• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

لباس جادویی

لباس جادویی

بررسی تخصصی انیمیشن Costume Quest

author-img

توسط : طیبه فرج زاده ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«لباس جادویی» یک انیمیشن سریالی است و داستان چهار دوست را روایت می‌کند که مأمور می‎‌شوند از طریق لباس‌هایی که خریده‌اند و قدرتی که لباس‎‌ها به آن‌ها می‌دهد، با هیولاهای شهرشان مبارزه کنند. داستان در فضایی تاریک پیش می‌رود که گاهی می‌تواند ترسناک باشد.

سال 2019 هر قسمت 12 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

این جمع چهارنفره در صحنه‌های زیادی، از دست هیولاها فرار می‌کنند و وقتی با آن‌ها روبه‌رو می‌شوند از قدرت‌های خود استفاده می‌کنند که گاهی خشونت‌آمیز می‌شود.

جزئیات
ترس

به‌طورکلّی فضای انیمیشن فضایی تاریک است که حس بدی را به بیننده منتقل می‌کند. همچنین ظاهر هیولاهای شهر نیز بسیار مشمئزکننده و ترسناک است. صحنه‌هایی که رِن و دوستانش در دست هیولاها گرفتار می‌شوند یا در مکان‌های تاریک گیر می‌افتند نیز ترسناک است. اما بهتر است بدانیم که آن‌ها در آخر از تمامی این موقعیت‌ها جان سالم به در می‌برند.

جزئیات
پیام مثبت

آن‌ها می‌خواهند با بدی‌ها و هیولاهایی که شهرشان را تصرّف کرده‌اند بجنگند و در این راه باهم همکاری می‌کنند و از توانایی‌هایشان به‌خوبی استفاده می‌کنند.

جزئیات
الگوی مثبت

«رِن» دختری جسور است که به‌خوبی می‌تواند مدیریت کند و از پس موقعیت‌های سخت بربیاید. اما بااین‌حال می‌توانیم پیشرفتش را در طی داستان ببینیم که یاد می‌گیرد از دوستانش نیز کمک و مشورت بگیرد.

آنچه لازم است والدین بدانند

«لباس جادویی» داستان چهار دوست و ماجراجویی آن‌هاست که در قسمت‌های 12دقیقه‌ای تولید شده است. انیمیشن فضایی تاریک، غم‌انگیز و رعب‌آور دارد که ممکن است حس منفی و بدی به فرزندتان منتقل کند.

ظاهر هیولاهایی که رِن و دوستانش با آن‌ها مبارزه می‌کنند چندش‌آور و ترسناک است. همچنین اینکه در کل شهر یک انسان هم پیدا نمی‌شود و تمام آدم‌هایی که یک روز مورداعتماد ما بودند و با آن‌ها زندگی می‌کردیم، یک‌باره تبدیل به هیولا شوند، ممکن است اعتماد بچه‌ها را از بین ببرد و در آن‌ها ترس ایجاد کند. بهتر است در انتخاب این محصول برای فرزندتان دقت‌نظر به خرج دهید و با توجه به روحیه‌ی او انتخاب کنید.

در این انیمیشن به روابط دوستانه و بایدها و نبایدهایش اشاره‌های خوبی شده است و کودک یاد می‌گیرد که چگونه کارها را گروهی انجام دهد. چگونه عذرخواهی کند و اشتباهاتش را بپذیرد. همچنین چگونه برای مسائل راه‌حل پیدا کند.

بهتر است درباره‌ی احساسات فرزندتان نسبت به این محصول با او سخن بگویید و از او بخواهید با شما حرف بزند. به سؤالات او پاسخ دهید و افکارش را سامان دهید. درباره‌ی انگیزه‌ی شخصیت‌های فیلم حرف بزنید و درباره‌ی آن‌ها سؤال بپرسید.

خلاصه: بهتر است به‌خاطر فضای تاریک و ترسناک این انمیشن، آن را ناظر به روحیه‌ی فرزندتان انتخاب کنید و بعد از مشاهده، با او درباره‌ی احساساتش نسبت به انیمیشنی که دیده است صحبت کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از کودک خود بپرسید وقتی داستان را فهمیدی چه حسی به تو دست داد؟ تو هم فکر می‌کنی ممکن است بعضی فقط لباس آدم‌ها را داشته باشند؟

درباره‌ی غیرواقعی‌بودن داستان با او صحبت کنید.

بپرسید به نظر تو رفتار «رن» با دوستانش چطور بود؟

بین لوسی، رن، رینولد و اورت کدام‌یک شخصیت بهتری داشت؟

خلاصه: درباره‌ی غیرواقعی‌بودن داستان و همچنین درباره‌ی احساسات فرزندتان با او صحبت کنید.

داستان انیمیشن

چهار دوست است برای جشن هالوین به‌دنبال لباس‌های خاصی هستند. آن‌ها تمام روز به‌دنبال لباس مدنظر خود می‌گردند اما چیزی پیدا نمی‌کنند. تااینکه به مغازه‌ی اسباب‌بازی‌فروشی برمی‌خورند.

از نظر «رن» چیز به‌دردبخوری در آن پیدا نمی‌شود. صاحب مغازه از آن‌ها می‌خواهد به داخل بیایند و لباس‌هایی که دارد را امتحان کنند. بچه‌ها لباس‌ها را می‌پوشند و از سر ناچاری قبول می‌کنند که همان لباس‌ها را برای جشن هالوین امسال بپوشند.

در همان حین مرد مشکوکی وارد مغازه می‌شود. بعد از اینکه بچه‌ها از مغازه به سوی خانه راه می‌افتند متوجه می‌شوند که مرد مشکوک آن‌ها را دنبال می‌کند. آن مرد از بچه‌ها می‌خواهد که لباس‌هایی را که از آن مغازه خریده‌اند با او عوض کنند.

«رن» که اصلاً از داشتن این لباس‌ها راضی نیست حاضر به انجام این کار می‌شود و این تازه آغاز ماجراست. شکلات بادام‌زمینی «رن» به زمین می‌افتد و مردِ مشکوک شروع می‌کند به تغییرشکل‌دادن. بچه‌ها که از دیدن این صحنه وحشت کرده‌اند پا به فرار می‌گذارند و در جایی پنهان می‌شوند و برای اینکه آن مرد آن‌ها را پیدا نکند به خودشان تلقین می‌کنند که واقعاً آن چیزهایی هستند که لباسش را پوشیده‌اند.

لوسی در لباس یک عروس دریایی است. رن یک ابرقهرمان، رینولند یک شعبده‌باز و اورت یک ربات. آن‌ها واقعاً تبدیل می‌شوند و قدرت‌های منحصربه‌فردی به دست می‌آورند! همگی تصمیم می‌گیرند برای پیداکردن جواب سؤالاتشان پیش «نورم»، صاحب فروشگاه، بروند. اما او به تعطیلات رفته است.

بچه‌ها خودشان دست به کار می‌شوند و سعی می‌کنند از دیگران کمک بگیرند تااینکه متوجه می‌شوند بیشتر مردم شهر هیولاهایی هستند که در لباس انسان درکنار آن‌ها زندگی می‌کنند. پس مصمّم می‌شوند تا با آن‌ها مبارزه کنند.

ادامه متن

جزئیات انیمیشن

 کارگردان: Tasha Harris

نویسنده: Tim Schafer

تهیه‌کننده: Peter McConnell

بازیگران: Gabriella GravesSloane / LetourneauIssac / Ryan Brown Allie Urrutia /

شخصیت‌ها:

رن: دختر جسوری است که اکثراً برای دوستانش رئیس‌بازی درمی‌آورد.

رینولد: برادر رن است و بسیار به تاریخ علاقه‌مند است و اطلاعات زیادی دارد.

اورت: پسری محافظه‌کار است و با بقیه در این گروه دوستی به‌دنبال مبارزه با هیولاهاست.

لوسی: عضوی از این گروه دوستی چهارنفره و دختری محتاط است.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Double Fine Productions

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد