مأموران مخفی

بررسی تخصصی انیمیشن Spycies

مأموران مخفی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

ولادیمر و هکتور دو مأمور مخفی هستند که باید با همکاری هم، هیولای یخی را که درحال منجمد کردن گونه‌های درحال انقراض است پیدا کنند. انیمیشن «مأموران مخفی»، ساختۀ کشور چین است که طی یک داستان اکشن و کمدی، اهمیت کار تیمی را به نمایش می‌گذارد و اهمیت محافظت از حیوانات و گونه‌های درحال انقراض را مطرح می‌کند.

سال 2020 99 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

این انیمیشن اکشن است و صحنه‌های زیادی از درگیری‌های فیزیکی و شلیک کردن در آن به چشم می‌خورد؛ هرچند که شخصیت‌های اصلی حیوانات هستند و درگیری‌ها بصورت کارتونی و بدون آسیب‌دیدگی جدی نمایش داده می‌شود. یک ماموت در لباس هیولای یخی به موجودات شلیک و آن‌ها را منجمد می‌کند. ولادیمر و دوستانش برای دفاع از موجودات، با او درگیر می‌شوند و به او ضربه می‌زنند. ولادیمر و هکتور به سمت روبات‌های دزد رادیوزیت شلیک و بعضی از آن‌ها را منفجر می‌کنند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

این انیمیشن اکشن و کمدی است و صحنۀ ترسناکی ندارد. تنها یک صحنۀ ناراحت کننده وجود دارد که طی یک حادثه خانوادۀ بچه ماموت یخ می‌زنند و از بین می‌روند و او تنها می‌ماند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

روابط عاشقانۀ هکتور و مایا و روابط ولادیمر و کلویی نمایش داده می‌‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

اهمیت دوستی و کار تیمی در روابط ولادیمر و هکتور دیده می‌شود. ولادیمر که ابتدا حاضر نیست با هکتور دوست باشد و کارش را تیمی انجام بدهد، با کمک‌های دوستانۀ هکتور و فداکاری‌هایش، متوجه اهمیت دوستی می‌شود و با کمک او و تیمی از افراد بیمارستان موفق می‌شود جلوی هیولای یخی بایستد. دکتر به محیط زیست و حفاظت از گونه‌های درحال انقراض اهمیت می‌دهد. او سعی می‌کند به حیوانات کمک کند و از طبیعت کرۀ زمین مراقبت کند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

هکتور شخصیت مهربانی دارد که به دنبال دوستی با ولادیمر است و برای نجات او به عنوان یک دوست تلاش می‌کند. ولادیمر همیشه سعی می‌کند موجودات را از دست خلافکارها نجات دهد.

آیا ولادیمر بدون کمک هکتور می‌توانست در این عملیات موفق شود؟

هکتور به‌عنوان دوست ولادیمر چگونه به او کمک کرد؟ وظیفۀ دوستان نسبت به هم چیست؟

تو هم تجربه‌ای از کار تیمی با دوستانت داشتی؟ چطور از پس آن برآمدی؟

چرا دکتر سعی می‌کرد موجودات را نجات دهد؟ مراقبت از کرۀ زمین و گونه‌های درحال انقراض چه اهمیتی دارد؟

ما چطور می‌توانیم از کرۀ زمین مراقبت کنیم؟

رئیس کوتور درنهایت چگونه از کارش پشیمان شد؟ آیا همیشه با زور می‌شود انسان‌ها را متوجه اشتباهاتشان کرد؟ (با این پرسش دربارۀ آسیب‌های خشونت و اهمیت گفت‌وگو می‌توانید به کودکان توضیح دهید)

خلاصه: با تماشای مأموریت ملادیمر و هکتور، چه درس‌هایی گرفتی؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه