• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

عبور از حلقه‌ی موبیوس

عبور از حلقه‌ی موبیوس

بررسی تخصصی فیلم 2005Thru the Moebius Strip

author-img

توسط : محمدعلی عبداللهی ارزیاب کدومو

4 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

یک انیمیشن علمی تخیّلی درمورد سفر به یک مکان فضایی است. در ابتدای این فیلم اعضای خانواده از هم جدا می‌شوند که این ممکن است برای بچه‌های کوچک‌تر اضطراب‌آور باشد. خشونت نیز در این فیلم وجود دارد. اما همه‌چیز به‌خوبی تمام می‌شود. رابطه‌ی خوب جک با پدر و مادرش در عینِ وجود چالش‌ها از نکات مثبت این انیمیشن است.

سال 2005 87 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

در این فیلم شاهد یک درگیری میان دو گروه از موجودات فضایی هستیم که منجر به یک نبرد بزرگ در انتهای فیلم می‌شود. درگیری‌های فردی در صحنه‌های زیادی به چشم می‌خورد که در این نبردها افراد زیادی از بین می‌روند. پدر شاهزاده ریچیز توسط تور کشته شده است و صحنه‌ی این قتل نشان داده می‌شود.

جزئیات
ترس

در ابتدای فیلم وقتی سایمون وارد یک سیاره جدید می‌شود، فضایی‌ها او را دستگیر می‌کنند. تعقیب‌وگریز و انفجار بارها در فیلم روی می‌دهد. رتیل‌ها و موجودات فضایی دیگر ظاهر ترسناکی دارند. سایمون در یک برنامه‌ی فرار جا می‌ماند و دیگران مجبور می‌شوند به دل دشمن نفوذ کنند تا او را نجات دهند. در چند صحنه، حیوانات فضایی به افراد حمله می‌کنند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در نسخه‌ی اصلاح‌نشده، یکی از شخصیت‌ها لباس باز پوشیده و چند صحنه‌ی بوسه نیز وجود دارد.

جزئیات
پیام مثبت

سایمون در زمین به پسرش ورزش رزمی یاد می‌داد و در فضا به دوستان فضایی‌اش. جک و مادرش برای پیداکردن پدر ریسک می‌کنند و از دستگاه او استفاده می‌کنند. در نبرد آخرین یک برنامه‌ریزی دقیق برای شکست دشمن وجود دارد. ارزش‌های خانوادگی به‌طور پررنگ به چشم می‌خورد.

جزئیات
الگوی مثبت

جک که پسری باهوشی است که بعد از رفتن پدر همواره به‌دنبال او می‌گردد و سعی دارد راه او را ادامه دهد. سایمون یک دانشمند است که در فضا هم مورد اعتماد موجودات فضایی قرار می‌گیرد و به آن‌ها آموزش می‌دهد. شاهزاده ریچز یک موجود فضایی است که سعی می‌کند انتقام پدر را از عمویش بگیرد و در جنگ با عمویش، سیاره را از چنگ جاه‌طلبی‌های او نجات می‌دهد.

جزئیات
ارزش آموزشی

در این فیلم، حلقه‌ی موبیوس توضیح داده می‌شود که یک مفهوم ریاضی است و بقیه‌ی فیلم هم براساس یک فرضیه‌ی علمی است.

آنچه لازم است والدین بدانند

«عبور از حلقه‌ی موبیوس» یک فیلم علمی تخیّلی درمورد سفر به فضاست که خشونت و دلهره‌ی نسبتاً زیادی دارد. در این فیلم پدر خانواده برای مدّتی ناپدید می‌شود که برای فرزندان کوچک آزاردهنده است. ازآنجایی‌که دقت و توجه به این فیلم تمرین خوبی برای مهارت حل مسئله است، پیشنهاد می‌شود که درمورد درست یا نادرست‌بودن تصمیمات جک و دوستانش با فرزندتان صحبت کنید.

خلاصه: یک کارتون ماجراجویانه‌ی جذّاب درمورد یک میمون بانمک. 

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

رابطه‌ی جک با پدر و مادرش چطور بود؟

اگر به سیاره‌ی دیگری برویم، چطور ممکن است که زبان آن‌ها را متوجه بشویم؟

سایمون، جک و کرولاین با استفاده از دستگاهی که سایمون ساخته بود به یک مکان ناشناخته وارد شدند. به نظر تو کار کدام درست و کدام غلط بود و برای جلوگیری از یک اتفاق ناگوار می‌شد چه کاری انجام داد؟

داستان فیلم

سایمون یک دانشمند است و روی دستگاهی کار می‌کند که می‌تواند او را به مکان‌های مختلف در فضا ببرد. در حین آزمایش سایمون از طرف موجودات فضایی دستگیر شده و نمی‌تواند پیش همسر و فرزندش بازگردد. در این مدّت، خانواده‌ی سایمون منتظر بازگشت او هستند. تااینکه یک روز سایمون از طریق دوستان فضایی‌اش می‌تواند پیامی را به جک برساند و به او درمورد محل آزمایشگاه و دستگاهش چیزی بگوید. جک و مادرش کرولاین با این دستگاه می‌توانند به سیاره‌ای بروند که سایمون در آنجاست. سایمون و خانواده‌اش در آن سیاره درگیر جنگی می‌شوند که پیروزی افراد خوب را در پی دارد.

جزئیات فیلم

کارگردان: گلن چایکا، کلوین لی Glenn Chaika,Kelvin Lee

نویسنده: جیم کوکس Jim Cox

تهیه‌کننده: ریموند نح، دیوید کرشنر Raymond Neoh David Kirschner

بازیگران:  Javier GutiérrezKarra ElejaldeLuis Callejoand Patrick Criado

شخصیت‌ها:

جک: پسر نوجوانی که قهرمان فیلم است و برای پیداکردن پدرش تلاش می‌کند.

سایمون: پدر جک که یک دانشمند است و درحال ساختن دستگاهی است که او را به مکان‌های دیگر در فضا ببرد.

کارولاین: مادر جک و همسر سایمون.

شاهزاده ریجز: یکی از موجودات فضایی که با سایمون و جک رابطه‌ی خوبی پیدا می‌کند.

کشور سازنده: : چین

ادامه متن

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد