لینک گمشده

بررسی تخصصی انیمیشن Missing Link

لینک گمشده

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

داستان این انیمیشن ماجراحویی لیونل فراست است که به عنوان دانشمند آرزو دارد عضو جامعه مردان بزرگ شود و شرط عضویتش در این انجمن پیدا کردن یک گنده‌پا است لیونل گنده‌پا را پیدا می‌کند اما گنده‌پا از او می‌خواهد او را به خانواده‌اش در هیمالیا برساند. اما در نهایت خانواده گنده‌پا او را نمی‌پذیرند

سال 2019 95 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه‌های متعددی از خشونت و درگیری در این انیمیشن دیده می‌شود اما بیشتر این صحنه‌های خشن شکلی طنز دارند و از طرف شخصیت‌های بد داستان اعمال می‌شوند و به ندرت خشونت از طرف شخصیت‌های اصلی صورت می‌گیرد. خشونت بیشتر در صورت‌های درگیری فیزیکی و لفظی، تیراندازی و پرت کردن اشیا دیده می‌شود مثلا قاتلی که از طرف پیگوت دانسبی استخدام شده در چند صحنه مثل ایستگاه قطار و کافه بین راهی به لیونل فراست و همراهانش شلیک می‌کند و سعی می‌کند آنها را بکشد. گروه قاتلان مادربزرگی را با تفنگ تهدید می‌کنند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

در ابتدای داستان لیونل فراست و خدمتکارش به دنبال هیولای وحشی می‌روند و بعد از مدتی هیولا از آب بیرون می‌‌آید که البته ترس و طنز با هم درآمیخته و خیلی نگران کننده نمی‌شود. در پایان داستان هم لیونل فراست و همراهانش از پرتگاه یخی آویزان شده‌اند و ممکن است سقوط کنند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در چند صحنه از فیلم خوردن نوشیدنی‌های الکلی دیده می‌شود و یکبار هم لیونل برای آدلینا شراب می‌برد. در بعضی صحنه‌ها نیز بددهنی یا مسخره کردن دیده می‌شود که البته بسیار محدود و در سطوح پایین اتفاق می‌افتد. در یک صحنه هم لیونل فراست و لینک برای دزدیدن نقشه به خانه آدلینا می‌روند و پنهانی وارد خانه آنها می‌شوند.

جزئیات
پیام مثبت

لیونل فراست تا بخشی از داستان به منافع شخصی خودش فکر می‌کند و مشکلات دیگران به خصوص لینک برایش اهمیتی ندارد اما در نهایت متوجه می‌شود داشتن دوست خوب و ارتباط با دیگران ارزش بیشتری از عضویت در جامعه مردان بزرگ دارد. این انیمیشن پیام‌های قابل توجهی درباره اهمیت محبت کردن به دیگران و از خودگذشتکی دارد.

جزئیات
الگوی مثبت

لیونل فراست شخصی شجاع و مصمم است که برای رسیدن به هدفش تلاش می‌کند. البته او در مسیر رسیدن به هدفش متوجه می‌‌شود اهمیت به دیگران گاهی بیشتر از رسیدن به هدف مهم است. آدلینا که در ظاهر خشن به نظر می‌رسد در واقع فردی مهربان است که برای مشکلات دیگران اهمیت قائل می‌شود

از فرزند خود بپرسید لیونل فراست چه چیزی از این سفر یاد گرفت؟ با فرزند خود درباره همکاری بین لیونل فراست، آدلینا و لینک صحبت کنید با فرزند خود درباره روش‌های رسیدن لیونل فراست و لینک به هدفشان صحبت کنید. با فرزند خود درباره میزان خشونت فیلم صحبت کنید

خلاصه: از فرزند خود بپرسید لیونل فراست چه چیزی از این سفر یاد گرفت؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه