فصل شکار

بررسی تخصصی انیمیشن Open Season

فصل شکار

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

داستان درباره یک خرس قهوه‌ای به نام بوگ است که اهلی شده و برای یک محیط بان کار می‌کند او با یک گوزن به نام الیوت آشنا شده و همین گوزن زندگی متمدن او را به هم می‌ریزد طوری که محیط بان مجبور می‌شود هر دوی آنها را به جنگل بازگرداند و آنها در تلاشی کورکورانه هستند تا از این جنگل فرار کرده و به شهر بازگدند در این میان یک شکارچی به دنبال آنهاست اما آنها با نقشه و با کمک یکدیگر تمام شکارچیان فراری می‌دهند اما به جنگل عادت کرده و دیگر به شهر باز نمی‌گردند.

سال 2006 85 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

بوگ، بخاطر شکل زندگی اش و عروسکش، بارها توسط حیوانات جنگل مورد تمسخر واقع میشود. همچنین ناسزاهایی در سطح «سبک مغز» در این انیمیشن، استفاده شده است. در چند صحنه، درگیری فیزیکی بین انسان ها و حیوانات، تیراندازی شاو به سمت بوگ و الیوت و انفجار ماشین شکارچیان، دیده میشود.

جزئیات
ترس

سقوط بوگ و الیوت از ارتفاع زیاد، مثل سقوط آن ها در آبشار و گیر افتادن بوگ در زیر زمین خانه شاو، صحنه های ترسناک و دلهره آوری خلق کرده است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

الیوت آب دهانش را روی کف دستش می اندازد تا با بوگ قرار دوستی بگذارند، بوگ در یک صحنه، ناخودآگاه باد معده اش را بیرون میدهد و در همان صحنه، سعی میکند پشت درختان قضای حاجت کند. همچنین حرکات موزون بوگ و نشان دادن باسنش، نمایش لباس زیر زنانه در یک صحنه و دزدی حیوانات از ماشین خانم و آقای مسافر جنگل و دزدی بوگ و الیوت از مغازه، صحنه هایی، حاوی ناهنجاری اجتماعی هستند.

جزئیات
پیام مثبت

حیوانات، تصمیم میگیرند به جای آن که از شکارچیان بترسند، آنها را برای همیشه از جنگل بیرون کنند. در این راه، آنها دست به همکاری تیمی فوق العاده ای میزنند. از سوی دیگر، آنها وسایل یک زوج را از ماشینشان میدزدند. خودخواهی شاو، بدون پشیمانی باقی میماند، البته او به دست حیوانات جنگل، از جنگل اخراج میشود. مسئولیت پذیر گوردی در رعایت قوانین، قابل توجه است. همچنین صحنه هایی از دلسوزی بث برای بوگ، حاوی پیام مثبت است. از سوی دیگر، علاوه بر دزدی و خودخواهی، عدم رعایت آداب اجتماعی نیز در این انیمیشن پررنگ است.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

گوردی، نگهبانی مسئولیت پذیر است. بث، دلسوز و پرتلاش است. بوگ، خوش قلب است، البته آداب اجتماعی را رعایت نمیکند و اعمالی مثل بیرون دادن باد معده یا رقص و تکان دادن باسن انجام میدهد. الیوت، به دوستی و همکاری اهمیت میدهد، اما دروغگوست و درباره اینکه مسیر شهر را میداند، به بوگ دروغ گفت. شاو نیز فردی خودخواه و خشن است که البته در آخر شکست میخورد.

رعایت آداب اجتماعی چرا ضرورت دارد؟ چرا بیرون انداختن آشغال از ماشین و دفع باد معده کار بدی است؟

عواقب دزدی چیست؟ آیا صرف اینکه ما چیزی را دوست داشته باشیم، دلیلی کافی است برای اینکه از آن استفاده کنیم؟

 اگر بوگ میتوانست جلوی شکمش را بگیرد و همراه الیوت به مغازه نرود، آیا بقیه اتفاقات به وقوع میپیوست؟

 آیا نگهداری یک حیوان وحشی در خانه کار درستی است؟ آیا برای رسیدن به هدف میتوان دست به هر کاری زد؟

 آیا دزدی حیوانات از ماشین خانم و آقای مسافر، کار درستی بود؟

خلاصه:آیا صرف اینکه ما چیزی را دوست داشته باشیم، دلیلی کافی است برای اینکه از آن استفاده کنیم؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه