• امروز : ۶ مرداد ۱۴۰۰

قطار بی‌نهایت

قطار بی‌نهایت

بررسی تخصصی انیمیشن Infinity Train

author-img

توسط : عاطفه تاریها ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: دقیقه

دیدگاه کدومو

10 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن سریالی «قطار بی‌نهایت» داستان دختری به نام «تولیپ» است که در قطاری پر رمز و راز زندانی شده است. هر واگن از این قطار تولیپ را با دنیایی عجیب و مرموز روبه‌رو می‌کند. او برای خارج‌شدن از این قطارِ بی‌نهایت و عجیب، با مشکلات و موانع زیادی روبه‌رو می‌شود. انیمیشن «قطار بی‌نهایت» برای نوجوانان مناسب است و تعقیب و گریزهای بسیاری دارد.

سال 2019 5 قسمت 11دقیقه ای جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

تولیپ و دوستانش مجبورند با موجودی که از چشمانش اشعه می‌فرستد و دستان مکانیکی دارد مبارزه کنند. همچنین آن‌ها مورد حمله سوسک‌های غول‌پیکر قرار می‌گیرند.

جزئیات
ترس

تولیپ و ربات‌اش، یک‌ویک، با موجودات عجیبی مبارزه می‌کنند تا بتوانند از واگن‌ها عبور کنند. فرار و گریزهای بسیاری در انیمیشن اتفاق می‌افتد که درانتها اتفاقی برای تولیپ و دوستش نمی‌افتد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

تولیپ زمانی که می‌بیند پدرش نمی‌تواند او را به اردوی مدرسه برساند از خانه فرار می‌کند تا با قطار خودش را به اردو برساند و همچنین تولیپ بسیار تحت تاثیر طلاق مادر و پدرش است.

جزئیات
پیام مثبت

تولیپ و دوستانش با کمک یکدیگر و با تکیه بر کار گروهی از موانع هر واگن عبور می‌کنند. درخصوص اعتماد به افراد نیز این انیمیشن می‌تواند الگوی مناسبی باشد. تولیپ در این قطار متوجه می‌شود که باید به چه کسانی اعتماد بکند.

جزئیات
الگوی مثبت

تولیپ دختری قوی و ثابت‌قدم است. او بدون ترس از مشکلات، به جنگ آن‌ها می‌رود و برای رهاشدن از این قطارِ بی‌نهایت و عجیب، همه‌ی تلاشش را می‌کند. تولیپ خستگی‌ناپذیر است و نمی‌گذارد مشکلات او را ناامید کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن سریالی «قطار بی‌نهایت» داستان دختری 13ساله به نام «تولیپ» است. تولیپ درگیر ماجرای طلاق مادر و پدرش است و نتوانسته با این اتفاق کنار بیاید و بسیار بابت این موضوع عصبی و نارحت است.

آنچه لازم است والدین درمورد این انیمیشن بدانند این است که تولیپ بعد از اینکه متوجه می‌شود پدرش نمی‌تواند او را به اردوی مدرسه برساند، بسیار خشمگین می‌شود و از خانه فرار می‌کند تا خودش به‌تنهایی به اردو برود که در این مسیر، گرفتار قطار بی‌نهایت می‌شود. بهتر است در مورد این کارِ تولیپ با فرزندتان صحبت کنید. با او درخصوص مشکلاتی که ممکن بود پدر تولیپ با آن‌ها درگیر باشد صحبت کنید.

در این انیمیشن صحنه‌های تاریک، با فرار و گریزهای بسیاری وجود دارد. تولیپ به کمک ربات کوچکش، یک‌ویک، باید با موجوداتی عجیب مبارزه کند. در قسمت‌هایی از این سریال، جانِ تولیپ و دوستانش به خطر می‌افتد، اما درانتها آن‌ها بر مشکلات چیره می‌شوند و اتفاقی برایشان نمی‌افتد.

این انیمیشن درخصوص موضوعاتی همچون اعتماد به دوست نیز بحث می‌کند که مبحث مهمی برای نوجوانان است. تولیپ به گربه اعتماد می‌کند درحالی‌که گربه منافع خودش را پیگیری می‌کند. می‌توانید در این خصوص با فرزندتان صحبت کنید.

خلاصه: در این انیمیشن، تولیپ که نوجوانی 13ساله است به‌این‌خاطر که پدرش نتوانست او را به اردو ببرد، از خانه فرار می‌کند تا خودش به اردو برود. درخصوص این کار با فرزندتان صحبت کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزند خود مطرح کنید که اگر پدر شما هم نمی‌توانست شما را به اردو برساند چه کار می‌کردید؟

پیام این انیمیشن چیست و می‌خواهد به چه موضوعاتی بپردازد؟

از فرزندتان بپرسید شده است که به کسی اعتماد کند اما درادامه متوجه شود که اشتباه کرده است؟

خلاصه: پیام انیمیشن «قطار بی‌نهایت» چیست؟

داستان انیمیشن

انیمیشن «قطار بی‌نهایت» داستان دختری 13ساله به نام «تولیپ» است که با مادرش زندگی می‌کند. او که تحت تاثیر طلاق پدر و مادرش است، زمانی که پدرش نمی‌تواند او را به اردوی مدرسه ببرد، از خانه فرار می‌کند و در قطاری به نام قطار بی‌نهایت گرفتار می‌شود.

این قطار واگن‌های عجیبی دارد که هرکدام از آن‌ها وارد دنیایی عجیب می‌شود. بعضی از این دنیاها عجیب و خطرناک هستند و برای عبور از آن باید سختی‌های زیادی را تحمّل کرد. تولیپ و ربات کوچکش برای نجات‌یافتن از این قطار همه‌ی تلاششان را می‌کنند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: اوون دنیز -Owen Dennis

نویسنده: اوون دنیز -Owen Dennis

تهیه‌کننده: keith mack-کیت مک

بازیگران: Ashley Johnson, Owen Dennis, Kirby Howell-Baptiste-اشلی جانسون-اوون دنیز-کربی هاول

شخصیت‌ها:

تولیپ: دختری 13‌ساله که از خانه فرار می‌کند تا بتواند به اردو مدرسه برود اما در میان راه اسیر قطار بی‌نهایت می‌شود. او شجاع و ثابت‌قدم است و سعی می‌کند از پس مشکلاتش بربیاید.

یک‌ویک: رباتی کوچک و گرد که به دنبال مادرش می‌گردد. او با تولیپ در قطار بی‌نهایت آشنا می‌شود و برای پیداکردن راه خروج به تولیپ کمک می‌کند.

کشور سازنده: امریکا

کمپانی سازنده: Cartoon Network Studios-کارتون نتوورک استودیو

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد