قلعه‌ی هزار اردک

بررسی تخصصی انیمیشن Count Duckula

قلعه‌ی هزار اردک

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«قلعه‌ی هزار اردک» یک انیمیشن سریالی در ژانر کمدی ـ ترسناک است و ماجراهای اردک خون‌آشامی را روایت می‌کند که گیاه‌خوار است و با دو پیشخدمتش، نانی و ایگور، در قلعه‌ی هزار اردک زندگی می‌کند. این انیمیشن در سال ۱۹۸۸ منتشر شده است و در هرقسمت ماجرای جالبی از قلعه‌ی هزاراردک را روایت می‌کند. در قسمت اول از فصل اول، ارباب داک قصد دارد قلعه‌ی قدیمی هزاراردک را بازسازی کند؛ اما نانی و ایگور که می‌دانند تغییرات جدید، مناسب قلعه نیست، سعی می‌کنند جلوی ارباب داک را بگیرند و سرانجام موفق می‌شوند. دشمن همیشگی داک نیز در این قسمت حضور دارد. او یک اردک به نام «غازی» است که قصد کشتن داک را دارد؛ اما هرگز به هدفش نمی‌رسد.

سال 1988 20 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

غازی که دشمن ارباب داک است، قصد کشتن او را دارد. غازی با یک چوب نوک‌تیز به‌سمت داک حمله می‌کند؛ اما موفق نمی‌شود آسیبی به او برساند. سرانجام خود غازی از روی داربست به زمین می‌خورد و یک تخته‌چوب با شدت روی او می‌افتد.

جزئیات
ترس

در ابتدای انیمیشن درباره‌ی قلعه‌ی هزار اردک با صدای ترسناک و همراه با رعدوبرق، توضیحاتی ارائه می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

غازی، اردکی است که می‌خواهد از داک انتقام بگیرد. او برای اینکه وارد قلعه شود، خود را به‌عنوان کارگر معرفی می‌کند و دیگران را فریب می‌دهد.

جزئیات
الگوی مثبت

نانی نسبت به داک دلسوز است و حتی وقتی می‌خواهد اعتصاب کند، نگران اوست که چگونه می‌خواهد نیازهای خود را برطرف کند.

داک وقتی متوجه می‌شود که ایگور و نانی اعتصاب کرده‌اند، به احساساتشان توجهی نمی‌کند، خوب است والدین درباره‌ی چگونگی برخود با کسانی که دوستمان دارند، با فزرندان گفت‌وگو کنند.

ایگور و نانی دلیلی برای اینکه چرا از آقای روبرت بدشان می‌آید، بیان نمی‌کنند. والدین می‌توانند با فرزندانشان درباره‌ی اینکه نباید بی‌دلیل از کسی بدمان بیاید، با فرزندانشان صحبت کنند. والدین می‌توانند درباره‌ی اینکه آیا ایگور و نانی کار درستی کردند که برای رسیدن به هدفشان اعتصاب کردند، از کودکان سؤال کنند.

خلاصه: والدین می‌توانند با فرزندانشان درباره‌ی اینکه آیا اعتصاب راه خوبی برای رسیدن به اهداف است، هم‌چنین روش برخورد با کسانی که دوستمان دارند در هنگام وجود اختلاف‌نظر، گفت‌وگو کنند.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه