• امروز : ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

شکراً یا حسین

بررسی تخصصی انیمیشن Thank You Hussain

شکراً یا حسین

author-img

توسط : طیبه فرج زاده ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

3 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

«شکراً یا حسین» نماهنگی مذهبی به همراه مداحی عربی باسم الکربلایی درباره‌ی تشکر از امام حسین(ع) است. متن شعری که خوانده می‌شود به این اشاره دارد که چگونه امام حسین (ع) باعث هدایت انسان‌ها شده است.

 

سال 2018 4 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
پیام مثبت

کلیپ کوتاه است؛ اما در انتقال پیام‌های مثبت کوتاهی نشده است. همکاری بچه‌ها برای برگزاری مراسم یا ایجاد زمینه‌ها برای داشتن یک برنامه زنده با «باسم الکربلایی» قابل توجه است. بچه‌ها با پدر و عمویشان که «باسم الکربلایی» باشد، بسیار بااحترام برخورد می‌کنند. همچنین هم‌خوانی مردم با شعر در کشورهای مختلف با نژادها و زبان‌های گوناگون، پیامی از وحدت و دوری از برتری‌جویی بین انسان‌ها را ارائه می‌دهد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

بچه‌ها در این کلیپ کوتاه علاوه بر همکاری خوبی که از خود نشان می‌دهند، به بزرگترهای خودشان هم کمک می‌کنند. بزرگتر‌ها نذری تهیه می‌کنند و کودکان در پخش‌کردن نذری کمک می‌کنند.

آنچه لازم است والدین بدانند

کلیپ «شکراً یا حسین» با موضوع تشکر از امام حسین (ع) است که نوری برای هدایت انسان‌ها شدند. زبان کلیپ، عربی است و زیرنویس فارسی دارد. پس اگر فرزندتان در سنین قبل از مدرسه قرار دارد، بهتر است برای دیدن آن همراه او باشید و برای درک بهتر پیام‌های کلیپ به او کمک کنید. پیام‌های مثبتی در همین چهاردقیقه مطرح می‌شود که می‌توانید درباره‌ی آن با فرزندتان صحبت کنید. شعری که «باسم الکربلایی» می‌خواند محتوای خوبی دارد و فضای کلیپ، حس غمِ تلخی را القا نمی‌کند و کاملاً مناسب تماشا با خردسالان است.

خلاصه: باتوجه به زبان عربی کلیپ بهتر است برای تماشای آن با کودکتان همراه باشید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

درباره اینکه شعر سعی دارد چه پیامی را منتقل کند، با او صحبت کنید.

چرا باید از امام حسین (ع) تشکر کنیم؟

چیزی هست که بخواهی بابت آن از امام حسین (ع) تشکر کنی؟

داستان انیمیشن

«شکراً یا حسین» کلیپی درباره‌ی تشکر از امام حسین (ع) است که در آن نشان می‌دهد بچه‌ها محیطی را آماده کرده‌اند تا «باسم الکربلایی» مدح بخواند و آن‌ها در یوتیوب پخش زنده داشته باشند. متن شعری که خوانده می‌شود، به این اشاره دارد که چگونه امام حسین (ع) باعث هدایت انسان‌ها شده است. همچنین نشان داده می‌شود انسان‌های متفاوتی با هر رنگ و نژاد و ملیتی با این شعر هم‌خوانی می‌کنند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان / مؤلف: باسم الکربلایی

نویسنده / مترجم: باسم الکربلایی

نام تهیه‌کننده: عباس یوسفی

کشور سازنده: عراق

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه