• امروز : ۹ اسفند ۱۳۹۹

فانوس

بررسی تخصصی انیمیشن The Lantern

فانوس

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

انیمیشن کوتاه «فانوس»، درباره‌ی عشق میان دو فانوس است که شب‌هنگام، چشم‌درچشم یکدیگر متوجه علاقه خود به دیگری می‌شوند و برای رسیدن به هم و هدیه‌دادن گلی به یکدیگر، با خطر نابودی مواجه می‌شوند.

 

سال 2018 1 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

فانوسی که برای چیدن گل خم شده بود، نزدیک بود از پل سقوط کند؛ اما فانوس دیگر او را نجات داد.

جزئیات
پیام مثبت

عشق و علاقه، تم و پایان اساسیِ داستان این انیمیشن کوتاه است. در این راه، یکی از فانوس‌ها برای آنکه به دیگری گل هدیه دهد، نزدیک بود از پل سقوط کند که فانوس دیگر، او را نجات داد.

جزئیات
الگوی مثبت

فانوس‌ها نسبت به‌هم بسیار محبت دارند. یکی از فانوس‌ها به فانوس دیگر، وقتی درحال سقوط از پل است، به او کمک می‌کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

موضوع این انیمیشن، عشق میان دو فانوس است. فانوس‌ها اگرچه رنگ‌های متفاوتی دارند؛ اما در ظاهر مشخص نیست کدام‌یک مذکر و کدام‌یک مؤنث است و این ممکن است کودک شما را سردرگم کند. خوب است درباره‌ی عشق و علاقه میان دو جنس، با کودک خود صحبت کنید و او را از اهمیتِ کلی این موضوع برای تشکیل خانواده و خطرات روابط عاشقانه‌ی خارج از خانواده، آگاه کنید. همچنین با کودک خود درباره‌ی اهمیت فداکاری و ایثارگری برای دیگران، صحبت کنید.

خلاصه: درباره‌ی عشق و علاقه میان دو جنس، با کودک خود صحبت کنید و او را از اهمیتِ کلی این موضوع برای تشکیل خانواده و خطرات روابط عاشقانه‌ی خارج از خانواده، آگاه کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

چرا رنگ فانوس‌ها با یکدیگر تفاوت دارد؟

اهمیت فداکاری در پایداری روابط میان‌فردی چقدر است؟

خلاصه: اهمیت فداکاری در پایداری روابط میان‌فردی چقدر است؟

داستان انیمیشن

«فانوس»، انیمیشنی کوتاه و بی‌کلام است. در این انیمیشن، دو «فانوس» که شب‌هنگام درحال استراحت هستند، از خواب بیدار می‌شوند و به یکدیگر نگاه می‌کنند. در ابتدا هرکدام نگاه خود را می‌دزدد تا فانوس دیگر متوجه نشود؛ اما در یک‌آن، چشم‌درچشم یکدیگر می‌شوند و هرکدام متوجه می‌شود دیگری به او علاقه دارد. بعد از این، آن‌ها به‌سمت شاخه‌گلی که در پایین پل کاشته شده است، می‌روند. ناگهان یکی از فانوس‌ها، لیز می‌خورد که در آستانه سقوط از پل، فانوس دیگر او را نجات می‌دهد. درنهایت فانوسی که لیز خورده بود، شاخه‌ی گل را می‌چیند و به دیگری هدیه می‌دهد.

جزئیات انیمیشن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه