• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن فینیک (Finnick )

author-img

توسط : ریحانه علیپور ارزیاب کدومو

4 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

406 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 8 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
«فینیک» انیمیشنی روسی در ژانر ماجراجویی و معمایی است و داستان دختر نوجوانی را روایت می‌کند که برای یافتن یک مجرم خرابکار از موجوداتی نامرئی کمک می‌گیرد. مهم‌ترین دستاورد این ماجراجویی برای او تجربه‌ی داشتن یک دوست و پی بردن به اهمیت این مسئله است.

ژانر : ماجراجویی

سال 2022 85 دقیقه جزئیات کامل اثر
3 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن حوادث هیجان‌انگیز و جذابی دارد و به عنوان محصول کودکانه تا حدودی از فضای رازآلودی برخوردار است که می‌تواند کودکان را سرگرم کند. ماجرای اصلی پیرامون دو کاراکتر، فینیک و کریستینا است. اوایل داستان مخاطب به صورت مختصر با پیشینه‌ی این دو آشنا می‌شود؛ هر دوی آن‌ها شخصیت شاد و دوست داشتنی دارند و هر کدام به دلایلی به تنهایی سر کردن عادت کرده‌اند. مثلا در مورد کریستینا می‌بینیم که نداشتن دوست نه تنها برای او ناراحت کننده نیست بلکه این مسئله را ناچیز و پیش پا افتاده می‌پندارد و هنگامی که وقایع مرموزی در شهر رخ می‌دهد، شم کاراگاهی او گل می‌کند و از سر هیجان و کنجکاوی به سراغ حل این معما می‌رود اما در ادامه‌ی این حوادث او با موضوعی جدید آشنا می‌شود. ارتباط با دوست و مهارت دوستیابی برای کودکان و نوجوانان از اهمیت بالایی برخوردار است، والدین می‌توانند با توجه به شرایط و نیاز فرزندان از این فرصت برای صحبت با آن‌ها استفاده کنند.

فینیک کاراکتر اصلی دیگر که در این انیمیشن از او به عنوان شبح نامرئی نام برده شده، با اینکه شخصیتی خیالی دارد اما می‌تواند تخیل کودکان و نوجوانان را برانگیزد و در فهم آنچه که وجود دارد ولی دیده نمی‌شود، کمک کننده باشد، هر چند تماشای کاراکترهای خیالی برای کودکان زیر 6 سال به دلیل اقتضای سنی توصیه نمی‌شود.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

مواردی که می‌توان با فرزندان در مورد این انیمیشن صحبت کرد:

چرا مافین دست به همچین خرابکارهایی می‌زد؟ هدف او از این کارها چه بود؟

ادامه متن

داستان اثر

داستان در مورد اشباح نامرئی است که با انسان‌ها زندگی می‌کنند و مسئولیت کمک به آن‌ها را دارند.  فینیک یکی از اشباح نامرئی است که برعکس وظیفه‌اش، صاحبان خانه‌ی خود را با آزار و اذیت فراری می‌دهد. داستان از جایی شروع می‌شود که دختری به نام کریستینا به همراه خانواده‌ به این خانه نقل مکان می‌کنند. فینیک طبق عادت همیشگی شروع به اذیت کردن این خانواده می‌کند. کریستینا به طور اتفاقی کمی از موهای فینیک را می‌کند، این اتفاق باعث می‌شود که او قادر به دیدن فینیک و بقیه‌ی اشباح نامرئی شود. در همین زمان در شهر یک مجرم شروع به خرابکاری می‌کند و کریستینا که از قضا در صحنه‌ی جرم است، متوجه می‌شود مجرم باید یک هیولای نامرئی باشد چرا که هیچکس غیر از خودش نمی‌تواند او را ببیند. بعد از این کریستینا و فینیک با هم متحد می‌شوند و در نهایت با کمک بقیه‌ی اشباح نامرئی مجرم خرابکار شهر را پیدا می‌کنند. مجرم یک بازیگر آماتور سینما است که عقده‌ی ستاره شدن را دارد و به خاطر اینکه هیچکس ارزش استعداد او را قدر نمی‌داند، از روی سناریوی یک سریال در حال پخش دست به خرابکاری می‌زند تا توجه مردم را به خود جلب کند. علت نامرئی بودنش نیز استفاده از موی اشباح نامرئی بود.

جزئیات اثر

کارگردان: Denis Chernov/ دنیس چرنوف

نویسنده:

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد فینیک

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!