• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

قطار بی‌نهایت

قطار بی‌نهایت

بررسی تخصصی انیمیشن Infinity Train

author-img

توسط : عاطفه تاریها ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: دقیقه

دیدگاه کدومو

10 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  قطار بی‌نهایت داستان دختری به نام «تولیپ» است که در قطاری پر رمز و راز زندانی شده است. هر واگن از این قطار، تولیپ را با دنیایی عجیب و مرموز روبه‌رو می‌کند. او برای خارج شدن از این قطارِ بی‌نهایت و عجیب، با مشکلات و موانع زیادی روبه‌رو می‌شود. انیمیشن قطار بی‌نهایت انیمیشنی برای گروه سنی نوجوانان است و فرار و گریزهای بسیاری دارد.

سال 2019 5قسمت 11 دقیقه ای جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

تولیپ و دوستانش مجبورند با موجودی که از چشمانش اشعه می‌فرستد و دستان مکانیکی دارد مبارزه کنند؛ همچنین آن‌ها مورد حمله سوسک‌های غول‌پیکر قرار می‌گیرند.

جزئیات
ترس

تولیپ و ربات‌اش، یک‌ویک، با موجودات عجیبی مبارزه می‌کنند تا بتوانند از واگن‌ها عبور کنند. فرار و گریزهای بسیاری در انیمیشن اتفاق می‌افتد که در انتها اتفاقی برای تولیپ و دوستش نمی‌افتد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

تولیپ زمانی که میبیند پدرش نمی‌تواند او را به اردو مدرسه برساند از خانه فرار می‌کند تا با قطار خودش را به اردو برساند و همچنین تولیپ به شدن تحت تاثیر طلاق مادر و پدرش است.

جزئیات
پیام مثبت

تولیپ و دوستانش با کمک یکدیگر و با تکیه بر کار گروهی از موانع هر واگن عبور می‌کنند. در خصوص اعتماد به افراد نیز این انیمیشن می‌تواند الگوی مناسبی باشد؛ تولیپ در این قطار متوجه می‌شود که باید به چه کسانی اعتماد بکند.

جزئیات
الگوی مثبت

تولیپ دختری قوی و ثابت قدم است؛ او بدون ترس از مشکلات، به جنگ آن‌ها می‌رود و برای رها شدن از این قطارِ بی‌نهایت و عجیب، همه تلاشش را می‌کند. تولیپ خستگی‌ناپذیر است و نمی‌گذارد مشکلات او را ناامید کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

سریال انیمیشن «قطار بی‌نهایت» داستان دختری است 13 ساله، به نام «تولیپ». تولیپ درگیر ماجرای طلاق مادر و پدرش است و نتوانسته با این اتفاق در زندگی‌اش کنار بیاید و بسیار بابت این موضوع عصبی و نارحت است. آنچه لازم است والدین در مورد این انیمیشن بدانند این است که تولیپ بعد از اینکه متوجه می‌شود پدرش نمی‌تواند او را به اردوی مدرسه برساند، بسیار خشمگین می‌شود و از خانه فرار می‌کند تا خودش به تنهایی به اردو برود که در مسیر گرفتار قطار بی‌نهایت می‌شود. بهتر است در مورد این کارِ تولیپ با فرزندتان صحبت کنید. با فرزندتان در خصوص مشکلاتی که ممکن بود پدر تولیپ با آن‌ها درگیر باشد صحبت کنید. در این انیمیشن صحنه‌های تاریک، به همراه فرار و گریزهای بسیاری وجود دارد. تولیپ به کمک ربات کوچکش، یک‌ویک، باید با موجوداتی عجیب مبارزه کند. در قسمت‌هایی از این سریال، جانِ تولیپ و دوستانش به خطر می‌افتد، اما در انتها آن‌ها بر مشکلات چیره می‌شوند و اتفاقی برایشان نمی‌افتد. این انیمیشن در خصوص موضوعاتی همچون اعتماد به دوست نیز بحث می‌کند که مبحث مهمی برای نوجوانان است. تولیپ به گربه اعتماد می‌کند درحالی‌که گربه منافع خودش را پیگیری می‌کند. می‌توانید در این خصوص با فرزندتان صحبت کنید.

خلاصه: در این انیمیشن تولیپ که نوجوانی 13 ساله است، به این خاطر که پدرش نتوانست او را به اردو ببرد، از خانه فرار می‌کند تا خودش به اردو برود. در خصوص این کار با فرزندتان صحبت کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

اگر مانند تولیپ پدرتان نمی‌توانست شما را به اردو برساند چه کاری انجام می‌دادید؟

پیام انیمیشن قطار بی‌نهایت چیست و می‌خواهد به چه موضوعاتی بپردازد؟

از فرزندتان بپرسید شده است که به کسی اعتماد کند اما در ادامه متوجه شود که اشتباه کرده است؟

خلاصه: پیام انیمیشن قطار بی نهایت چیست؟

داستان انیمیشن

انیمیشن قطار بی‌نهایت داستان دختری 13 ساله به نام «تولیپ» است که به همراه مادرش زندگی می‌کند. او که تحت تاثیر طلاق پدر و مادرش است، زمانی که پدرش نمی‌تواند او را به اردوی مدرسه ببرد، از خانه فرار می‌کند و در قطاری به نام قطار بی‌نهایت گرفتار می‌شود. این قطار، واگن‌های عجیبی دارد که هر کدام از آن‌ها وارد دنیایی عجیب می‌شود. بعضی از این دنیاها عجیب و خطرناک هستند و برای عبور از آن باید سختی‌های زیادی را تحمل کرد. تولیپ برای نجات از این قطار به همراه یک‌ویک، ربات کوچکش، همه تلاششان را می‌کنند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: اوون دنیز -Owen Dennis

نویسنده: اوون دنیز -Owen Dennis

نام تهیه کننده: keith mack-کیت مک

نام بازیگران: Ashley Johnson, Owen Dennis, Kirby Howell-Baptiste-اشلی جانسون-اوون دنیز-کربی هاول

نام شخصیت ها: "تولیپ: دختری 13 ساله که از خانه فرار می‌کند تا بتواند به اردو مدرسه برود اما در میان راه اسیر قطار بی‌نهایت می‌شود. او شجاع و ثابت قدم است و سعی می‌کند از پس مشکلات بربیاید.

یک و یک: رباتی کوچک و گرد که به دنبال مادرش می‌گردد. او با تولیپ در قطار بی‌نهایت آشنا می‌شود و برای پیدا کردن راه خروج به تولیپ کمک می‌کند.

کشور سازنده: امریکا

کمپانی سازنده: Cartoon Network Studios-کارتون نتوورک استودیو

 

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه