• امروز : 4 مرداد 1403
logo

نقد و بررسی انیمیشن فضا پیماها (فضا پیماها )

author-img

توسط : سمیه برزگر ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1062 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 3 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

مدرسه‌ی فضایی جایی است که در آن فضاپیماهای کوچک آموزش می‌بینند تا برای انجام سخت ترین مأموریت‌ها در فضا آماده شوند. آن‌ها هر روز ماجرایی تازه دارند و چیزهای زیادی درباره‌ی فضا یاد می‌گیرند. همچنین نکات اخلاقی مثبت و توجه به کارگروهی از ویژگی‌های این اثر است. این سریال انیمیشن در ژانر علمی_آموزشی در دو فصل طی سال‌های  2011-2014 توسط آمریکا تولید شده و فضا و مفاهیم مربوط به آن را با زبانی ساده به کودکان در سنین پیش از دبستان آموزش می‌دهد.

 

ژانر : آموزشی علمی

سال 2011- 2014 هر قسمت حدود 12 دقیقه جزئیات کامل اثر
5 مناسب خانواده 2 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

شما می‌توانید با فرزندان کوچک خود به تماشای این سریال بنشینید و از ماجراهای آن لذت ببرید و چیزهای زیادی درباره‌ی فضا یاد بگیرید. اما توجه داشته باشید که کودک شما ممکن است متوجه همه‌ی آنچه که می‌بیند نشود و یا برخی قسمت‌ها و مفاهیم برایش قابل درک نباشد یا او را گیج کند. او ممکن است تمایلی به دیدن ادامه‌ی سریال نداشته باشد. در چنین مواردی نباید کودک را مجبور به دیدن کنید چرا که او از فضا و نجوم متنفر خواهد شد. بلکه شاید بهتر باشد تماشای این سریال را به وقتی که او کمی بزرگتر شده‌است موکول کنید.

کودک شما ممکن است با دیدن این سریال به فضا و شناخت بیشتر آن علاقه‌مند شود. می‌توانید او را همراهی کنید، به تماشای آسمان بنشینید، تغییرات ماه را دنبال کنید، کتاب‌های آموزش نجوم برایش تهیه کنید، به پارک‌های علمی بروید، کاردستی درست کنید، نقاشی بکشید، فیلم‌های بیشتری ببینید و همراه او خیال پردازی کنید. اما توجه داشته باشید که کودک شما ممکن است هیچ علاقه‌ی مضاعفی نشان ندهد و به دیدن سریال اکتفا کند، در این صورت او را به هیچ کاری مجبور نکنید.

 

خلاصه:

به رفتار کودک خود توجه کنید و در صورتی که علاقه نشان داد به شناخت فضا ادامه دهید. در غیر این صورت او را مجبور به دنبال کردن سریال نکنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از کجای این قسمت خوشت آمد؟ چرا؟

کجای این قسمت را دوست نداشتی؟ چرا؟

بیا ببینیم چه چیزهایی از این قسمت یاد گرفتیم.

آیا دوست داری بیشتر درباره‌ی آن بدانی؟

چه رفتار خوبی در این قسمت از شخصیت‌ها دیدی؟ (نام شخصیت مورد نظر را بیاورید)

 

 

خلاصه:

درباره‌ی آموزش‌ها و رفتارهای مثبت یا منفی که در هر قسمت می‌بینید با کودک خود گفتگو کنید.

داستان اثر

فضاپیماهای کوچک در مدرسه‌ی فضایی کنار هم درباره‌ی فضا و منظومه‌ی شمسی چیزهای زیادی یاد می‌گیرند. آن‌ها هر روز ماجراهای جالبی دارند، به مأموریت‌های فضایی جذاب و هیجان انگیز می‌روند، با هم کارگروهی انجام می‌دهند، به هم کمک می‌کنند و درباره‌ی فضا می‌آموزند. معلم‌های آن‌ها مهربان و آگاه هستند و به خوبی آن‌ها را راهنمایی می‌کنند. فضا پیماها هم به درس آن‌ها توجه می‌کنند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Mark Risley

نویسنده/ مترجم: Richard Schweiger and Julian Cohen

نام تهیه کننده:  Mark Risley /Allan Neuwirth

نام بازیگران: Yuri Lowenthal Meyer DeLeeuw Johnny Yong Bosch Alicyn Packard Melissa Hutchison

نام شخصیت ها:

کندور: فضاپیمای پسری سریع و پر انرژی و کمی عجول که همیشه به دنبال هیجان است.

فوکو: فضاپیمای پسری تپل و با نمک که با دوستانش مهربان است.

روبین: فضاپیمای دختری که معقول و سنجیده رفتار می‌کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Space Race, LLC Maryland Public Television

جوایز و افتخارات:

Space Racers has won several awards in children's broadcasting including the American Public Television (APT) Programming Excellence Award in 2014 and a Parents’ Choice Recommended Award in 2015

مخاطب اثر: کودک

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد فضا پیماها

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!