• امروز : ۶ بهمن ۱۳۹۹

عشق روی بالکن

بررسی تخصصی انیمیشن Love on the Balcony

عشق روی بالکن

author-img

توسط : نرگس شفیعی ارزیاب کدومو

4 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«عشق روی بالکن» یک انیمیشن کوتاه و صامت در ژانر عاشقانه است. داستان دو جوان که عاشق یکدیگر هستند و از روی بالکن‌های خانه‌شان با هم ارتباط دارند؛ اما در این میان یک پیرمرد عصبی هم روی بالکن نشسته است و تلاش می‌کند این رابطه را برهم بزند. ارزش محبت‌کردن و عشق، موضوع اصلی این انیمیشن کوتاه است.

سال 2017 4 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
پیام مثبت

این انیمیشن دربارۀ عشق و اهمیت محبت است. پیرمردی عصبی از این که میان دو جوان عاشق قرارگرفته احساس ناراحتی می‌کند و خودخواهانه سعی می‌کند رابطه آن دو را خراب کند؛ اما زمانی که به هدفش می‌رسد، از این کار پشیمان شده و در نبود دو جوان دلش می‌گیرد. پس این‌بار خودش دست به کار می‌شود و دوباره آن دو را به هم می‌رساند. پیرمرد یاد می‌گیرد که تنها به خلوت خودش اهمیت ندهد و محبت کردن را تجربه کند.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

باتوجه به عاشقانه‌بودن موضوع اثر، اگر فرزند نوجوان شما تجربه‌ای از رویارویی با مسائل عاشقانه را دارد یا دراین‌باره سؤال‌هایی برای او ایجاد شده است، به حرف‌های او گوش کنید و سعی کنید درباره‌ی رفتارهای صحیح و متناسب با فرهنگ کشورمان با او صحبت کنید.

خلاصه: اگر فرزند نوجوان شما تجربه‌ای از رویارویی با مسائل عاشقانه را دارد یا دراین‌باره سؤال‌هایی برای او ایجاد شده است، سعی کنید درباره‌ی رفتارهای صحیح و متناسب با فرهنگ کشورمان با او صحبت کنید.    

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن کوتاه «عشق روی بالکن» یک داستان عاشقانه را روایت می‌کند. ممکن است شما والدین عزیز این موضوع را برای فرزند خود نپسندید و رفتارهای دختر و پسر جوانی را که روی بالکن به یکدیگر ابراز احساسات می‌کنند (بوسه‌فرستادن از دور و هدیه‌فرستادن برای یکدیگر) مناسب کودکان ندانید. بنابراین باتوجه به صلاح‌دید خود برای انتخاب اثر اقدام کنید. اینکه پیرمردی با خودخواهی سعی در متوقف‌کردن عشق میان دو جوان دارد؛ اما بعداً از این کار پشیمان می‌شود، می‌تواند اهمیت محبت‌کردن و خودخواه‌نبودن را به مخاطبان منتقل کند. ازآنجایی‌که فرزندان عمدتاً در سنین نوجوانی با مسائل عاشقانه مواجه می‌شوند و تمایل دارند رفتار مناسب در موقعیت‌های رمانتیک را یاد بگیرند، اگر این محصول را با فرزند نوجوان خود تماشا کردید، درباره‌ی رفتارهای صحیح متناسب با فرهنگمان در چنین موقعیت‌هایی صحبت کنید.

خلاصه: عاشقانه‌بودن موضوع انیمیشن باعث می‌شود مناسب کودکان نباشد. اگر با فرزند نوجوان خود انیمیشن را تماشا کردید، درصورت صلاح‌دید درباره‌ی رفتارهای صحیح و متناسب با فرهنگمان در موقعیت‌های رمانتیک صحبت کنید.

داستان انیمیشن

داستان عشق «دختر» و «پسر» جوانی است که از روی بالکن‌های خانه‌شان به یکدیگر ابراز احساسات می‌کنند و برای یکدیگر بوسه و هدیه می‌فرستند؛ اما «پیرمردی» عصبانی که بالکنش درست در وسط بالکن این دو جوان قرار گرفته است، از این وضعیت احساس ناراحتی می‌کند و تلاش می‌کند جلوی این روند را بگیرد. یک شب که پسر جوان حلقه‌ای را به بادکنک می‌بندد تا آن را به دست معشوقش برساند، پیرمرد در میان راه حلقه را می‌گیرد و داخل خانه‌اش می‌گذارد. دختر و پسر جوان که از این اتفاق بی‌خبرند، هریک خیال می‌کنند که دیگری او را فراموش کرده است. از صبح روز بعد ماجرای آمدن روی بالکن و ابرازکردن احساسات تمام می‌شود. پیرمرد دوباره به خلوت خودش می‌رسد و مجبور نیست ابراز احساسات دو جوان عاشق را تحمل کند؛ اما پیرمرد دیگر احساس خوبی ندارد و بابت کاری که کرده است، احساس ناراحتی می‌کند. او نمی‌تواند نبودن دو جوان را تحمل کند، پس تصمیمش را می‌گیرد و با دستان خودش حلقه را به دختر جوان می‌رساند. به این ترتیب او باعث می‌شود دوباره دختر و پسر جوان یکدیگر را دوست داشته باشند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Joshua Hyunwoo Jun, Kun Yu Ng / جوشوا هیونوو جون، کان یونگ

نویسنده: Joshua Hyunwoo Jun, Kun Yu Ng / جوشوا هیونوو جون، کان یونگ

نام تهیه کننده: Joshua Hyunwoo Jun, Kun Yu Ng / جوشوا هیونوو جون، کان یونگ

نام بازیگران: -

نام شخصیت ها: -

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Ringling College of Art and Design

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه