• امروز : ۶ اسفند ۱۳۹۹

فیلم لگو

بررسی تخصصی انیمیشن The Lego movie

فیلم لگو

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

لگوها باید تمام رفتارهایشان را طبق دفترچه‌ راهنمای رئیس‌ جمهور تجارت تنظیم کنند. این رئیس‌ جمهور پلید سعی در نابودکردن لگوها دارد؛ اما گروهی از لگوها، با قدرت خلاقیتشان جلوی او می‌ایستند و یک کارگر ساختمانی ساده با قدرت خودباوری موفق می‌شود دنیای لگوها را نجات دهد. «فیلم لگو» درکنار صحنه‌های اکشن متعدد که خشونت‌های فانتزی را به تصویر کشیده است، پیام‌های مثبتی مانند خودباوری، قدرت خلاقیت و کار تیمی را نمایش می‌دهد. این انیمیشن برپایه‌ی اسباب‌بازی‌های لگو ساخته شده و جزء انیمیشن‌های پربازدیدی است که جوایز مهم و متعددی مانند بفتا را کسب کرده است.

سال 2014 100 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

رئیس ‌جمهور تجارت یک لگوی پلید است که سعی در نابودکردن دنیای لگوها دارد. پلیس‌های او با گروهی از لگوهایی که می‌خواهند رئیس‌ جمهور را شکست دهند، وارد درگیری می‌شوند. صحنه‌های اکشن متعددی شامل تیراندازی، انفجار، زدوخورد و ضربه‌خوردن دیده می‌شود که فانتزی‌بودن اثر و لگوبودن شخصیت‌ها از شدت خشونت کم می‌کند. در صحنه‌های متعدد اعضای بدن لگوها از هم می‌پاشد و سر ویتروویوس از تن او جدا می‌شود. «وایلد استایل» یک دختر و از شخصیت‌های محبوب داستان است که در مبارزه‌کردن حرفه‌ای است و در چندین صحنه وارد زدوخورد تن‌به‌تن می‌شود و ضربه‌های محکمی به افراد می‌زند. رئیس جمهور تجارت برای وادارکردن پلیس به دستگیری گروه مخالف، مادر و پدر پلیس را گروگان می‌گیرد. او تمام دوستان اِمِت (قهرمان داستان) را زندانی می‌کند و با افراد ماشینی‌اش قطعات لگوها را از هم جدا می‌کند؛ اما درنهایت اِمِت او را از کارهایش پشیمان می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

دنیای لگوها به‌وسیله‌ی یک لگوی پلید به‌خطر می‌افتد. او یک برج آسمان‌خراش دارد که اتاقی برای شکنجه در آن وجود دارد. صحنه‌های درگیری زیادی بین لگوهای قهرمان و افراد لگوی پلید نمایش داده می‌شود و جان قهرمانان داستان بارها به‌خطر می‌افتد و ترس مردم لگویی نمایش داده می‌شود. غلبه‌ی قهرمانان داستان بر ترس، همراه‌شدن صحنه‌های خطرناک با لحظات کمدی و پشیمانی نهایی چهره‌ی پلید داستان، از شدت ترسناک‌بودن اثر کم می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

اغلب صحنه‌های ناهنجاری در فیلم به دیالوگ‌ها برمی‌گردد که به علت وجود ژانر طنز از الفاظ دور از ادب، زیاد استفاده شده است.

جزئیات
پیام مثبت

اتکای به نفس و ایمان به خود، راهی برای شکوفاشدن خلاقیت و رسیدن به هدف است. رئیس ‌جمهور تجارت برای غلبه بر دنیای لگوها، از آن‌ها می‌خواهد که همیشه طبق دستورالعمل‌ها رفتار کنند؛ اما لگوهایی که از قدرت خلاقیت و فکر خودشان استفاده می‌کردند، موفق می‌شوند جلوی رئیس‌ جمهور پلید بایستند. اِمِت که یک کارگر ساختمانی ساده است، با باور به اینکه یک فرد استثنائی است، قدرت بیشتری پیدا می‌کند و با خودباوری موفق می‌شود دنیای لگوها را نجات دهد. اِمِت به لگوها یاد می‌دهد که چگونه با هماهنگی و کار تیمی به هدفشان برسند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

اِمِت یک کارگر ساده است که دربرابر اعتقاد دیگران به اینکه فرد ضعیفی است، ایستادگی می‌کند و با ایمان‌داشتن به خود موفق می‌شود قوه‌ی خلاقیتش را به نمایش بگذارد و دنیای لگوها را نجات دهد.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «لگو فیلم» از آن دسته فیلم‌هایی است که می‌توانید در کنار کودکان بالای هفت سال خود به تماشای آن بنشینید. شخصیت اصلی فیلم، یعنی اِمِت در ابتدا به علت کم‌اهمیت‌بودن، دچار سرخوردگی است؛ اما در طی روند فیلم، این حس جای خود را به شجاعت و اعتمادبه‌نفس می‌دهد. علت این اعتمادبه‌نفس، داشتن ایمان به خود است که توسط شخصیتی به نام ویتروویوس به او گوشزد می‌شود که همین ایمان به خود موجب شکوفایی حس خلاقیت است. فیلم با وجود آنکه ژانر طنز دارد، حاوی پیام‌های مثبت جدی است که در دنیای واقعی (دربرابر دنیای لگوها) بسیار بااهمیت هستند. اِمِت در سکانسی می‌گوید: «کار تیمی خیلی تو نجات‌دادن دنیا مهمه و ما همه با هم می‌تونیم به هدفمون برسیم.» این دیالگ حاوی پیام بسیار مهمی است.

از دیگر نکات فیلم غلبه‌ی افکار مثبت بر منفی است که به‌صورت جزئی در کاراکتر «اسب تک‌شاخ» دیده می‌شود. می‌توانید درباره‌ی نتیجه‌ی رفتارها و تصمیمات شخصیت‌ها با فرزندانتان گفت‌وگو کنید تا پیام‌های مثبت اثر به آن‌ها منتقل شود. جدای از پیام‌های مثبت فیلم، به علت ژانر طنز آن حاوی دیالوگ‌های بدزبانی است که نظارت و راهنمایی والدین را در کنار فرزندان می‌طلبد. هم‌چنین صحنه‌های اکشن متعددی شامل زد‌وخورد و تیراندازی دیده می‌شود که فانتزی‌بودن اثر و لگوبودن شخصیت‌ها از شدت تأثیرگذاری آن کم می‌کند. با‌این‌حال شما فرزندتان را بهتر می‌شناسید، اگر احساس می‌کنید موجب تقلید یا پرخاشگری در فرزندتان می‌شود، با او صحبت کنید. درباره‌ی وجود دنیای فانتزی ربات‌ها و تفاوت آن با دنیای انسان‌ها، با کودکان خود صحبت کنید.

خلاصه: در این انیمیشن، پیام‌های مثبتی مانند خودباوری، خلاقیت و کار تیمی در کنار صحنه‌های اکشن متعدد و طنزی که گاهی حاوی بدزبانی است، به نمایش درمی‌آید

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

اِمت چگونه از یک کارگر ساده به یک قهرمان تبدیل شد؟

آیا رئیس ‌جمهور تجارت کارهای درستی انجام می‌دهد؟ رفتارش با بقیه چطور است؟

به نظرت اِمت به تنهایی می‌توانست موفق شود؟

لگوها چه درسی از اِمِت گرفتند؟

وقتی امت با صحبت‌هایش توانست نظر رئیس ‌جمهور تجارت را تغییر دهد، بهتر نبود از ابتدا این همه درگیری انجام نشود؟

به‌جز درگیری و زدوخورد، چه راهی برای جلوگیری از خطای دیگران وجود دارد؟

اگر به خودت ایمان داشته باشی، هرکاری که بخواهی می‌توانی انجام دهی؟

خلاصه: اِمت چگونه از یک کارگر ساده به یک قهرمان تبدیل شد؟

داستان انیمیشن

در دنیای لگوها، «رئیس ‌جمهور تجارت» از همه‌ی شهروندان خواسته است که طبق دستورالعمل‌های او رفتار کنند. «اِمِت» یک کارگر ساده‌ی ساختمانی است که سعی می‌کند از زندگی به سبک رئیس ‌جمهور تجارت لذت ببرد؛ اما به‌طور اتفاقی وارد گروهی می‌شود که متوجه شده‌اند رئیس‌ جمهورِ پلید قصد نابودکردن دنیای لگوها را دارد. این گروه بدون توجه به دستورالعمل‌های رئیس ‌جمهور و با استفاده از قدرت خلاقیتشان زندگی می‌کنند. آن‌ها فکر می‌کنند اِمِت یک فرد استثنایی و انتخاب‌شده است که باید سلاح ترسناک رئیس ‌جهور تجارت را مهار کند و لگوها را نجات دهد. این باور گروه باعث اعتمادبه‌نفس اِمِت می‌شود و او با دوستانش، به یک نبرد تیمی علیه رئیس‌ جمهور و افرادش می‌رود. این گروه از لگوهای مهربان موفق می‌شوند دنیای لگویی را نجات دهند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Christopher Miller, Phil Lord / کریستوفر میلر، فیل لرد

نویسنده: Christopher Miller, Phil Lord / کریستوفر میلر، فیل لرد

نام تهیه‌کننده: Roy Lee, Dan Lin / روی لی، دن لین

نام بازیگران: Chris Pratt, Will Ferrell, Elizabeth Banks / کریس پرت، ویل فرل، الیزابت بنکس

نام شخصیت‌ها:

اِمِت: یک کارگر ساده‌ی ساختمانی که با باورکردن خود، دنیای لگوها را از دست رئیس‌ جمهور تجارت نجات می‌دهد،

لوسی (وایل استایل): دختری که دوست دارد متفاوت و استثنایی باشد. او در گروهی عضو است که سعی در شکست‌دادن رئیس ‌جمهور تجارت دارند،

رئیس‌ جمهور تجارت: یک رئیس ‌جمهور پلید که از همه می‌خواهد طبق دستورالعمل‌های او رفتار کنند و قصد دارد دنیای لگوها را نابود کند.

کشور سازنده: آمریکا، استرالیا، دانمارک، کانادا

کمپانی سازنده: Warner Bros / برادران وارنر

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه