شود درباره‌ی رابطه‌ی خواهرانه السا و آنا و رسوم خانوادگی‌تان در عید نوروز یا اعیاد مشابه، با فرزندتان گفت‌وگو کنید و از او بخواهید با قراردادن خودش به‌جای شخصیت‌های اصلی برای اعیاد و جشن‌های مختلف برنامه‌ریزی کند. توصیه می‌شود درباره‌ی نوع تجملات به‌کاررفته در زندگیِ شخصیت‌های اصلی انیمیشن، با فرزندان بزرگتر خود گفت‌وگو کنید. می‌توانید بر فانتزی‌بودن این تجملات تأکید کنید و برای فرزندتان توضیح دهید نمایش این سبک زندگی برای جذاب‌ترکردن انیمیشن‌ها به‌کار می‌رود و از زندگی حقیقی ما فاصله دارد.

خلاصه: درباره‌ی رسومات خانوادگی خود در خانواده صحبت کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

رسم ما در عید نوروز چیست؟

چه چیزی باعث بهترشدن رابطه‌ی السا و خواهرش، آنا، می­شود؟

ما در خانواده‌مان چه رسوماتی داریم؟

دوست داری به همراه اعضای خانواده جشن‌ها را چطور برگزار کنی؟

خلاصه: ما در خانواده‌مان چه رسوماتی داریم؟

 

داستان انیمیشن

بعد از به‌صدادرآمدن زنگ و شروع تعطیلات کریسمس، «السا» و خواهرش، «آنا»، از مردم دعوت می­کنند تا به جشن آن­ها بروند؛ اما چون هرخانواده­ای یک مراسم خاصی برای تعطیلات دارد، کسی به مهمانی آن­ها نمی­رود. السا و آنا از اینکه رسم خانوادگی ندارند و باید تعطیلات را به‌تنهایی جشن بگیرند، ناراحت می‌شوند و «اولاف» که آدم‌برفی مهربانی است، به این فکر می­افتد که به‌دنبال بهترین رسم خانوادگی بگردد و آن را با السا و آنا انجام دهد. او شروع به ماجراجویی می­کند و از تمام مردم، رسمشان را می­پرسد. درنهایت اولاف که به جنگل رفته بود، به دردسر بزرگی می­افتد و گرگ­ها او را محاصره می­کنند. السا و آنا که در بین وسایل قدیمی‌شان به‌دنبال رسمی خانوادگی بودند، متوجه اتفاقی که برای اولاف افتاده است، می­شوند و از مردم برای پیداکردن اولاف کمک می­خواهند. اولاف بعد از پیداشدنش ناراحت است که نتوانسته است رسم زیبایی را بیابد؛ اما السا و خواهرش به او می­گویند آن­ها نیز یک رسم دارند و آن این است که هرسال یک یادگاری مثل نقاشی یا عروسک شبیه اولاف به‌ همدیگر هدیه می­دهند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان / مؤلف: Stevie Wermer, Kevin Deters / کوین دترز، استیوی ورمرز

نویسنده / مترجم: Jac Schaeffer, Brian Kesinger / جک اسکافر، براین کسینجر

نام تهیه‌کننده: Roy Conli/ روی کانلی

نام شخصیت‌ها:

السا: دختری که فرمانروای سرزمین آرندل است و علاقه‌ی زیادی به خواهرش، آنا، دارد،

آنا: خواهر الساست و رابطه‌ی خوبی با خواهرش دارد،

اولاف: آدم‌برفی بانمک و مهربانی است که برای بهترشدن جشن السا و آنا شروع به پیداکردن رسم خانوادگی می‌کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: والت دیزنی

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه