• امروز : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

لاما لاما

بررسی تخصصی انیمیشن Llama Llama

لاما لاما

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«لاما ‌لاما» یک انیمیشن سریالی و کودکانه است که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد. در این انیمیشن شتر بی‌کوهانی به‌نام لاما لاما ماجراهای مختلفی را تجربه می‌کند و با کمک مادر مهربانش از هر ماجرا درسی فرامی‌گیرد. این انیمیشن خانوادگی و ماجراجویانه، بر اساس کتابی با همین نام، نوشته‌ی «آنا دودنی» ساخته شده است.

سال 2018 11 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
پیام مثبت

خانواده‌ی لاما لاما، نمونه‌ی یک خانواده مهربان هستند که به لاما لاما و مسائل او اهمیت می‌دهند و با او همیاری و همکاری دارند. زمانی‌که لاما لاما در فکر مسابقه است، مادر و پدربزرگش در آماده‌شدن برای مسابقه به او کمک و در مسیر مسابقه او را تشویق می‌کنند. علاوه براین مادر لاما لاما به او یاد می‌دهد که مهم‌تر از پیروزی در مسابقه، لذت‌بردن از آن است. همدلی و دوستی بچه‌ها در طی برگزاری مسابقه نیز یک نوع رقابت سالم و لذت‌بخش را به نمایش می‌گذارد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

خانواده‌ی لاما لاما الگوی یک خانواده‌ی مهربان و حامی است. مادر لاما لاما سعی می‌کند در حل‌کردن چالش‌ها راهنمای فرزندش باشد. او به مسائلی که برای پسرش مهم است (مانند مسابقه) اهمیت می‌دهد و همیشه درکنار اوست. درعین حال نکاتی را که لازم است فرزندش بداند، با مهربانی به او گوشزد می‌کند. پدربزرگ لاما لاما به نوه‌ی خود در آماده‌شدن برای مسابقه کمک و برای پیروزشدن او را تشویق می‌کند. او از اینکه با نوه‌ی خود وقت بگذراند، ابراز خوشحالی می‌کند. دوستان لاما لاما نیز نمونه‌ی دوستانی خوب هستند که درعین رقابت هیچ‌گونه حسادت و کشمکشی بینشان وجود ندارد. رفتارهای آنان تا پایان دوستانه است و حتی در مسیر مسابقه یکدیگر را تشویق می‌کنند.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن کودکانه است و بدون نمایش ناهنجاری یا خشونت و ترس، پیام‌های مثبت زیادی را در ماجراهای هرقسمت به مخاطبانِ کودک منتقل می‌کند. یکی از مهم‌ترین موضوعات انیمیشن، اهمیت خانواده است. این انیمیشن خانوادگی، روابط خوب میان لاما لاما و مادرش را به نمایش می‌گذارد و نشان می‌دهد که چگونه مامان لاما از پسرش حمایت و درس‌های مهمی را که لازم دارد، به او یادآوری می‌کند. کودکان با تماشای این روابط صمیمانه و درعین‌حال همراه با ادب، می‌توانند در نوع روابط خود با والدینشان الگو بگیرند و با احساس اطمینانی که به مادر لاما دارند، به این نتیجه برسند که گوش‌کردن به حرف‌های مادرشان می‌تواند باعث موفقیت آن‌ها شود؛ همان‌طور که لاما لاما حرف‌های مادرش را می‌پذیرد و با کمک‌گرفتن از او موفق می‌شود. برای کمک به فرزندان خود در الگوگرفتن از رفتارهای لاما لاما، از او بخواهید ویژگی‌هایی را که باعث شادبودن یا موفقیت این شخصیت شده است، نام ببرند.

روابط لاما لاما و دوستانش نیز می‌تواند به کودکان کمک کند. اگر فرزند شما در سنینی قرار گرفته که روابط اجتماعی‌اش درحال گسترده‌شدن است، اشاره به وظایف دوستان نسبت به یکدیگر با توجه به رفتارهای درون انیمیشن، می‌تواند کمک‌کننده باشد. در قسمت اول از فصل اول، رقابت دوستانه‌ای که بین لاما لاما و دوستانش اتفاق می‌افتد، الگوی خوبی از یک رقابت سالم است. با کودکان خود پیرامون رفتار دوستان لاما لاما صحبت کنید و از آن‌ها بخواهید خودشان را جای شخصیت‌ها بگذارند و توضیح دهند که اگر جای آن‌ها بودند، چگونه رقابت می‌کردند. باتوجه به تمایل کودکان به اول‌شدن، می‌توانید این نکته‌ی مادر لاما لاما را به او یادآوری کنید که در رقابت، پیروزشدن مهم نیست، بلکه لذت‌بردن مهم است.

خلاصه: در این انیمیشن، نکات مثبت زیادی برای مخاطبان کودک وجود دارد. نوع روابط خانواده‌ی لاما لاما می‌تواند بر کودکان اثربخش باشد، هم‌چنین آن‌ها می‌توانند دوستی و رقابت سالم را از این انیمیشن یاد بگیرند.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

اگر جای لاما لاما بودی، از دوم‌شدن ناراحت می‌شدی؟ چرا لاما لاما از این ماجرا ناراحت نشد؟

تا به حال با دوستانت مسابقه دادی؟ چه احساسی نسبت به رقیبان خودت داشتی؟

چه ویژگی‌های مثبتی در رفتار لاما لاما و دوستانش می‌بینی؟

لاما لاما برای پیداکردن یک اسکوتر مناسب از چه کسی کمک گرفت؟ خانواده‌ی او چگونه به پیروزی او کمک کردند؟

خلاصه: چه ویژگی‌های مثبتی در رفتار لاما لاما و دوستانش می‌بینی؟

نشان سلامت اثر: به این محصول به دلیل نمایش اهمیت خانواده و پیام‌های مثبتی مانند دوستی و هم‌چنین عدم نمایش ناهنجاری و خشونت و ترس، نشان سلامت کدومو تعلق می‌گیرد.

داستان انیمیشن

در هر قسمت از این انیمیشن سریالی، شتر بی‌کوهانی به‌نام «لاما لاما» ماجراهای متفاوتی را تجربه می‌کند و با کمک و حمایت مادر مهربانش درس مهمی از ماجراها می‌گیرد. در قسمت اول از فصل اول، لاما لاما باید خودش را برای مسابقه‌ی «تند برو جلو!» آماده کند. او با کمک پدربزرگش که قهرمان سابق این مسابقات بوده است، یک «اسکوتر» مناسب برای مسابقه آماده می‌کند و به رقابت با دوستانش می‌پردازد. در مسیر مسابقه، رقیبان لاما لاما یکی‌یکی از مسیر حذف می‌شوند تازمانی‌که تنها او و دوست صمیمی‌اش، «نلی»، باقی می‌مانند. سرانجام نلی پیروز و لاما لاما نفر دوم می‌شود؛ اما او از مادرش به خوبی یاد گرفته مهم‌ترین چیز این است که از مسابقه لذت ببرد، پس از رقابتی که انجام داده است، خوشحال می‌شود و بعد از مسابقه، برای تفریح با پدربزرگش رقابت می‌کند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Chuck Sheetz / چاک شیتز

نویسنده: Noelle Wright, Michelle Lamoreaux / نوئل رایت، میشل لاموروکس

نام تهیه‌کننده: Jane Startz / جین استارتز

نام بازیگران: Jennifer Garner, Shayle Simons / جنیفر گارنر، شایل سیمونز

نام شخصیت‌ها:

لاما‌ لاما: شتر بی‌کوهانی که با مادرش زندگی می‌کند و هربار یک ماجرای جدید را تجربه می‌کند که برای او آموزنده است،

مامان لاما: او مادر مهربان و حامی لاما لاماست که درس‌های مهمی به پسرش می‌دهد.

کشور سازنده: انگلیس

کمپانی سازنده: Genius Entertainment

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه