صفحه‌ی خالی

بررسی تخصصی انیمیشن The Empty Page

صفحه‌ی خالی

author-img

توسط : فاطمه سادات میرشریفی ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

انیمیشن کوتاه «صفحه‌ی خالی» درباره‌ی تلاش یک جوان برای نوشتن است. این اثر که صحنه‌هایی از درگیری شخصیت‌های تخیلی داستان‌نویسِ جوان و کابوسِ او را دربردارد، ساخت ایران در سال ۱۳۹۵ است و به‌جز موسیقی ابتدا و انتهای انیمیشن و آواهای شخصیت‌ها در طول داستان، گفت‌وگوی کلامی در آن وجود ندارد، بنابراین می‌توان آن را در زمره‌ی انیمیشن‌های صامت دانست.

سال 1395 13 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

نویسنده برای نوشتن داستانش، دو شخصیت قهرمان را تخیل می‌کند که یکی ایرانی و دیگری غربی است. این دو قهرمان با یکدیگر درگیری فیزیکی پیدا می‌کنند و در نهایت نویسنده برای رها‌شدن از درگیری دو قهرمان تخیلی‌اش، تخیل درباره‌ی‌ آن‌ها را متوقف می‌کند. در مواردی نیز خشونت هرکدام از شخصیت‌ها (نویسنده و قهرمانان) به شکل پرتاب‌کردن اشیاء و فریادزدن به نمایش گذاشته می‌شود.

جزئیات
ترس

هنگامی‌که نویسنده ماشین تحریرش را می‌خرد، نمی‌تواند ذهنش را متمرکز کند و چیزی بنویسد. وقتی به خواب می‌رود، کابوس می‌بیند که ماشین‌تحریرش غول‌پیکر شده است و دنبالش می‌کند و نویسنده هم از آن فرار می‌کند. او در خواب به اطراف پرتاب می‌شود، فرار می‌کند و با فریاد و جیغ از خواب می‌پرد.

جزئیات
پیام مثبت

نویسنده چندبار از نوشتن ناامید می‌شود؛ اما بازهم با حل‌کردن مسئله‌اش موفق می‌شود تا همه‌چیز را درست کند. ناامیدی، موضوعی است که در چندجای اثر دیده می‌شود؛ اما تلاش و خلاقیت نویسنده، ناامیدی را از بین می‌برد و مسئله را حل می‌کند. او متوجه می‌شود باید از خودشناسی و تعریف «خودش» شروع کند تا بتواند در نوشتن موفق شود و در این مسیر نیز خودش را رشد بدهد.

جزئیات
الگوی مثبت

نویسنده الگوی خوبی برای تلاشگری است. او بارها از نوشتن می‌ترسد و در نظم‌دادن به وضعیت ذهنی‌اش شکست می‌خورد؛ اما با تلاش و خلاقیت موفق می‌شود تا موضوعی برای نوشتن پیدا کند و تخیلاتی را که با یکدیگر در تضاد و درگیری بودند، سامان بدهد.

از فرزندتان بپرسید اگر روزی بخواهد کتابی بنویسد، آن را درباره‌ی‌ چه موضوعی می‌نویسد؟

دوست دارد درباره‌ی چه موضوعاتی کتاب بخواند و آخرین کتابی که خوانده، درباره‌ی چه چیزی بوده است؟ از او بخواهید داستانش را برایتان تعریف کند.

از فرزندتان بپرسید جوان نویسنده چگونه از ناامیدی‌هایش عبور کرد؟

از او بخواهید برایتان توضیح دهد کتابی که جوان نویسنده خواهد نوشت، درباره‌ی چیست و داستانش چگونه طی می‌شود؟

خلاصه: از فرزندتان بپرسید چه کتاب‌ها و داستان‌هایی را دوست دارد؟ فکر می‌کند نویسنده‌ی جوان، درباره‌ی چه موضوعی می‌نویسد و آیا موفق می‌شود؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه