• امروز : 2 بهمن 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن شش ابر قهرمان (Big Hero 6)

author-img

توسط : ناصر تفقدی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  6 ابرقهرمان، داستانِ پسر باهوشی به­نام هیرو است که به کمک برادرش تاداشی موفق می­شود از هوش سرشارش در جای درست و مورد علاقه­اش استفاده کند. هیرو برادرش را در آتش سوزی نمایشگاه دانشجویی از دست می­دهد در نتیجه روزهای افسردگیی­اش ار با بیمکس، روبات پرستاری ساخته ی دست تاداشی، می­گذراند تا عامل اصلی مرگ برادرش را پیدا کند. این انیمیشن همراهی و کارگروهی را به خوبی نشان می دهد و کمک می کند تا زمینه ی گفتگو درباره­ی دوستی و نقش بیمکس را فراهم کند. این فیلم در سال 2014 توسط کمپانی والت دیزنی ساخته شده با استقبال 657 میلیون دلاری همراه بوده است.

سال 2014 101 دقیقه جزئیات کامل اثر
3 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند در این انیمیشن مرگ رخ می‌دهد! «تاداشی» برادر خوب و حمایتگر «هیرو»، قهرمان اصلی داستان است. تاداشی که باعث شده هیرو از هوش سرشار خودش برای ورود به دانشگاه استفاده کند، دقیقا در زمان رسیدن به موفقیت، یعنی در نمایشگاه دانشجویی، در آتش‌سوزی جان خود را از دست می‌دهد. ممکن است فرزندان شما از این واقعه سخت ناراحت شوند و احساسات‌شان تحریک شود، پس شما می‌توانید آن‌ها را در آغوش بگیرید و به حرف‌هایشان گوش دهید. تنها گفتن این جمله که «این فیلم واقعی نیست» برای همدردی با کودکان کافی نیست.از کودکان خود درباره‌ی نقش «بیمکس» سوال کنید و اجازه دهید تا او داستان را برای شما تعریف کند. ممکن است فرزندان پیش‌دبستانی شما داستان را تکه‌تکه یا ناکامل تعریف کنند، شما با اشارات کوتاه اجازه دهید تا او همه‌ی داستان را به یاد بیاورد. شاید بهتر باشد از او بخواهید تا داستان این انیمیشن را بنویسد. اگر فرزند شما در حال تقلید از بیمکس است، نگران نباشید! این کار موجب می شود تا ویژگی های مثبت او را درونی کند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از کودک خود بخواهید تا سیر داستان را تعریف کند. این کار باعث می‌شود تا نتیجه‌گیری درست از داستان محقق شود.همراهی و همدلی در بین دوستان «تاداشی» برای رسیدن به هدف می‌تواند سوال مهمی باشد. از فرزند خود بپرسید چه راه‌هایی برای کمک به دوستان وجود دارد؟

ادامه متن

داستان اثر

«هیرو» نوجوانی با هوش فراوان است که از آن برای شرکت در مسابقات روباتیک برای شرط‌بندی استفاده می‌کند. «تاداشی» که برادر هیروست به او کمک می‌کند تا استعداد خود را کشف کرده و وارد دانشگاه شود. در این بین اما تاداشی در آتش سوزی جشن نمایشگاه دانشجویی جان خود را از دست می‌دهد و هیرو تلاش می‌کند با ارتقای توانمندی‌های «بیمکس»، روبات پرستاری که تاداشی آن را طراحی و ساخته است، و به کمک دوستان تاداشی، عامل مرگ برادر خود را پیدا کند. بیمکس در طول این داستان همواره تلاش می‌کند تا به هیرو و بهبود وضعیت روانی‌اش کمک کند. هیرو، بیمکس و دوستان تاداشی، گروه 6 ابرقهرمان را تشکیل می دهند. آن‌ها به جنگ «مرد نقابدار» می‌روند که در ابتدا تصور می‌کنند او «کری»، از سرمایه گذاران حوزه علم، است اما بعدها متوجه می‌شوند مرد نقابدار همان استاد تاداشی یعنی «استاد کالاهان» است. هیرو که از این اتفاق بسیار ناراحت شده سعی می‌کند به همراه دوستانش جلوی اعمال کالاهان را بگیرد. مشخص می‌شود که کالاهان برای از دست دادن دخترش در یکی از آزمایش‌های کری سعی در نابودی او دارد که به وسیله‌ی شش ابرقهرمان متوقف و دخترش نیز با تلاش هیرو و بیمکس نجات پیدا می‌کند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: کریس ویلیامز و دان هال/Don Hall & Chris Williams

نویسنده/ مترجم: رابرت بیرد، دن جرسون و جوردان رابرتس/ Robert L. Baird & Dan Gerson & Jordan Roberts

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد شش ابر قهرمان

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>