شگفت‌انگیزان ۲

بررسی تخصصی انیمیشن Incredibles 2

شگفت‌انگیزان ۲

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «شگفت‌انگیزان ۲» داستانی از یک خانوادۀ شگفت‌انگیز است که هرکدام از آن‌ها نیروی خارق‌العاده‌ای دارند و مردم را از دست افراد شرور نجات می‌دهند. کار تیمی در خانواده از مهمترین پیام‌های این انیمیشن است. ژانر اکشن این اثر و داستان ابرقهرمانی آن باعث شده صحنه‌های متعددی از درگیری و خشونت در آن دیده شود. این محصول کاری از پیکسار است که قسمت اول آن، در سال ۲۰۰۴ تولید شد.

سال 2018 118 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

این انیمیشن اکشن، صحنه‌های درگیری زیادی دارد که به‌وضوح دیده می‌شود. باب و خانواده‌اش که قهرمانان اصلی داستان هستند، نیروهای فوق‌العاده‌ای دارند و از آن برای مبارزه با تبهکاران استفاده می‌کنند. ما در صحنه‌های متعدد شاهد درگیری قهرمانان با افراد شرور هستیم که شامل مشت‌ولگد، کوبیدن صورت به قفسه، برخورد سنگ‌ها به صورت و ... می‌شود. گاهی شخصیت‌های اصلی و مثبت به‌وضوح در صحنه‌ها مورد حمله و ضربه‌های سنگین قرار می‌گیرند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

صحنه‌های متعددی از اِعمال خشونت و درگیری وجود دارد که در خطر‌قرار‌گرفتن قهرمانان داستان به‌ویژه شخصیت‌های کوچک‌تر ممکن است ترسناک باشد، البته شخصیت‌ها، ابرقهرمان‌های شجاعی هستند و بر خطرات غلبه می‌کنند. در این انیمیشن شخصیت پلیدی به نام «اسکرین اسلیور» وجود دارد که هویتش پنهان است و کنترل افراد را از طریق صفحه‌های نمایش به‌دست می‌گیرد. تحت تسلط‌ قرار‌گرفتن افراد مثبت و تبدیل‌شدن آن‌ها به شخصیت‌های خشن و ترسناک توسط اسکرین اسلیور دیده می‌شود. این شخصیت که با ماسک خاصی نمایش داده می‌شود، همه مردم را ترسانده و امنیت شهردار و خانم سفیر را به خطر می‌اندازد. در نیمه‌های داستان مشخص می‌شود که یکی از دوستان نزدیک و مورد اعتماد قهرمان اصلی، همان اسکرین اسلیور است و همه را فریب داده است، او قصد کشتن ابرقهرمان‌ها را دارد که موفق نمی‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

وایولت که دختر نوجوان خانوادۀ شگفت‌انگیز است، در مدرسه با یک پسر به‌نام تونی، دوست شده و قصد دارد با او به سینما برود. زمانی‌که تونی متوجه شخصیت ابرقهرمانی وایولت می‌شود، پدر وایولت حافظۀ او را پاک می‌کند و تونی وایولت را از یاد می‌برد. وایولت که به‌خاطر خراب‌شدن رابطه‌اش از پدرش ناراحت است، سر پدر داد می‌زند و عصبانیتش را نشان می‌دهد. در نهایت خانوادۀ وایولت کمک می‌کنند تا دوباره آن دو باهم رابطه برقرار کنند. در صحنه‌های کوتاهی استفاده از الفاظ ناپسند دیده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

خانوادۀ شگفت‌انگیز یک خانوادۀ ابرقهرمان است که برای نجات مردم دربرابر افراد شرور تلاش می‌کنند. خانواده موضوع مهمی در این انیمیشن است. زمانی‌که هلن برای کار به مأموریت می‌رود، همسرش از بچه‌ها نگهداری می‌کند. او از خستگی‌ها و سختی‌هایی که پیش می‌آید، چیزی به همسرش نمی‌گوید تا همسرش روی مأموریت تمرکز کند، باب سعی می‌کند پدر خوبی برای بچه‌ها باشد؛ به پسرش ریاضی یاد می‌دهد و به دخترش در برقراری ارتباط با دوست جدید کمک می‌کند و از همه مهم‌تر بچۀ کوچکی را که نیروهای ابرقهرمانی زیادی دارد، کنترل می‌کند. دش و وایولت فرزندان خانه هستند و زمانی‌که متوجه می‌شوند پدر و مادرشان به‌ خطر افتاده‌اند، شجاعانه به کمک آن‌ها می‌روند. این خانواده در کنار هم و با همکاری هم موفق می‌شوند اولن، فرد شرور داستان را، دستگیر کنند و مردم را نجات دهند. در اقدام دسته‌جمعیِ ابرقهرمان‌ها برای نجات مردم، کار تیمی به چشم می‌خورد. خانوادۀ شگفت‌انگیزان به‌خاطر قانون از انجام کارهای ابرقهرمانی منع شده‌اند که به نظر عادلانه نمی‌آید؛ اما مادر خانواده از همه می‌خواهد که به قانون احترام بگذارند، او با فعالیت‌های قانونی موفق شد این قانون را تغییر دهد و یک‌بار دیگر ابرقهرمان‌ها بدون مخفی‌کردن خود، مبارزه با شرورها را شروع کردند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

آقای شگفت‌انگیز، پدر مسئولیت‌پذیر و همسر نمونه‌ای است. او قلباً دوست داشت که به‌جای همسرش به مأموریت فرستاده شود؛ اما زمانی‌که او را به مأموریت نمی‌فرستند، قبول می‌کند به تنهایی از بچه‌ها مراقبت کند تا همسرش به مأموریت بپردازد. او به همسرش برای تلاش‌کردن در مأموریت روحیه می‌دهد و سعی می‌کند پدر خوبی برای بچه‌ها باشد. خانوادۀ شگفت‌انگیزان، همگی شجاع هستند و از یکدیگر مراقبت می‌کنند، حتی زمانی‌که بچه‌ها متوجه می‌شوند مادر و پدرشان به دردسر افتاده‌اند، برای کمک به آن‌ها تلاش می‌کنند. فروزن یک مرد مهربانی و یک دوست خوب برای آقای شگفت‌انگیز و خانوادۀ اوست. زمانی‌که آقای شگفت‌انگیز با مشکلی روبه‌رو می‌شود، می‌تواند به‌راحتی به فروزن اعتماد کند و از او کمک بخواهد.

ادامه متن

آیا انسان‌هایی با قدرت‌های ابرقهرمانی در دنیای واقعی وجود دارند؟ برای مبارزه با تبهکاران در دنیای واقعی چه می‌کنند؟

اگر ابرقهرمان‌ها در دنیای واقعی وجود داشتند اتفاق خوبی بود؟ اگر تصمیم می‌گرفتند با قدرتشان به مردم آسیب بزنند چه اتفاقی می‌افتاد؟

اگر جای دش و وایولت بودی، برای مراقبت از جک‌جک و نجات خانواده‌ات چه می‌کردی؟

خانوادۀ شگفت‌انگیز برای کسب موفقیت چطور کارهایشان را در خانه تقسیم کردند؟ در خانه ما چطور همکاری می‌شود؟ تو چه مسئولیتی داری و چگونه با خانواده همکاری می‌کنی؟

خلاصه: در خانوادۀ شگفت‌انگیز، اعضاء خانواده چگونه باهم همکاری می‌کنند؟ در خانواده ما چگونه همکاری می‌شود؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه