• امروز : ۶ مرداد ۱۴۰۰

فردیناند

فردیناند

بررسی تخصصی انیمیشن ferdinand

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فردیناند داستان گاوی است که با خشونت مخالف و در مسابقه‌ی گاوبازی با مغلوب کردن گاوباز مردم را با خود همراه می‌کند. این کارتون در سال 2017 بر اساس کتاب «داستان فردیناند» توسط کمپانی فاکس قرن 20 منتشر می‌شود و نامزد دریافت بهترین انیمیشن اسکار نیز شده است.

سال 2017 108 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

2 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بر اساس 1 رأی

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

صحنه‌هایی از درگیری گاوهای مبارز در مزرعه و در میدان گاوبازی مشاهده می‌شود. فردیناند که با مبارزه مخالف است در برابر گاوبازی، بااین‌حال که زخمی می‌شود، اقدامی نمی‌کند اما صحنه‌های طنزی از این کار وجود دارد. زخم فردیناند خونریزی ندارد و بیشتر یک خراشیدگی است. هنگامی‌که فردیناند می‌خواهد دوستش را از کشتارگاه نجات دهد مراحل کشتار گاوها را به‌صورت طنز طی می‌کند که ممکن است برای فرزندان شما ترسناک باشد. هنگامی‌که فردیناند در شهر حاضر می‌شود برای مهار نیروهای ویژه وارد عمل می‌شود و درحالی‌که او گریزان است مجبورش می‌کنند تا به مزرعه برود. درصحنه‌های پایانی فیلم تصاویری از زدوخورد و تصادف ماشین‌ها مشاهده می‌شود. همچنین تحقیر و تهدید فریناند و از دست دادن پدرش فشارهای روانی زیادی روی او می‌گذارد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

صحنه‌های وحشیگری گاوها با یکدیگر برای انتخاب شدن در مسابقه‌ی گاوبازی و تلاش آن‌ها برای جنگجو شدن می‌تواند ترس کودکان را به همراه داشته باشد. همچنین گرفتاری فردیناند در شهر و دستگیری او و همچنین تعقیب و گریز در انتهای فیلم نیز ممکن است فرزندان شما را بترساند. ورود فردیناند به کشتارگاه و نشان دادن مراحل کشتار گاوها از دیگر مواردی است که می‌تواند ترسناک به نظر برسد. مرد گاوباز در میدان مبارزه با تیغ به فردیناند حمله می‌کند و او را زخمی می‌کند، زخم او خونریزی ندارد و بیشتر یک خراشیدگی است.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

کنار گذاشتن خشونت بی‌دلیل و بی‌فایده و دعوت به همزیستی با رعایت حقوق یکدیگر از مهم‌ترین پیام‌های این محصول است. در طول کل فیلم با مرگ پدر فردیناند صحنه‌هایی از نگرانی، اضطراب و مضرات اعمال خشونت مشاهده می‌شود. سعی می‌شود تا به مخاطب یادآوری کند که این‌گونه خشونت‌ها جز نابودی و ضربه خوردن افراد فایده‌ی دیگری ندارد. همچنین تلاش و همکاری حیوانات برای فرار از دست مزرعه‌داران یا شکست آن‌ها از دیگر پیام‌هایی است که فرزند شما می‌تواند از محصول برداشت کند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

فردیناد علیه خشونت بی‌فایده که برای حیوانات و انسان‌ها تنها ضرر به همراه دارد می‌ایستد. او با شجاعت در برابر گاوباز مقاومت می‌کند تا زمانی که مردم نیز با او همراه می‌شوند. او عاشق گل و طبیعت است و به همراه خانواده‌ی جدید خود که با آن‌ها در مزرعه زندگی می‌کند، دوران خوبی را سپری می‌کند.

جزئیات
ارزش آموزشی

کودکان شما درباره‌ی کشور اسپانیا، فرهنگ آن‌ها در گاوبازی و رشد گاوها در مزرعه اطلاعاتی را کسب می‌کنند.

آنچه لازم است والدین بدانند

فردیناند مخالف خشونت است و  برای نشان دادن این اعتقاد در برابر گاوباز می‌ایستد. فرزند شما در سنین پیش از دبستان و سال‌های ابتدایی دبستان می‌تواند این رفتارها را تشخیص دهد پس شما او را تشویق کنید و درباره‌ی کارهای فردیناند با او به گفتگو بپردازید. ممکن است هنگامی‌که پدر فردیناند می‌میرد احساسات فرزند شما برانگیخته شود، سعی کنید فرزند خود را مجاب کنید تا احساسات منفی خود را توضیح  دهد. (دلیل مرگ پدر و نتیجه‌ی کلی فیلم که مبارزه با خشونت را باهم ترکیب کرده،  فرزند خود را راهنمایی کنید). دوستان فردیناند در ابتدا او را تحقیر می‌کنند و رفتار مناسبی ندارند. بهترین زمان است تا درباره‌ی دوست و دوستی مناسب با فرزندان خود صحبت کنید.

خلاصه: دلیل مرگ پدر فردیناند را با توجه به پیام فیلم که مبارزه با خشونت است، برای فرزندان خود توضیح دهید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

فردیناند  چرا به مبارزه علاقه نداشت؟ او چه جایگزینی را ارائه می‌دهد؟ این سؤال باعث می‌شود تا مطمئن شوید فرزند شما پیام فیلم را دریافت کرده است.

دوستان فردیناند چرا با او همراه می‌شوند؟ همکاری آن‌ها چه نتیجه‌ای می‌دهد؟ پیام فیلم در این سؤال منتقل خواهد شد و اهمیت دوستی را بیان می‌کند.

کمک به حیوانات و رفتارهای خوب با آن‌ها چه نتایجی خواهد داشت؟

خلاصه: فردیناند چرا به مبارزه علاقه نداشت؟ او چه جایگزینی را ارائه می‌دهد؟ این سؤال باعث می‌شود تا مطمئن شوید فرزند شما پیام فیلم را دریافت کرده است.

داستان انیمیشن

فردیناند در مزرعه‌ای زندگی می‌کند که جنگجو بودن اهمیت ویژه‌ای دارد. او مخالف این خشونت است و هیچ‌گاه سعی نمی‌کند با دیگر گوساله‌ها دعوا کند. پدر فردیناند در مسابقه‌ی گاوبازی می‌میرد و او گریان از مزرعه‌ی خود فرار می‌کند. او سال‌های بعد را در کنار پدر و دختری که حالا عضوی از خانواده‌ی آن‌ها شده است بزرگ می‌شود. فردیناند که عاشق گل است با حضور در جشنواره گل باعث وحشت مردم می‌شود و در پی این اتفاق او بار دیگر به مزرعه‌ی قبلی خود بازمی‌گردد. آنجا برای شرکت در مسابقه‌ی گاوبازی انتخاب می‌شود اما همراه با دوستانش فرار می‌کند. در حین فرار تنها او گرفتار می‌شود و به‌اجبار به مسابقه می‌رود. گاوباز در مسابقه هرچه تلاش می‌کند تا او را تحریک کند موفق نمی‌شود. فردیناند با آرامش برخورد می‌کند و سعی می‌کند جلوی خشونت را بگیرد و درنهایت مردم با او همراه می‌شوند. او بار دیگر به مزرعه‌ی پدر و دختر بازمی‌گردد و می‌تواند در آنجا به زندگی خود ادامه ‌دهد. فردیناند تمام دوستان خود در مزرعه‌ی قبلی را هم همراه خود می‌آورد.

جزئیات انیمیشن

 1. ژانر اثر: ماجراجویی
 2. کارگردان/ مؤلف: کارلوز سالدانیا
 3. نویسنده/ مترجم: ایان سوث وود
 4. نام تهیه‌کننده: بروس اندرسون. لوری فورت
 5. نام بازیگران: جان سینا. کیت مک‌کینون. جینا رادریگز. گابریل ایگلسیاس. بابی کاناوله. دیوید تننت. آنتونی اندرسون. سالی فیلیپس. بوریس کوجو
 6. نام شخصیت‌ها:
 7. فردیناند: گاوی که دوست دارد بدون خشونت قهرمان شود. او پدر خود را در مسابقه‌ی گاوبازی از دست می‌دهد.
 8. والینته: گاوی که تنها دوست فردیناند است اما فقط به دنبال جنگجو شدن است. او در پایان فیلم با فردیناند همراه می‌شود.
 9. کشور سازنده: آمریکا
 10. کمپانی سازنده: فاکس قرن 20
 11. جوایز و افتخارات: نامزد بهترین انیمیشن اسکار
 12. مخاطب اثر: کودکان

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

بزرگسال

توسط : 09015****71

۷ مرداد ۱۳۹۹

مناسب سن 2+ گزارش نظر
بسیار زیبا

سلام. من این کارتون رو در ۱۷ سالگی دیدم و هیچ مورد ناهنجاری به چشمم نخورد. به نظرم توش مهر و محبت هم وجود داشت و این که باید با هم مهرلونوباشیم. تلاش کنیم و اینجور محتواها

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد