• امروز : ۹ اسفند ۱۳۹۹

قلم‌مو: داستان یک روباه

بررسی تخصصی انیمیشن Brush: A Fox Tale

قلم‌مو: داستان یک روباه

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

10 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن در سال ۲۰۱۸ در آمریکا تولید شده است. روایت روباه عاشقی را نشان می‌دهد که از ابراز علاقه‌اش به خانم همسایه خجالت می‌کشد.

سال 2018 3 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
پیام مثبت

روباه از ابراز علاقه‌اش به خانم روباه می‌ترسید؛ اما تصمیم گرفت تمام شجاعت و شهامتش را به‌کار ببندد و او را از حسش آگاه کند.

جزئیات
الگوی مثبت

روباه در آخر داستان تصمیم می‌گیرد از بیان احساساتش خجالت نکشد و شجاعت به خرج دهد. همین امر می‌تواند او را به الگوی خوبی برای کسانی که از بیان افکار و احساساتشان ناتوان هستند، تبدیل کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

موضوع این انیمیشن که درباره‌ی علاقه‌ی روباه به خانم همسایه و ابراز علاقه به اوست، برای تمام سنین توصیه نمی‌شود. اگر شناخت کاملی از فرزندتان دارید، سعی کنید متناسب با روحیاتش انیمیشن را انتخاب کنید. اگر فرزندتان تمایلی به تماشای این سبک از پویانمایی‌ها دارد، سعی کنید همراه با او ببینید تا پنهانی و به‌دور از شما تماشا نکند. در انتهای تماشای این انیمیشن توصیه‌های لازم را به فرزندتان بکنید. درباره‌ی نکات مثبت و منفی انیمیشن با او گفت‌وگو کنید؛ به‌عنوان‌ مثال از شجاعت و شهامت روباه برای بیان احساساتش تعریف کنید و به او این اطمینان را بدهید که شما بهترین شنونده برای صحبت‌های او خواهید بود. درباره‌ی ازدواج و علاقه با او صحبت کنید و به او اجازه دهید تا او هم نظراتش را بیان کند. درصورت لزوم می‌توانید به مشاور مراجعه کنید.

خلاصه: با فرزندتان درباره‌ی پیام داستان صحبت کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

1) از فرزندتان بخواهید خلاصه داستان را بیان کند.

2) از او بخواهید پیامی را که از این انیمیشن دریافت کرده است، بیان کند.

3) نظرش را درباره‌ی شجاعت روباه بپرسید.

4) به‌نظر فرزندتان بهترین راه در این مواقع چه راهی است؟

5) از او بخواهید خودش را به‌جای روباه بگذارد، چه‌کاری انجام می‌داد؟

خلاصه: نظر فرزندتان را درباره‌ی رفتار روباه جویا شوید.

داستان انیمیشن

در جنگلی سرسبز «روباهِ نقاشی» عاشق «خانم روباهی» می‌شود؛ اما از فرطِ خجالت به او ابراز علاقه نمی‌کند. روزی‌که او مشغول کشیدن تصویر خانم روباه بود، خانم روباه زنگ در خانه‌اش را می‌زند و به او شیرینی تعارف می‌کند. آقای روباه هم روی تابلو پارچه‌ای می‌اندازد تا او متوجه تصویر روی تابلو نشود. روزی کاراکترهای تابلوهای آقای روباه زنده می‌شوند و سعی می‌کنند تصویر روی تابلو را به خانم روباه نشان دهند. ناگهان خانم روباه بیرون می‌آید و آقای روباه تصمیم می‌گیرد خجالت را کنار بگذارد و علاقه‌ی خود را ابراز کند. به همین دلیل تابلو را به او نشان می‌دهد. خانم روباه هم شیرینی‌هایی را که به شکل قلب برای او پخته بود، به آقای روباه تعارف می‌کند. بدین‌ترتیب از علاقه‌ی هم باخبر می‌شوند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Willi Anton, Faustina Arriola / ویلی آنتون، فاستینا آرولا

نام شخصیت‌ها: روباه نقاشی که عاشق روباه همسایه‌اش می‌شود.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: سینمامارکت ـ بین‌الملل، کالج هنر کالیفرنیا (California College of the Arts)

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه