• امروز : ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

غریزه

بررسی تخصصی انیمیشن Instinct

غریزه

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

می‌توان با حیوانات وحشی هم مهربان بود. تجربه‌ی یک شکارچی از مهربانی یک خرس.

سال 2007 4 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

شکارچی به دنبال شکار حیوانات است. پای شکارچی در تله گیر می‌کند و خرسی که او را نجات داده است توسط دیگر شکارچیان کشته می‌شود.

جزئیات
ترس

صحنه‌ی حضور خرس در شب و نعره‌کشیدن در مقابل شکارچی می‌تواند از صحنه‌های ترسناک این فیلم کوتاه باشد. هم‌چنین چهره‌ی یخ‌زده‌ی شکارچی نیز ترسی را به مخاطب القا می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

این فیلم درصدد بیان حفظ رابطه‌ی صحیح با حیوانات و هم‌چنین مذمت شکار و از‌بین‌بردن حیوانات محیط زیست است.

جزئیات
الگوی مثبت

عروسک دایناسور که برای نجات دوستش، روباه، در تلاش است برای نجات او جان خود را از دست می‌دهد. ارتباط عاطفی این دو عروسک عامل ایجاد این دوستی شده است. دایناسور مهم‌ترین چیز زندگی‌اش را فدای دوستش می‌کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند که حضور خرس درکنار مرد شکارچی، صحنه‌ی ترسناکی برای کودکان محسوب می‌شود، ازاین‌رو لازم است به آن دقت کنند. مفهوم این فیلم خیلی پیچیده نیست؛ اما بی‌کلام‌بودن آن می‌تواند در رساندن پیام اصلی به مخاطب کودک ناتوان باشد، بنابراین لازم است برای فرزند خود مفهوم اصلی فیلم را شرح دهید.

خلاصه: صحنه‌ی ترسناک حضور خرس، لزوم شرح مفهوم فیلم کوتاه برای مخاطب کودک

با کودکان خود صحبت کنید درباره

چرا خرس به شکارچی حمله نکرد و در کنار او خوابید؟ برای کودک خود از نحوه‌ی رابطه‌ی صحیح با حیوانات صحبت کنید.

خلاصه: بیان رابطه‌ی صحیح با حیوانات.

داستان انیمیشن

یک «شکارچی روسی» که برای شکار «خرس» به جنگلی برفی آمده است، ناگهان پایش در یک تله قرار می‌گیرد و دیگر نمی‌تواند حرکت کند. مرد همان‌جا روی برف دراز می‌کشد و نیمه‌شب خرسی به او نزدیک می‌شود. شکارچی تلاش می‌کند تفنگش را که با فاصله از او روی زمین افتاده است، بردارد؛ ولی نمی‌تواند. خرس به شکارچی نزدیک می‌شود؛ اما آسیبی به او نمی‌زند. خرس تا صبح کنار بدن این شکارچی می‌خوابد تا او را از سرما حفظ کند. صبح که شکارچی از خواب بیدار می‌شود، خرس را نمی‌بیند؛ ولی ناگهان صدای چند شکارچی را می‌شنود که شلیک می‌کنند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مولف:Arthur alender, Mathieu antoine, lena belmonte, cyrielle guillermin, victor kirsch, elliot thomasson/ آرتور آلندر، متیو آنتوین، لنا بلمانت، سایرل گالرمین، ویکتور کی‌رش، الیوت توماسون

نویسنده/ مترجم:Arthur alender, Mathieu antoine, lena belmonte, cyrielle guillermin, victor kirsch, elliot thomasson/ آرتور آلندر، متیو آنتوین، لنا بلمانت، سایرل گالرمین، ویکتور کی‌رش، الیوت توماسون

نام شخصیت‌ها:

شکارچی جوان: یک شکارچی جوان روسی که برای شکار به جنگل برفی می‌رود.

کشور سازنده: فرانسه

کمپانی سازنده: Artfx / آرت اف‌ایکس

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه