• امروز : 3 اسفند 1402
logo

نقد و بررسی انیمیشن فضای ذهن (HeadSpace)

author-img

توسط : یاسمن گودرزی ارزیاب کدومو

4 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

5249 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

این انیمیشن محصول سال 2023 است و کشور آفریقای جنوبی تولید آن را بر عهده گرفته است. داستان این اثر درباره‌ی آدم‌فضایی‌هایی است که به زمین می‌آیند و ذهن انسان‌ها را تسخیر می‌کنند. نورمن، پسر نوجوانی که به مطالعه درباره‌ی آدم‌فضایی‌ها علاقه دارد، سعی می‌کند با همکاری با آدم‌فضایی‌های خوب، کره‌ی زمین را نجات دهد. تعقیب و گریز و زد و خورد در این محصول شدت بالایی دارد.

ژانر : علمی‌تخیلی

سال 2023 85 دقیقه جزئیات کامل اثر
4 مناسب خانواده 5 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

در این انیمیشن بار نجات کره‌ی زمین بر روی دوش نوجوانان است. این نوجوانان ارتباطی با خانواده‌ی خود ندارند و نقش خانواده در این محصول بسیار کمرنگ است. این اثر با پیچیدگی‌های علمی‌تخیلی زیادی همراه است. صحبت درباره‌ی آدم‌فضایی‌ها، سفینه‌ها و استفاده از واژگان تخصصی ممکن است فهم آن را برای مخاطب کودک سخت کند. به این نکته توجه داشته باشید.

یکی از نکات مثبت این انیمیشن، دادن اعتماد به نفس به نوجوانان است. در این سنین که معمولا ممکن است خود را برای انجام برخی کارها توانمند ندانند، این انیمیشن سعی دارد بگوید که نوجوانان شخصیتی قوی دارند و می‌شود در بحران‌ها و موقعیت‌های سخت به فکر و اندیشه‌ی آن‌ها تکیه کرد.

در این اثر آدم‌فضایی‌ها به دو گروه تقسیم شدند. زولتارت و افرادش شرور بودند و سعی داشتند همه جا را نابود کنند اما محافظان صلح موجودات مهربانی بودند که همه جا را در صلح و آرامش می‌خواستند. به فرزند خود یادآوری کنید که در همه جا افراد خوب و بد وجود دارند.

خلاصه: کمرنگ بودن نقش خانواده، پیچیدگی بالای محصول، اهمیت اعتماد به نفس دادن به نوجوانان از مسائلی است که باید به آن توجه داشت.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

تفاوت زولتارت با محافظان صلح در چه بود؟

چرا دوستان نورمن تصمیم گرفتن به او اعتماد کنند و کمکش کنند؟

حفاظت از کره‌ی زمین چه اهمیتی دارد؟

ما چه مسئولیتی در قبال زندگی کردن روی کره‌ی زمین داریم؟

زمانی که نورمن خودش را «بچه» خطاب کرد، مکس به او چه گفت؟

خلاصه: هریک از ما مسئولیت داریم کره‌ی زمین را جای بهتری برای زندگی کنیم. به نظر تو برای رسیدن به این هدف چه کارهایی می‌توان کرد؟

داستان اثر

نورمن پسر نوجوانی است که به آدم‌فضایی‌ها و مطالعه درباره‌ی آن‌ها علاقه دارد. در آن سوی کهکشان، یک آدم‌فضایی شرور به نام زولتارت، قصد دارد کره‌ی زمین را نابود کند و دسته‌ای دیگر از آدم‌فضایی‌ها که حافظان صلح هستند سعی دارند مانع او شوند. این دو گروه به زمین می‌آیند و برای آنکه بتوانند اقداماتی در زمین انجام دهند مجبور می‌شوند در مغز انسان‌ها نفوذ کنند. زولتارت وارد ذهن مدیر مدرسه‌ی نورمن می‌شود و گروه محافظان صلح هم به طور اتفاقی وارد ذهن نورمن می‌شوند. مدیر مدرسه تسخیر می‌شود و سعی می‌کند همه‌چیز را نابود کند. محافظان صلح نیز به نورمن کمک می‌کنند که بتواند در برابر زولتارت بایستد. در نهایت پس از درگیری‌های فراوان. محافظان صلح با کمک نورمن و دوستانش موفق می‌شوند دستگاهی را که زولتارت برای نابودی زمین ساخته بود را نابود کنند و مانع از بین رفتن کره‌ی زمین شوند.

جزئیات اثر

کارگردان: پائول میر / Paul Meyer

نویسنده: دنیل بوکلند / Daniel Buckland

تهیه کننده: پائول میر / Paul Meyer

بازیگران: بونکو خوزا / نلیسا ان‌جی کوبو / زک هندریکز Bonko Khoza / Nelisa Ngcobo / Zak Hendrikz

شخصیت ها:

نورمن: او دانش‌آموز ساده‌ی یک مدرسه است که مطالعه درباره‌ی زندگی آدم فضایی‌ها را دوست دارد. تصادفا فضایی‌هایی که قصد دارند زمین را نجات دهند، وارد ذهن نورمن می‌شوند و او با کمک فضایی‌ها افراد شرور را شکست می‌دهد.

محافظان صلح (مکس،گاس،سوفی): فضایی‌هایی هستند که وظیفه‌شان حفاظت از کهکشان است.

زولتارت: یک آدم‌فضایی شرور است که دل خوشی از زمینی‌ها ندارد. او سعی می‌کند زمین را نابود کند اما محافظان صلح مانع او می‌شوند.

شارلین: هم‌کلاسی نورمن است. او در جریان از بین بردن زولتارت به نورمن کمک می‌کند.

کشور سازنده: آفریقای جنوبی

کمپانی سازنده: Luma Animation

مخاطب اثر: نوجوان

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد فضای ذهن

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!