• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن شگفت‌انگیزان ۲ (Incredibles 2)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 8 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «شگفت‌انگیزان 2» داستانی از یک خانوادۀ شگفت‌انگیز است که هرکدام از آن‌ها نیروی خارق‌العاده‌ای دارند و مردم را از دست افراد شرور نجات می‌دهند. کار تیمی در خانواده از مهمترین پیام‌های این انیمیشن است. ژانر اکشن این اثر و داستان ابرقهرمانی آن باعث شده صحنه‌های متعددی از درگیری و خشونت در آن دیده شود. این محصول کاری از پیکسار است که قسمت اول آن، در سال 2004 تولید شد.

سال 2018 118 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «شگفت‌انگیزان 2» داستان یک خانوادۀ شگفت‌انگیز است که هرکدام از اعضاء آن دارای قدرت‌های خارق‌العاده هستند و در هردو قسمت انیمیشن، این خانواده برای نجات جان مردم شهر، با افراد شرور و تبهکار مبارزه می‌کنند. ژانر اکشن و ابرقهرمانی این اثر، باعث شده صحنه‌های متعدد درگیری و مبارزه به نمایش گذاشته شود. به دلیل اِعمال مبارزه توسط شخصیت‌های ابرقهرمان و محبوب داستان، ممکن است پس از تماشای این اثر، کودکان در ذهن خود به خیال‌پردازی‌های پرخاش‌گرایانه روی بیاورند و حتی در واقعیت، از این حرکات تقلید کنند، به‌ویژه اینکه کودکان پیش‌دبستانی و دبستانی، تقلیدپذیری بالایی دارند. برای جلوگیری از این تقلیدپذیری می‌توانید دربارۀ آسیب‌های خشونت با کودکان گفت‌وگو کنید. بهتر است در صحبت‌هایتان به راه‌هایی که در دنیای واقعی برای تنبیه تبهکاران وجود دارد و هم‌چنین چگونگی استفادۀ درست از قدرت بپردازید.

والدین عزیز بدانند که تقلید از خانوادۀ شگفت‌انگیز نکات مثبتی هم برای کودکان به همراه دارد. کودکان می‌توانند مسئولیت‌پذیری و همکاری در خانواده را یاد بگیرند. احتمالاً کودکان پس از مشاهدۀ این اثر به انجام کار تیمی همراه با خانواده تشویق شوند. بهتر است همزمان مصداق‌های این همکاری را در زندگی واقعی خود ببینند و زمینه‌های پذیرش مسئولیت در خانه برای آن‌ها فراهم شود. اگر مایل هستید کودکان همکاری بیشتری با شما داشته باشند، می‌توانید نظر کودکان را دربارۀ زمینه‌هایی بپرسید که می‌شود مانند خانوادۀ شگفت‌انگیز به‌صورت تیمی عمل کرد. از آن‌ها بخواهید خودشان را جای شخصیت‌های کودک بگذارند و بگویند اگر خانواده به خطر بیفتد، یا به همکاری آن‌ها نیاز داشته باشد چه می‌کنند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا انسان‌هایی با قدرت‌های ابرقهرمانی در دنیای واقعی وجود دارند؟ برای مبارزه با تبهکاران در دنیای واقعی چه می‌کنند؟

اگر ابرقهرمان‌ها در دنیای واقعی وجود داشتند اتفاق خوبی بود؟ اگر تصمیم می‌گرفتند با قدرتشان به مردم آسیب بزنند چه اتفاقی می‌افتاد؟

ادامه متن

داستان اثر

یک خانوادۀ شگفت‌انگیز با نیروهای ابرقهرمانی، به‌خاطر قانون مجبور شده‌اند عادی زندگی کنند، تا اینکه به آن‌ها پیشنهاد می‌شود برای تغییر قانون دربارۀ فعالیت ابرقهرمان‌ها همکاری کنند. برای این کار لازم است آنان مجرمان را تعقیب کنند تا لباس مخصوص آن‌ها که مجهز به دوربین است، از مجرم فیلم‌برداری کند. این‌طوری همه متوجه فعالیت‌های پنهان مجرمان می‌شوند و به قانونی‌شدن فعالیت ابرقهرمانان رأی می‌دهند. در اینجاست که مادر خانواده (الاستی گرل) به مأموریت فرستاده می‌شود و پدر خانواده (آقای شگفت‌انگیز) مجبور می‌شود با سختی‌های بچه‌داری دست‌و‌پنجه نرم کند. مأموریت الاستی گرل دستگیر‌کردن فرد پلیدی به‌نام اسکرین اسلیور است که هویت مخفی دارد و از طریق صفحه‌های نمایش، افراد را هیپنوتیزم می‌کند و کنترل آن‌ها را به‌دست می‌گیرد. الاستی‌گرل متوجه می‌شود که اسکرین اسلیور دوست نزدیک خودش است که سعی دارد کنترل ابرقهرمانان را به‌دست بگیرد و آن‌ها را جلوی مردم پلید نشان بدهد. قبل از اینکه الاستی گرل بتواند جلوی اسکرین اسلیور را بگیرد، با عینک خاصی تحت کنترل او قرار می‌گیرد. در اینجاست که خانوادۀ شگفت‌انگیز متوجه می‌شوند مادرشان در خطر است و می‌روند تا به او کمک کنند. کار تیمی خانوادۀ شگفت‌انگیز باعث شکست اسکرین اسلیور می‌شود و یک‌بار دیگر قانون، فعالیت ابرقهرمانان را آزاد می‌کند.

جزئیات اثر

کارگردان: Brad Bird / بِرَد بِرد.

نویسنده: Brad Bird / بِرَد بِرد.

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد شگفت‌انگیزان ۲

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>