صدای دریا

بررسی تخصصی انیمیشن U Scrusciu Du Mari

صدای دریا

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن کوتاه و بی‌کلام «صدای دریا» محصول کشور فرانسه است و داستان موش‌های کور فقیری را روایت می‌کند که می‌خواهند به آمریکا بروند. یک روباه وعده می‌دهد که با قایق آن‌ها را به مقصد برساند؛ اما پس از شکستن قایقش پول‌ها را برمی‌دارد تا فرار کند. موش کور به‌دنبال روباه می‌رود و او را مجبور می‌کند تا با قایق جدیدی تا آمریکا رکاب بزند و آن‌ها را به مقصد برساند. چشیدن سزای عمل نادرست از مهم‌ترین پیام‌های این انیمیشن است.

سال 2016 6 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

زمانی‌که هوا طوفانی می‌شود، زنگ بزرگی روی سر روباه حیله‌گر می‌افتد؛ اما او آسیب جدی نمی‌بیند. موش‌های کور برای تنبیه‌کردن روباه او را مجبور می‌کنند تا آمریکا رکاب بزند و هرگاه سرعت او کم می‌شود، زنگی را به صدا درمی‌آورند که روباه از ترس سرعتش را زیاد کند.

جزئیات
ترس

موش کور کوچک در برخورد اول با روباه کمی می‌ترسد که خیلی زود غلبه بر ترس اتفاق می‌افتد. زمانی‌که هوا طوفانی می‌شود و قایق می‌شکند، برای موش‌های کور که درون قایق هستند، نگرانی به‌وجود می‌آید؛ اما مشخص می‌شود اتفاقی برایشان نیفتاده است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

روباه حیله‌گر برای به‌دست‌آوردن پول‌های موش کور، به او وعده‌ی دروغ درباره‌ی سفر به آمریکا می‌دهد و قصد دارد با پول‌های او فرار کند که موفق نمی‌شود و به‌سزای عملش می‌رسد.

جزئیات
پیام مثبت

پی‌بردن روباه حیله‌گر به آرزوی موش‌های کور برای سفر، باعث می‌شود که قصد فریب‌دادن موش‌ها را بکند و با وعده‌ی سفر به آمریکا پول‌هایشان را بگیرد. درمیان‌گذاشتن آرزوها با افراد حیله‌گر می‌تواند خطرناک باشد. موش‌های کور به روباه اعتماد می‌کنند و به او وعده‌ی پول می‌دهند و این سادگی و اعتماد بی‌جا، آن‌ها را به‌خطر می‌اندازد؛ اما موش کور می‌داند چگونه حق خودش را بگیرد و روباه را مجبور می‌کند تا با رکاب‌زدن در قایقی جدید او را به آمریکا برساند و این‌گونه روباه مکار هم به‌سزای عملش می‌رسد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

موش کور پدر مهربانی برای فرزندش است. او که فقیر است، همه‌ی غذا را به پسرش می‌دهد، برای خوشحال‌کردن فرزندش سفرکردن به آمریکا را می‌پذیرد، در قایق او را در آغوش خودش می‌خواباند و سعی می‌کند به او شناکردن یاد بدهد.

اگر جای موش کور بودی، به روباه اعتماد می‌کردی؟ عاقبت فریب‌کاری روباه چه بود؟ ما در دنیای واقعی به چه کسانی می‌توانیم اعتماد کنیم؟ خلاصه: از فرزندان خود درباره‌ی پیام داستان، عاقبت فریب‌کاری و موضوع اعتمادکردن به دیگران سؤال کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه