فردیناند

بررسی تخصصی انیمیشن ferdinand

فردیناند

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فردیناند داستان گاوی است که با خشونت مخالف و در مسابقه‌ی گاوبازی با مغلوب کردن گاوباز مردم را با خود همراه می‌کند. این کارتون در سال ۲۰۱۷ بر اساس کتاب «داستان فردیناند» توسط کمپانی فاکس قرن ۲۰ منتشر می‌شود و نامزد دریافت بهترین انیمیشن اسکار نیز شده است.

سال 2017 108 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه‌هایی از درگیری گاوهای مبارز در مزرعه و در میدان گاوبازی مشاهده می‌شود. فردیناند که با مبارزه مخالف است در برابر گاوبازی، بااین‌حال که زخمی می‌شود، اقدامی نمی‌کند اما صحنه‌های طنزی از این کار وجود دارد. زخم فردیناند خونریزی ندارد و بیشتر یک خراشیدگی است. هنگامی‌که فردیناند می‌خواهد دوستش را از کشتارگاه نجات دهد مراحل کشتار گاوها را به‌صورت طنز طی می‌کند که ممکن است برای فرزندان شما ترسناک باشد. هنگامی‌که فردیناند در شهر حاضر می‌شود برای مهار نیروهای ویژه وارد عمل می‌شود و درحالی‌که او گریزان است مجبورش می‌کنند تا به مزرعه برود. درصحنه‌های پایانی فیلم تصاویری از زدوخورد و تصادف ماشین‌ها مشاهده می‌شود. همچنین تحقیر و تهدید فریناند و از دست دادن پدرش فشارهای روانی زیادی روی او می‌گذارد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

صحنه‌های وحشیگری گاوها با یکدیگر برای انتخاب شدن در مسابقه‌ی گاوبازی و تلاش آن‌ها برای جنگجو شدن می‌تواند ترس کودکان را به همراه داشته باشد. همچنین گرفتاری فردیناند در شهر و دستگیری او و همچنین تعقیب و گریز در انتهای فیلم نیز ممکن است فرزندان شما را بترساند. ورود فردیناند به کشتارگاه و نشان دادن مراحل کشتار گاوها از دیگر مواردی است که می‌تواند ترسناک به نظر برسد. مرد گاوباز در میدان مبارزه با تیغ به فردیناند حمله می‌کند و او را زخمی می‌کند، زخم او خونریزی ندارد و بیشتر یک خراشیدگی است.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

کنار گذاشتن خشونت بی‌دلیل و بی‌فایده و دعوت به همزیستی با رعایت حقوق یکدیگر از مهم‌ترین پیام‌های این محصول است. در طول کل فیلم با مرگ پدر فردیناند صحنه‌هایی از نگرانی، اضطراب و مضرات اعمال خشونت مشاهده می‌شود. سعی می‌شود تا به مخاطب یادآوری کند که این‌گونه خشونت‌ها جز نابودی و ضربه خوردن افراد فایده‌ی دیگری ندارد. همچنین تلاش و همکاری حیوانات برای فرار از دست مزرعه‌داران یا شکست آن‌ها از دیگر پیام‌هایی است که فرزند شما می‌تواند از محصول برداشت کند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

فردیناد علیه خشونت بی‌فایده که برای حیوانات و انسان‌ها تنها ضرر به همراه دارد می‌ایستد. او با شجاعت در برابر گاوباز مقاومت می‌کند تا زمانی که مردم نیز با او همراه می‌شوند. او عاشق گل و طبیعت است و به همراه خانواده‌ی جدید خود که با آن‌ها در مزرعه زندگی می‌کند، دوران خوبی را سپری می‌کند.

جزئیات
ارزش آموزشی

کودکان شما درباره‌ی کشور اسپانیا، فرهنگ آن‌ها در گاوبازی و رشد گاوها در مزرعه اطلاعاتی را کسب می‌کنند.

فردیناند  چرا به مبارزه علاقه نداشت؟ او چه جایگزینی را ارائه می‌دهد؟ این سؤال باعث می‌شود تا مطمئن شوید فرزند شما پیام فیلم را دریافت کرده است.

دوستان فردیناند چرا با او همراه می‌شوند؟ همکاری آن‌ها چه نتیجه‌ای می‌دهد؟ پیام فیلم در این سؤال منتقل خواهد شد و اهمیت دوستی را بیان می‌کند.

کمک به حیوانات و رفتارهای خوب با آن‌ها چه نتایجی خواهد داشت؟

خلاصه: فردیناند چرا به مبارزه علاقه نداشت؟ او چه جایگزینی را ارائه می‌دهد؟ این سؤال باعث می‌شود تا مطمئن شوید فرزند شما پیام فیلم را دریافت کرده است.

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : 09015****71

۷ مرداد ۱۳۹۹

مناسب سن 2+ گزارش نظر
بسیار زیبا

سلام. من این کارتون رو در ۱۷ سالگی دیدم و هیچ مورد ناهنجاری به چشمم نخورد. به نظرم توش مهر و محبت هم وجود داشت و این که باید با هم مهرلونوباشیم. تلاش کنیم و اینجور محتواها

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه