فیلم لگو

بررسی تخصصی انیمیشن The Lego movie

فیلم لگو

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

لگوها باید تمام رفتارهایشان را طبق دفترچه‌ راهنمای رئیس‌ جمهور تجارت تنظیم کنند. این رئیس‌ جمهور پلید سعی در نابودکردن لگوها دارد؛ اما گروهی از لگوها، با قدرت خلاقیتشان جلوی او می‌ایستند و یک کارگر ساختمانی ساده با قدرت خودباوری موفق می‌شود دنیای لگوها را نجات دهد. «فیلم لگو» درکنار صحنه‌های اکشن متعدد که خشونت‌های فانتزی را به تصویر کشیده است، پیام‌های مثبتی مانند خودباوری، قدرت خلاقیت و کار تیمی را نمایش می‌دهد. این انیمیشن برپایه‌ی اسباب‌بازی‌های لگو ساخته شده و جزء انیمیشن‌های پربازدیدی است که جوایز مهم و متعددی مانند بفتا را کسب کرده است.

سال 2014 100 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

رئیس ‌جمهور تجارت یک لگوی پلید است که سعی در نابودکردن دنیای لگوها دارد. پلیس‌های او با گروهی از لگوهایی که می‌خواهند رئیس‌ جمهور را شکست دهند، وارد درگیری می‌شوند. صحنه‌های اکشن متعددی شامل تیراندازی، انفجار، زدوخورد و ضربه‌خوردن دیده می‌شود که فانتزی‌بودن اثر و لگوبودن شخصیت‌ها از شدت خشونت کم می‌کند. در صحنه‌های متعدد اعضای بدن لگوها از هم می‌پاشد و سر ویتروویوس از تن او جدا می‌شود. «وایلد استایل» یک دختر و از شخصیت‌های محبوب داستان است که در مبارزه‌کردن حرفه‌ای است و در چندین صحنه وارد زدوخورد تن‌به‌تن می‌شود و ضربه‌های محکمی به افراد می‌زند. رئیس جمهور تجارت برای وادارکردن پلیس به دستگیری گروه مخالف، مادر و پدر پلیس را گروگان می‌گیرد. او تمام دوستان اِمِت (قهرمان داستان) را زندانی می‌کند و با افراد ماشینی‌اش قطعات لگوها را از هم جدا می‌کند؛ اما درنهایت اِمِت او را از کارهایش پشیمان می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

دنیای لگوها به‌وسیله‌ی یک لگوی پلید به‌خطر می‌افتد. او یک برج آسمان‌خراش دارد که اتاقی برای شکنجه در آن وجود دارد. صحنه‌های درگیری زیادی بین لگوهای قهرمان و افراد لگوی پلید نمایش داده می‌شود و جان قهرمانان داستان بارها به‌خطر می‌افتد و ترس مردم لگویی نمایش داده می‌شود. غلبه‌ی قهرمانان داستان بر ترس، همراه‌شدن صحنه‌های خطرناک با لحظات کمدی و پشیمانی نهایی چهره‌ی پلید داستان، از شدت ترسناک‌بودن اثر کم می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

اغلب صحنه‌های ناهنجاری در فیلم به دیالوگ‌ها برمی‌گردد که به علت وجود ژانر طنز از الفاظ دور از ادب، زیاد استفاده شده است.

جزئیات
پیام مثبت

اتکای به نفس و ایمان به خود، راهی برای شکوفاشدن خلاقیت و رسیدن به هدف است. رئیس ‌جمهور تجارت برای غلبه بر دنیای لگوها، از آن‌ها می‌خواهد که همیشه طبق دستورالعمل‌ها رفتار کنند؛ اما لگوهایی که از قدرت خلاقیت و فکر خودشان استفاده می‌کردند، موفق می‌شوند جلوی رئیس‌ جمهور پلید بایستند. اِمِت که یک کارگر ساختمانی ساده است، با باور به اینکه یک فرد استثنائی است، قدرت بیشتری پیدا می‌کند و با خودباوری موفق می‌شود دنیای لگوها را نجات دهد. اِمِت به لگوها یاد می‌دهد که چگونه با هماهنگی و کار تیمی به هدفشان برسند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

اِمِت یک کارگر ساده است که دربرابر اعتقاد دیگران به اینکه فرد ضعیفی است، ایستادگی می‌کند و با ایمان‌داشتن به خود موفق می‌شود قوه‌ی خلاقیتش را به نمایش بگذارد و دنیای لگوها را نجات دهد.

اِمت چگونه از یک کارگر ساده به یک قهرمان تبدیل شد؟

آیا رئیس ‌جمهور تجارت کارهای درستی انجام می‌دهد؟ رفتارش با بقیه چطور است؟

به نظرت اِمت به تنهایی می‌توانست موفق شود؟

لگوها چه درسی از اِمِت گرفتند؟

وقتی امت با صحبت‌هایش توانست نظر رئیس ‌جمهور تجارت را تغییر دهد، بهتر نبود از ابتدا این همه درگیری انجام نشود؟

به‌جز درگیری و زدوخورد، چه راهی برای جلوگیری از خطای دیگران وجود دارد؟

اگر به خودت ایمان داشته باشی، هرکاری که بخواهی می‌توانی انجام دهی؟

خلاصه: اِمت چگونه از یک کارگر ساده به یک قهرمان تبدیل شد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه