لی‌لی

بررسی تخصصی انیمیشن LiLi

لی‌لی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

لی‌لی دختری است که در تلاش برای حفظ دنیای کودکی خود می‌جنگد و از ورود به دنیای بزرگسالی امتناع می‌کند. او درنهایت با نگاهی واقع‌بینانه سعی می‌کند با حفظ رؤیای کودکی‌اش دنیای بزرگسالی را بپذیرد.

سال 2016 9 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت در این اثر دیده نمی‌شود، تنها صحنه‌ای که لی‌لی برای حفظ عروسک‌هایش دربرابر طوفان شن، با چهره‌ای خشمگین تلاش می‌کند با سلاحی مثل چوب جلوی طوفان را بگیرد.

جزئیات
ترس

صحنه‌هایی از ناراحتی شخصیت اصلی داستان وجود دارد. لی‌لی که وابستگی و علاقه‌ی بسیاری به عروسک‌هایش دارد، مجبور می‌شود از آن‌ها جدا شود. مقاومت لی‌لی دربرابر طوفان شن و تلاش برای حفظ عروسک‌ها و نقاشی‌هایش که درنهایت طوفان شن آن‌ها را با خود می‌برد، برای او دشوار و ناراحت‌کننده است. پرت‌شدن لی‌لی از بام خانه به دلیل شدت طوفان شن، به‌خطرافتادن او را در پی دارد.

جزئیات
پیام مثبت

تلاش برای محقق‌شدن رؤیاها اصلی‌ترین پیام مثبت این اثر می‌باشد که تکمیل‌کننده‌ی این پیام مثبت، نگاه واقع‌بینانه‌ی لی‌لی به فرایند زندگی و پذیرش کاذب‌بودن رؤیایش است. هم‌چنین توانایی تصمیم‌گیری در حساس‌ترین شرایط برای جدایی از دوره‌ی کودکی (که تصمیم سختی برای لی‌لی محسوب می‌شد) و ورود به دنیای بزرگ‌سالی، پیام مثبت دیگری است. لی‌لی تفاوت دو دوره‌ی کودکی و بزرگسالی را از یکدیگر، با جدایی از دنیای عروسک‌ها به تصویر می‌کشد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

لی‌لی شخصیت تلاش‌گری است که برای رسیدن به رؤیایش تلاش می‌کند و درنهایت با پذیرش واقعیت زندگی در حساس‌ترین شرایط، بهترین تصمیم را می‌گیرد.

نظر کودک خود را درباره‌­ی علت مقاومت‌های لی‌لی برای ورود به دنیای بزرگ‌سالی بپرسید.

از کودک خود بخواهید تا تفاوت‌های دنیای کودکی و بزرگ‌سالی را برایتان بازگو کند.

تفاوت‌های دنیای کودکی و بزرگ‌سالی را از کودک خود بپرسید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه