لگو قهرمان کارخانه ای: شورش نیروهای تازه

بررسی تخصصی انیمیشن Lego Hero Factory: Rise Of the rookies

لگو قهرمان کارخانه ای: شورش نیروهای تازه

author-img

توسط : فاطمه جعفرپور ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

این انیمیشن که در ژانر اکشن و ماجراجویی است، درباره‌ی کارخانه‌ی قهرمان‌سازی است که در آن ربات‌هایی تولید می‌شوند و بر عملکردشان نظارت می‌شود. ربات‌هایی که مسئول حفظ سیاره از دشمنانشان هستند و از جان مردم بی‌گناه محافظت می‌کنند. در این انیمیشن مبارزه‌ی قهرمان‌ها با دشمنانشان به‌وفور مشاهده می‌شود و خشونت فیزیکی زیادی را به نمایش می‌گذارد.

سال 2010 86 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

قهرمان‌ها در مبارزاتشان از سلاح‌های گوناگونی استفاده می‌کنند و روش‌های مختلفی برای ازبین‌بردن دشمنان دارند. دشمنان قهرمان‌ها نیز از اسیدپاشی و پرتاب تیر‌های گوناگون در مبارزاتشان استفاده می‌کنند. مبارزه و جنگیدن در این انیمیشن به‌وفور دیده می‌شود. این صحنه‌ها شامل خشونت فیزیکی هستند. استورمر که فرمانده گروه قهرمانان است، به‌خاطر تشعشعات تابیده‌شده ازسمت یکی از دشمنانش، با دوستانش دشمن می‌شود و با آن‌ها شروع به مبارزه می‌کند. در مبارزات، قهرمان‌ها و دشمنانشان یکدیگر را تحقیر می‌کنند و برای یکدیگر رجز می‌خوانند. این صحنه‌ها شامل خشونت کلامی هستند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

شخصیت‌هایی که در این انیمیشن به‌وفور دیده می‌شوند، به‌خصوص دشمنان قهرمان‌ها دارای ظاهری عجیب و ترسناک هستند. در مبارزات قهرمانان و دشمنانشان زدوخوردهای فیزیکی زیادی دیده می‌شود. دشمنان قهرمانان آن‌ها را آزار و اذیت می‌کنند و سعی در نابودکردن آن‌ها دارند.

جزئیات
پیام مثبت

قهرمان‌ها برای نجات سیاره و انسان‌های بی‌گناه کار گروهی می‌کنند و با یکدیگر هماهنگ و همراه هستند. فرنو و دوستانش به استورمر که استاد آن‌هاست، احترام می‌گذارند و در مواقع نیازش به او کمک می‌کنند.

جزئیات
الگوی مثبت

استورمر که فرمانده‌ی قهرمان‌های تازه‌کار است، برای آموزش قهرمان‌های تازه‌کار همه‌ی تلاشش را می‌کند و نسبت به آن‌ها احساس مسئولیت دارد. فرنو یک قهرمان بااستعداد و شجاع است و به استادش، استورمر، کمک‌های بسیاری در مبارزات مختلف می‌کند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

با فرزندان خود درباره‌ی اهمیت کار گروهی و اینکه چگونه می‌توانیم یک کار گروهی موفق داشته باشیم، گفت‌وگو کنید.

از آن‌ها بپرسید که آیا قهرمانان بدون کمک هم می‌توانستند پیروز شوند؟

می‌توانید با فرزندان خود درباره‌ی جایگاه استاد و حقوقی که بر گردن شاگردانش دارد، گفت‌وگو کنید.

با فرزندان خود درباره‌ی شخصیت فرنو و اینکه چگونه او می‌توانست اینقدر در مبارزاتش پیروز و موفق باشد، گفت‌وگو کنید.

خلاصه: با فرزندان خود درباره‌ی اهمیت کار گروهی، جایگاه استاد و ویژگی‌های مثبت فرنو گفت‌وگو کنید.

آنچه لازم است والدین بدانند

ژانر این انیمشن اکشن و ماجراجویانه است. صحنه‌هایی که مبارزه‌ی قهرمان‌ها را نشان می‌دهد، به‌وفور دیده می‌شود. این صحنه‌ها شامل خشونت فیزیکی زیادی هستند. کودکان اغلب از خشونت‌های فانتزی، به‌ویژه از جانب شخصیت‌های قهرمان تقلید می‌کنند. شما کودک خود را بهتر می‌شناسید و اگر فکر می‌کنید تأثیر این‌گونه انیمیشن‌ها بر او زیاد است، بهتر است در انتخاب محتوا دقت کنید. شخصیت‌هایی که دشمن قهرمان‌ها هستند، ظاهر ترسناکی دارند و در لحظات بسیاری دیده می‌شوند. ممکن است مشاهده این موجودات برای کودکان آزاردهنده باشد. نوجوانان می‌توانند از این انیمیشن، اهمیت کار گروهی و نتیجه‌ای را که از آن حاصل می‌شود، بیاموزند. فرنو و دوستانش به استادشان، استورمر، احترام می‌گذارند و در مواقع نیازش به او کمک می‌کنند. والدین می‌توانند درباره‌ی نقش و حقوق معلم با فرزندانشان گفت‌وگو کنند.

خلاصه: ژانر این انیمیشن اکشن است و در آن مبارزات قهرمانان و دشمنانشان به‌وفور دیده می‌شود. کار گروهی، احترام به استاد و کمک‌کردن به او، از پیام‌های مثبت این انیمیشن است.

داستان انیمیشن

این انیمیشن درباره‌ی کارخانه‌ی «قهرمان‌سازی» است. در این کارخانه «ربات‌هایی» تولید می‌شوند و بر عملکردشان نظارت می‌شود که مسئول حفظ سیاره از دشمنانشان هستند و از جان مردم بی‌گناه محافظت می‌کنند. «استورمر» ربات و قهرمانی باتجربه است که درگذشته موفقیت‌های گوناگونی را در مبارزاتش به‌دست آورده است. استورمر مسئول آموزش سه ربات تازه‌کار است. یکی از این ربات‌ها «فرنو» نام دارد، او بسیار توا‌ن‌مند و باهوش است و استورمر متوجه این ماجرا شده است و به او نسبت به بقیه اعضای گروه سخت‌تر می‌گیرد تا استعدادها و توانایی‌هایش شکوفا شوند. استورمر در گذشته یک عملیات انجام داده است که در طی آن دوستش، «وان‌نست» او را رها و از میدان نبرد فرار می‌کند. استورمر از این جریان خاطره‌ی بدی در ذهن دارد. در آخر انیمیشن، استورمر به کمک فرنو با وان‌نست مبارزه‌ای انجام می‌دهند و موفق می‌شوند که او را در یک گوی حبس کنند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان:  Mark Baldo / مارک بلدو

نویسنده: Sean Catherine Derek/ سین کاترین درک

نام تهیه‌کننده: kristy scanlan / کریستی اسکانلن

نام بازیگران: John SchneiderHenry WinklerEric Christian Olsen,  / هنری وینکلر، اریک کریستین السن، جان اسچنیدر

نام شخصیت‌ها:

فرنو: قهرمانی تازه‌کار و بسیار بااستعداد و باهوش است، او در مبارزاتش تلاش زیادی می‌کند و غالباً موفق است،

استورمر: استورمر فرمانده و استاد قهرمان‌های تازه‌کار است، او نسبت به آنان دلسوز و مسئولیت‌پذیر است.

کشور سازنده: آمریکا، دانمارک

کمپانی سازنده: the lego group

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه