شکارچیان ترول

بررسی تخصصی انیمیشن Trollhunters‎

شکارچیان ترول

author-img

توسط : امیرحسین کهوندی فاضل ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

زندگی تکراری جیم با پیداکردن یک طلسم جادویی، ناگهان به یک زندگی هیجان‌انگیز و درعین‌حال خطرناک تبدیل می‌شود، به‌طوری‌که او باید با غول‌ها (ترول‌ها) مبارزه کند. شکارچیان ترول محصول سال ۲۰۱۶ میلادی است.

سال 2016 26 قسمت بیست دقیقه ای جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

شخصیت‌های منفی با شکل و ظاهری خشن، قصد تسخیر دنیای انسان‌ها و ترول‌ها را دارند و برای رسیدن به این هدف از خشونت استفاده می‌کنند. مبارزه بین شخصیت‌های مثبت و منفی، فریادزدن، فرارکردن و مشت‌ولگد از اتفاقات خشنی هستند که دائم در این اثر رخ می‌دهد. برخی از ترول‌ها هنگام کشته‌شدن به شکل سنگ درمی‌آیند و می‌شکنند.

جزئیات
ترس

چهره‌ی ترول‌ها هم‌چون بولار ممکن است کودکان کم‌سن‌وسال را بترساند. اگرچه درگیری‌های زیادی در این مجموعه رخ می‌دهد و شخصیت‌ها در موقعیت‌های خطرناکی قرار می‌گیرند؛ اما فضای ابرقهرمانی و نسبتاً طنز و سالم‌ماندن شخصیت‌های اصلی، مانع از ایجاد ترس زیاد در مخاطب می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

شجاعت، ایثار، کار گروهی و تلاش زیاد از مهم‌ترین پیام‌های این مجموعه است. جیم و دوستانش مسئولیت حفاظت از دنیای انسان‌ها و ترول‌ها را برعهده می‌گیرند و با شجاعت تمام در این راه حرکت می‌کنند. جیم و دوستانش به مرور زمان بر ترس‌های خود غلبه می‌کنند و آماده‌ی نبردهای بزرگ می‌شوند. کار گروهی جیم، توبی، کلیر و ترول‌ها باعث پیروزی و موفقیت آن‌ها بر شخصیت‌های شرور می‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

جیم به مرور زمان با غلبه بر ترس‌هایش به فردی شجاع و قهرمان تبدیل می‌شود که حاضر است برای حفظ دوستانش و ترول‌ها کارهای خطرناکی را انجام دهد. توبی و کلیر نیز هم‌چون جیم با آموزش و حضور در نبردها افراد بهتر و شجاع‌تری می‌شوند و حضورشان باعث پیروزی‌های بیشتر جیم می‌شود.

شخصیت جیم در طول انیمیشن چه تغییراتی داشت؟ آیا جیم به تنهایی می‌توانست با ترول‌ها مبارزه کند؟ چه ویژگی بلینکی را از سایر ترول‌ها متفاوت می‌ساخت؟ خلاصه: شخصیت جیم در طول انیمیشن چه تغییراتی داشت؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه