• امروز : ۹ اسفند ۱۳۹۹

عشق مو

بررسی تخصصی انیمیشن love hair

عشق مو

author-img

توسط : فاطمه جعفرپور ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

این انیمیشن یک فیلم کوتاه است که در آن زندگی خانواده‌ی سیاه‌پوستی را به‌تصویر می‌کشد و روابط صمیمی و دوستانه‌ی آن‌ها را با وجود مشکلات مطرح می‌کند.

سال 2019 6 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

پدر در خیالش با موهای دخترش درگیری فیزیکی پیدا می‌کند که نمایشی فانتزی دارد.

جزئیات
پیام مثبت

با یکدیگر رابطه‌ی عاطفی عمیقی دارند و با یکدیگر صمیمی هستند. تلاش برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب، در این انیمیشن نمایش داده می‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

پدر خانواده نسبت به فرزندش دلسوز و مهربان است و برای جلب رضایت او تلاش می‌کند.

جزئیات
ارزش آموزشی

روی دست‌های پدر خانواده، خالکوبی‌های زیادی انجام شده است.

آنچه لازم است والدین بدانند

ممکن است کودکان با مشاهده‌ی مادر خانواده که دچار سرطان است و موهای خود را از دست داده، این سؤال برایشان پیش بیاید که سرطان چیست و چرا باعث شده است مادر موهایش را از دست بدهد. والدین می‌توانند در این زمینه با فرزندان خود گفت‌وگو کنند.  پدر خانواده موقع آراستن موهای دخترش ابتدا ناامید می‌شود و این کار به‌نظرش سخت و دشوار می‌رسد؛ ولی درنهایت با تلاش و انجام مراحل ویدئو به‌صورت دقیق، موفق می‌شود. والدین می‌توانند درباره‌ی این موضوع که وقتی در ابتدای یک کار دچار ناامیدی می‌شویم و احساس می‌کنیم نمی‌توانیم آن کار را انجام دهیم، چگونه می‌توانیم بر احساس ناتوانی و ناامیدی‌مان غلبه کنیم، با فرزندانشان گفت‌وگو کنند.

خلاصه: والدین می‌توانند درباره‌ی سرطان و کمک‌هایی که اعضای خانواده می‌توانند به فرد مبتلا به سرطان بکنند، با فرزندانشان گفت‌وگو کنند. والدین می‌توانند از فرزندانشان بپرسند اگر در مسیر رسیدن به یک هدف، ناامید شدیم، چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم تا ناامیدی‌مان از بین برود.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

وقتی برای یکی از اعضای خانواده مشکلی پیش می‌آید و دچار معضل خاصی می‌شود، بقیه‌ی اعضای خانواده چگونه می‌توانند به او کمک کنند.

خلاصه: والدین می‌توانند درباره‌ی سرطان و کمک‌هایی که اعضای خانواده می‌توانند به فرد مبتلا به سرطان بکنند، با فرزندانشان گفت‌وگو کنند.

داستان انیمیشن

این انیمیشن درباره‌ی خانواده‌ی «سیاه‌پوستی» است که مادرِ خانواده به «سرطان» مبتلا شده است. دخترکوچولوی خانواده به همراه پدرش می‌خواهند به بیمارستان بروند و مادر را به خانه برگردانند. دخترکوچولو که موهای پرپشت و فری دارد، تصمیم می‌گیرد به کمک یک سایت آموزش مدل‌های مو، موهای خود را بیاراید؛ ولی نمی‌تواند. او برای این کار، از پدرش کمک می‌گیرد. پدر در ابتدا قادر نیست که موهای فرفری و پرپشت دخترش را مرتب کند و ناامید می‌شود. ناگهان صحبت‌های خانم آرایشگر در ویدئوی سایت توجه او را جلب می‌کند که می‌گوید این مدل آسان نیست و برای انجام‌دادن آن باید تلاش زیادی کرد. پدر دوباره دست به‌کار می‌شود و مراحلی را که خانم آرایشگر می‌گوید مرحله‌به‌مرحله انجام می‌دهد و در آخر موفق می‌شود. دخترکوچولو بسیار خوشحال می‌شود و به همراه پدرش به عیادت مادرش به بیمارستان می‌روند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: everett downing/ اورت داونینگ

نویسنده: mattew a cherry/ متیو چری

نام تهیه‌کننده: mattew a cherry/ متیو چری

نام شخصیت‌ها:

دخترکوچولو: دخترکوچولوی سیاه‌پوست که موهای فر پرپشتی دارد و از پدرش می‌خواهد آن‌ها را مرتب کند.

کشور سازنده: آمریکا

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه