• امروز : ۶ اسفند ۱۳۹۹

صعود

بررسی تخصصی انیمیشن Soar

صعود

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن یک انیمیشن فانتزی و کوتاه است که جلوه‌های بصری بسیار زیبایی دارد. در انیمیشن «صعود»، دختری به نام مارا دوست دارد هواپیما بسازد؛ ولی موفق نمی‌شود. او با آدم‌کوچولویی که هواپیمایش آسیب‌ دیده است، آشنا می‌شود و به او کمک می‌کند تا هواپیمایش را تعمیر کند. آدم‌کوچولو ستاره‌ای در آسمان می‌گذارد و آسمان را برای مارا ستاره‌باران می‌کند.

سال 2014 6 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
پیام مثبت

مارا به آدم‌کوچولو کمک و هواپیمای او را تعمیر می‌کند. آدم‌کوچولو لطف مارا را جبران می‌کند و آسمان را برای او ستاره‌باران می‌کند. مارا با اینکه هیچ‌وقت نتوانسته بود هواپیمایی بسازد که پرواز کند؛ ولی ناامید نمی‌شود و برای تعمییر هواپیمای آدم‌کوچولو تلاش می‌کند.

جزئیات
الگوی مثبت

مارا دختری مهربان است و به آدم‌کوچولو کمک می‌کند و برای تعمیر هواپیمایش تلاش می‌کند. آدم‌کوچولو نیز انسان قدرشناسی است و لطف مارا را جبران می‌کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

در این انیمیشن کوتاه، جلوه‌های بصری بسیار زیبایی وجود دارد که برای مخاطبان چشم‌نواز است. مارا، شخصیت اصلی داستان، دختر مهربانی‌ است که می‌تواند الگوی خوبی برای کمک‌کردن به دیگران باشد. از کودکان خود بخواهید تا خود را جای شخصیت مارا بگذارند و توضیح دهند اگر در برخورد با دیگران قرار بگیرند، چقدر برای کمک به آن‌ها تلاش می‌کنند. با این کار کودکان بهتر می‌توانند برای موقعیت‌های واقعی از شخصیت مارا الگو بگیرند.

ممکن است کودکان شما شکست‌خوردن در کارهایشان را تجربه کرده باشند، پس با پرسش از علت موفقیت مارا، می‌توانید توجه کودکانتان را به ناامیدنشدن و تلاش‌های مکرر او جلب کنید. این موضوع که آدم‌کوچولو لطف مارا را جبران می‌کند نیز می‌تواند به روابط اجتماعی کودکان کمک کند. با فرزند خود درباره‌ی اهمیت جبران لطف دیگران و اینکه چگونه می‌توانیم این کار را انجام دهیم، گفت‌وگو کنید.

خلاصه: مارا الگوی خوبی برای نمایش تلاش و ناامیدنشدن در راه موفقیت، هم‌چنین تلاش برای کمک‌رساندن به دیگران است. به کودکان کمک کنید تا از رفتارهای خوبی که مشاهده می‌کنند، الگو بگیرند.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

خوب است والدین با فرزندان خود درباره‌ی پیام‌های داستان مانند اهمیت کمک‌رسانی به دیگران و اینکه وقتی کسی به ما کمک کرد، چگونه می‌توانیم لطف او را جبران کنیم، گفت‌وگو کنند. والدین می‌توانند با فرزندان خود درباره‌ی اینکه اگر در کاری مدام درحال شکست‌خوردن هستیم، چگونه می‌توانیم در آن به موفقیت برسیم، صحبت کنند.

اگر جای مارا بودی، برای کمک به آدم‌کوچولو تلاش می‌کردی؟

به‌نظر تو چه ویژگی‌هایی در مارا باعث شد درنهایت به موفقیت برسد؟

اگر جای آدم‌کوچولو بودی، چگونه لطف ما را را جبران می‌کردی؟

خلاصه: والدین می‌توانند درباره‌ی کمک‌رسانی به دیگران، جبران‌کردن محبت دیگران و اینکه چگونه شکست‌های خود را به موفقیت تبدیل کنند، گفت‌وگو کنند.

داستان انیمیشن

این انیمیشن درباره‌ی دختری به نام «مارا» است که به ساختن هواپیما علاقه‌ی زیادی دارد؛ ولی هیچ‌وقت هواپیما‌هایی که می‌سازد، نمی‌توانند پرواز کنند. یک روز «آدم‌کوچولویی» با هواپیمای کوچکش که آسیب دیده است روی میز کار مارا فرود می‌آید. او دوستان کوچکش را که درحال پرواز هستند، نگاه می‌کند و از اینکه نمی‌تواند پرواز کند و هواپیمایش دچار مشکل شده است، غصه می‌خورد. مارا به او کمک می‌کند تا هواپیمای کوچکش را تعمیر کند. آدم‌کوچولو و هواپیمایش شروع به پرواز می‌کنند، او یک ستاره‌ی بزرگ در آسمان می‌گذارد و آسمان شب ستاره‌باران می‌شود، مارا نیز بسیار خوشحال می‌گردد.

جزئیات انیمیشن

ژانر اثر: ماجراجویی

کارگردان: Alyce tzue/ آلیس تزو

نویسنده: Alyce tzue/ آلیس تزو

نام تهیه‌کننده: anson yu/ انسُن یا

مارا: مارا دختری مهربان که به ساختن هواپیما علاقه‌مند است و برای آن تلاش می‌کند.

کشور سازنده: آمریکا

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه