• امروز : ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

مأموران مخفی

بررسی تخصصی انیمیشن Spycies

مأموران مخفی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

ولادیمر و هکتور دو مأمور مخفی هستند که باید با همکاری هم، هیولای یخی را که درحال منجمد کردن گونه‌های درحال انقراض است پیدا کنند. انیمیشن «مأموران مخفی»، ساختۀ کشور چین است که طی یک داستان اکشن و کمدی، اهمیت کار تیمی را به نمایش می‌گذارد و اهمیت محافظت از حیوانات و گونه‌های درحال انقراض را مطرح می‌کند.

سال 2020 99 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

این انیمیشن اکشن است و صحنه‌های زیادی از درگیری‌های فیزیکی و شلیک کردن در آن به چشم می‌خورد؛ هرچند که شخصیت‌های اصلی حیوانات هستند و درگیری‌ها بصورت کارتونی و بدون آسیب‌دیدگی جدی نمایش داده می‌شود. یک ماموت در لباس هیولای یخی به موجودات شلیک و آن‌ها را منجمد می‌کند. ولادیمر و دوستانش برای دفاع از موجودات، با او درگیر می‌شوند و به او ضربه می‌زنند. ولادیمر و هکتور به سمت روبات‌های دزد رادیوزیت شلیک و بعضی از آن‌ها را منفجر می‌کنند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

این انیمیشن اکشن و کمدی است و صحنۀ ترسناکی ندارد. تنها یک صحنۀ ناراحت کننده وجود دارد که طی یک حادثه خانوادۀ بچه ماموت یخ می‌زنند و از بین می‌روند و او تنها می‌ماند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

روابط عاشقانۀ هکتور و مایا و روابط ولادیمر و کلویی نمایش داده می‌‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

اهمیت دوستی و کار تیمی در روابط ولادیمر و هکتور دیده می‌شود. ولادیمر که ابتدا حاضر نیست با هکتور دوست باشد و کارش را تیمی انجام بدهد، با کمک‌های دوستانۀ هکتور و فداکاری‌هایش، متوجه اهمیت دوستی می‌شود و با کمک او و تیمی از افراد بیمارستان موفق می‌شود جلوی هیولای یخی بایستد. دکتر به محیط زیست و حفاظت از گونه‌های درحال انقراض اهمیت می‌دهد. او سعی می‌کند به حیوانات کمک کند و از طبیعت کرۀ زمین مراقبت کند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

هکتور شخصیت مهربانی دارد که به دنبال دوستی با ولادیمر است و برای نجات او به عنوان یک دوست تلاش می‌کند. ولادیمر همیشه سعی می‌کند موجودات را از دست خلافکارها نجات دهد.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «مأموران مخفی» داستان دو مأمور است که تمایلی به همکاری باهم ندارند اما در یک عملیات به ناچار با یکدیگر همراهی می‌کنند. اهمیت دوستی و کار تیمی در روابط این دو مأمور مخفی به خوبی نمایش داده شده. این پیام می‌تواند برای کودکان مؤثر باشد؛ به‌ویژه در سنینی که روابط اجتماعی کودکان گسترده‌تر می‌شود. می‌توانید دربارۀ اهمیت این موضوع با کودکان گفت‌وگو کنید و اگر در تجربه‌های شخصی‌شان به مشکل خورده‌اند، آن‌ها را راهنمایی کنید. ژانر اکشن اثر باعث شده صحنه‌های اکشن و درگیری به نمایش دربیاید که ممکن است کودکان از این صحنه‌ها تقلید کنند. می‌توانید دربارۀ آسیب‌های خشونت با کودکان گفت‌وگو کنید. به تأثیر حرف‌های دکتر بر ماموت خلافکار اشاره کنید و راه حل‌هایی که می‌تواند جایگزین خشونت شود را به کودکان معرفی کنید. اهمیت کرۀ زمین و محافظت از طبیعت آن از پیام‌هایی است که برای کودکان قابل درک است و اگر تمایل داشتید می‌توانید در این باره با کودکان خود صحبت کنید تا با وظایفش درمقابل طبیعت آشنا شود.

خلاصه: نمایش اهمیت کار تیمی و مراقبت از طبیعت و موجودات می‌تواند برای کودکان مؤثر باشد. به تأثیر صحنه‌های اکشن اثر بر کودکان دقت کنید.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

آیا ولادیمر بدون کمک هکتور می‌توانست در این عملیات موفق شود؟

هکتور به‌عنوان دوست ولادیمر چگونه به او کمک کرد؟ وظیفۀ دوستان نسبت به هم چیست؟

تو هم تجربه‌ای از کار تیمی با دوستانت داشتی؟ چطور از پس آن برآمدی؟

چرا دکتر سعی می‌کرد موجودات را نجات دهد؟ مراقبت از کرۀ زمین و گونه‌های درحال انقراض چه اهمیتی دارد؟

ما چطور می‌توانیم از کرۀ زمین مراقبت کنیم؟

رئیس کوتور درنهایت چگونه از کارش پشیمان شد؟ آیا همیشه با زور می‌شود انسان‌ها را متوجه اشتباهاتشان کرد؟ (با این پرسش دربارۀ آسیب‌های خشونت و اهمیت گفت‌وگو می‌توانید به کودکان توضیح دهید)

خلاصه: با تماشای مأموریت ملادیمر و هکتور، چه درس‌هایی گرفتی؟

داستان انیمیشن

ولادیمر یک مأمور مخفی ماهر است اما به دلیل خسارت زیادی که طی عملیات‌ به شهر وارد کرده، به یک منطقۀ دور فرستاده می‌شود تا از یک ایستگاه دریایی محافظت کند. همکار او در این مأموریت، هکتور است. ولادیمر و هکتور به‌جز این‌که یکی موش و دیگری گربه است، تفاوت‌های زیادی باهم دارند و ولادیمر تمایلی برای دوستی با همکار جدیدش ندارد. او بیشتر اوقات سعی می‌کند به تنهایی مأموریت را پیش ببرد. یک روز چند سارق، مواد مهمی به‌نام رادیوزیت را از ایستگاه دریایی می‌دزدند و از طرفی خبر می‌رسد که در شهر برخی گونه‌های درحال انقراض توسط یک هیولای یخی منجمد می‌شوند. ولادیمر و هکتور طی یک مأموریت برای پیدا کردن سارق رادیوزیت، یاد می‌گیرند تا با هم همکاری کنند و در نهایت با کمک هم کشف می‌کنند که رئیس خودشان پشت تمام ماجراها بوده. رئیس که خانوده‌اش را در حادثۀ منجمد شدن ماموت‌ها از دست داده، سعی داشت تا برای انتقام، گونه‌های درحال انقراض را از بین ببرد و از رادیوزیت‌ها برای مخزن سلاحش استفاده کند. ولادیمر و هکتور جلوی کار رئیس را می‌گیرند و مأموریتشان را با موفقیت به پایان می‌رسانند.

ادامه متن

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Guillaume Ivernel, Zhiyi Zhang / ژجی ژانگ، گیولام ایورنل

نویسنده:Michel Pagès, Stéphane Carraz / استفان کاراز، میشل پاگس

نام تهیه کننده: Zhiyi Zhang , Qinshu Zuo / ژجی ژانگ

نام بازیگران: Karen Strassman, Monsieur Poulpe, Davy Mourier / کارن استراسمن، مونسیور پوپه، دیوی موریر

نام شخصیت ها:

ولادیمیر: یک مأمور حرفه‌ای اما خودسر که ترجیح می‌دهد همیشه تنها کار کند اما مجبور می‌شود با یک هم‌تیمی به مأموریت برود.

هکتور: همکار جدید ولادیمر که ابتدا نمی‌تواند با ولادیمر کنار بیاید اما کم‌کم به بهترین دوست او تبدیل می‌شود.

رئیس کوتور: رئیس مأموران امنیتی که مشخص می‌شود خلافکار اصلی است و پشت تمام ماجراها بوده.

کشور سازنده: چین، فرانسه

کمپانی سازنده: Lux Populi VFX

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه