لباس‌های جدید پادشاه

بررسی تخصصی انیمیشن The Emperor's New Clothes

لباس‌های جدید پادشاه

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

داستان ساده‌لوحی پادشاهی که سعی می‌کند با ظاهر مجلل و فاخر در بین مردم وجهه و جلال پیدا کند، درحالی‌که بزرگی در بین مردم به رفتار و عملکرد هرفرد بستگی دارد. این داستان قدیمی که به‌صورت انیمیشن درآمده است، می‌تواند موضوع خوبی درباره‌ی تأثیر رفتار و کردار انسان‌ها باشد.

سال 1991 40 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
پیام مثبت

این فیلم سعی می‌کند به این موضوع بپردازد که ظاهر و نوع پوشش انسان نمی‌تواند بیانگر تمام شخصیت یک فرد باشد. بلکه این رفتار و عملکرد هرانسان است که چهره‌ی اصلی او را در بین مردم می‌سازد. هرکس می‌تواند با رفتار خوب خود، در بین دیگران مورد احترام و عزت قرار بگیرد.

جزئیات
الگوی مثبت

در این فیلم شخصیت پادشاه اگرچه با مردم مهربان است؛ اما به دلیل اصرار مادرش، به ظاهر خود اهمیت زیادی می‌دهد. او برای ظاهر و لباس خود دغدغه‌ی زیادی دارد و این موضوع باعث فریب‌خوردنش می‌شود. این شخصیت که در آخر متوجه اشتباهش می‌شود، می‌تواند الگوی خوبی را دراین‌باره ارائه دهد که هرکس در هر جایگاهی باید بیشتر از همه، به رفتار و عملکرد خود اهمیت بدهد؛ زیرا توجه مردم بیش از ظاهر به رفتار انسان جلب می‌شود.

ادامه متن

چرا پادشاه فریب آن دو خیاط حیله‌گر را می‌خورد؟ با طرح این سؤال درباره‌ی نتیجه افراطی توجه به ظاهر و لباس صحبت کنید.

چرا آنتونیو مانند دیگران تظاهر به دیدن لباس پادشاه نکرد؟ با طرح این سؤال درباره‌ی حقیقت و شجاعت در اظهار آن، با کودک خود صحبت کنید.

خلاصه: با کودک خود درباره‌ی اهمیت رفتار هر انسان و اهمیت آن در مقایسه با ظاهر صحبت کنید، درباره‌ی شجاعت دربیان حقیقت با کودک خود گفت‌وگو کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه