• امروز : ۸ بهمن ۱۳۹۹

لگو بتمن: اتحاد ابرقهرمانان دی‌سی

بررسی تخصصی انیمیشن Batman The Movie: Dc Super Heroes Unite

لگو بتمن: اتحاد ابرقهرمانان دی‌سی

author-img

توسط : امیرحسین کهوندی فاضل ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

نامزد ریاست‌جمهوری برای پیروزی در انتخابات تصمیم می‌گیرد که از جوکر و سلاح خاص او استفاده کند. بتمن و سایر ابرقهرمانان برای نجات مردم و شهر گاتهام با این دو شرور مبارزه می‌کنند. این فیلم بر پایه‌ی اسباب‌بازی‌های لگو در سال ۲۰۱۴ ساخته شده است.

سال 2003 71 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

بتمن و دوستانش برای نجات شهر با جوکر و لوتر دائم مبارزه می‌کنند. در طول این مبارزه از سلاح‌های مختلفی استفاده می‌شود. سقوط، برخورد، تعقیب‌وگریز، مبارزه‌ی تن‌به‌تن، انفجار و تخریب ساختمان‌ها از دیگرموارد خشن این انیمیشن به‌حساب می‌آید.

جزئیات
ترس

صدا و نحوه‌ی خندیدن جوکر ممکن است کودکان را تا حدی آزار دهد.

جزئیات
پیام مثبت

بتمن در ابتدا تلاش می‌کند به‌تنهایی مشکلات و چالش‌ها را حل کند، به همین دلیل پیشنهاد کمک و همکاری سوپرمن را رد می‌کند؛ اما درنهایت زمانی‌که با کمک دیگران موفق به شکست لوتر و جوکر می‌شود، متوجه اهمیت دوستی و همکاری می‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

بتمن و دوستانش در مقابل شخصیت‌های منفی همچون جوکر و لوتر قرار می‌گیرند و مانع اجرای نقشه‌های شوم آن‌ها می‌شوند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

تفاوت جوکر و بتمن در استفاده از قدرتشان در چیست؟

به‌جز بتمن کدام شخصیت را بیشتر دوست داری؟ چرا؟

آیا بتمن به تنهایی توانایی شکست‌دادن جوکر را داشت؟

خلاصه: آیا بتمن به تنهایی توانایی شکست‌دادن جوکر را داشت؟

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین باید بدانند این انیمیشن براساس بازی‌های شرکت لگو و داستان بتمن ساخته شده است و به نحوی تبلیغ اسباب‌بازی‌های لگو به‌حساب می‌آید. با توجه به فضای ابرقهرمانی داستان شاهد درگیری، انفجار، سقوط و تخریب ساختمان‌ها هستیم که این صحنه‌ها باعث شدت‌یافتن خشونت می‌شوند. خنده‌های جوکر نیز ممکن است برخی مخاطبان کم‌سن‌وسال را آزار دهد. این انیمیشن دنباله سایر آثار ابرقهرمانی است. بنابراین ممکن است برخی شخصیت‌ها یا حوادث برای مخاطبان جدیدِ این نوع آثار، مبهم و ناشناخته باشند. برخلاف سایر آثاری که درباره‌ی بتمن ساخته شده، این اثر دارای زمینه‌ی طنز و کودکانه است.

والدین می‌توانند در گفت‌وگوهای خود به همکاری بین سوپرمن و بتمن اشاره کنند و درباره‌ی این مفهوم با کودک خود سخن بگویند. گفت‌وگو درباره‌ی آسیب‌های خشونت نیز ضروری به‌نظر می‌رسد.

بهتر است در گفت‌وگوهای خود با کودکان به استفاده‌ی بتمن از توانایی‌هایش برای کمک به مردم اشاره کنید.

خلاصه: با توجه به فضای ابرقهرمانی داستان شاهد درگیری، انفجار، سقوط و تخریب ساختمان‌ها هستیم.

 

داستان انیمیشن

با نزدیک‌شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری «لوتر»، کاندیدای این انتخابات، در تمامی نظرسنجی‌ها از سایر رقبا عقب است. او برای پیروزی دست‌به‌دامن «جوکر» می‌شود تا با استفاده از گاز خنده‌ی او بتواند مردم را به خود علاقه‌مند کند. جوکر که توسط «بتمن» دستگیر شده است، به کمک لوتر از زندان آزاد می‌شود. آن‌ها برای ضربه‌زدن به بتمن غار و تمام تجهیزات بتمن را از بین می‌برند. بتمن به کمک دوستش، «رابین» و «سوپرمن»، تلاش می‌کند تا مانع از نقشه‌ی شوم جوکر و لوتر شود. گاز خنده‌ی جوکر اثر عکس می‌گذارد و مردم به‌جای لوتر، عاشق جوکر می‌شوند. جوکر با استفاده از سلاحی به نام «کریپتونایت» عظیم‌الجثه می‌شود و شهر را به‌هم می‌ریزد. با ورود اعضای لیگ عدالت و کمک آن‌ها به بتمن، جوکر و لوتر دستگیر می‌شوند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان / مؤلف: Jon Burton / جان برتون

نویسنده / مترجم: David A. Goodman / دیوید گودمن

نام تهیه‌کننده: Jon Burton/ جان برتون

نام بازیگران: Clancy Brown, Troy Baker, Christopher Corey Smith, Travis Willingham/ کلنسی براون، تروی بیکر، کریستوفر کوری اسمیت، تراویس ویلینگهام

نام شخصیت‌ها:

بتمن: نام واقعی او بروس‌وین است که فردی ثروتمند است. بتمن برای مبارزه با اشرار و نجات مردم از دست آن‌ها خطرات زیادی را به جان می‌خرد،

لوتر: فردی ثروتمند و نامزد ریاست‌جمهوری که برای پیروزی در انتخابات حاضر به انجام کارهایی خطرناک و کثیف می‌شود،

                جوکر: یکی از اشرار شهر گاتهام است که با مشارکت با لوتر قصد دارد بتمن را از بین ببرد،

                 سوپرمن: یکی از ابرقهرمانان که در جریان دستگیری جوکر کمک زیادی به بتمن می‌کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Warner Premiere

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه