شرلوک نومز

بررسی تخصصی انیمیشن Sherlock Gnomes

شرلوک نومز

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این داستان را می‌توان ادامه‌ي انیمیشن «رومئو و ژولیت» دانست. انیمیشن «شرلوک نومز» روایت عروسک‌هایی است که بعد از ربوده‌شدن توسط موریاتی و تصمیم او برای نابودی عروسک‌ها، با تلاش کارآگاه شرلوک و همکارش، (واتسون) هم‌چنین دو عروسک کوتوله‌ی دیگر که رهبری سایر عروسک‌ها را برعهده داشتند، با تلاش و هم‌فکری یکدیگر موفق به نجات دوستان خود شدند. این اثر روحیه فداکاری و کار گروهی را به‌خوبی نشان می‌دهد.

سال 2018 73 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

شرلوک و دوستانش در تلاش برای نجات کوتوله‌ها مجبور به درگیری با موریاتی و همکاران او می‌شود. همین مسئله منجر به بروز برخی رفتارهای خشونت‌آمیز مثل زدوخوردهای فیزیکی، پرت‌شدن از مکان‌های بلند و خشونت‌های لفظی می‌شود؛ مثلاً شرلوک برای نجات کوتوله‌ها مورد شلیک موریاتی قرار می‌گیرد، درگیری تن‌به‌تن شرلوک و موریاتی و پرت‌شدن موریاتی به دریا. البته فانتزی‌بودن صحنه‌های خشونت‌آمیز، شدت خشونت‌های موجود در این اثر را کم کرده است.

ادامه متن
جزئیات
ترس

تلاش شرلوک و دوستانش برای نجات‌دادن کوتوله‌ها، آن‌ها را مجبور به انجام کارها و حضور در مکان‌هایی می‌کرد که احتمال به‌خطرافتادن آن‌ها را درپی داشت. پنهان‌شدن عروسک‌ها از نگاه انسان‌ها در خیابان، حضور آن‌ها در خانه‌ی عروسک‌های ربوده‌شده و تلاش برای شناسایی‌نشدن، از صحنه‌هایی بود که ترس و نگرانی عروسک‌ها را موجب شد. جدایی جولیت و همسرش (نومئو) از یکدیگر و ربوده‌شدن نومئو توسط «گارگوئیل‌های» غول‌آسا، موجب نگرانی و ناراحتی بسیار برای جولیت شد. ترس عروسک‌ها برای فرار از دست موریاتی از اصلی‌ترین صحنه‌هایی بود که علاوه بر ترس شخصیت‌ها، ممکن است اضطراب را در مخاطب ایجاد کند.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

کار گروهی، فداکاری و ازخودگذشتگی شخصیت‌ها یکی از اصلی‌ترین پیام‌های این اثر است که به آن اشاره شده است؛ به‌عنوان مثال احساس مسئولیت و فداکاری‌های کارآگاه شرلوک برای نجات کوتوله‌ها، هم‌چنین به‌خطرافتادن جولیت و نومئو برای نجات دوستان خود که با ازخودگذشتگی و شجاعت تمام این دو شخصیت اتفاق می‌افتد. پی‌بردن شخصیت‌ها به رفتارهای منفی یکدیگر و تلاش برای جبران رفتارهای ناپسند خود که توسط جولیت و کارآگاه شرلوک اتفاق افتاد؛ مثلاً بی‌توجهی‌های جولیت به شرلوک و بی‌توجهی‌های کارآگاه شرلوک به همکارش واتسون از رفتارهای منفی این دو شخصیت بود که درنهایت با پذیرش اشتباه خود به دنبال جبران آن برآمدند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

هرکدام از شخصیت‌های مثبت داستان، الگوی مناسبی هستند که با فداکاری و ازخودگذشتگی برای نجات دوستان خود از هیچ تلاشی دریغ نکردند. هم‌چنین احساس مسئولیت کارآگاه شرلوک برای محافظت و نجات کوتوله‌ها و تلاش‌های جولیت و نومئو باوجود به‌خطرانداختن خود برای نجات دوستانشان، نمادی از الگوهای مثبت این اثر هستند. وجود برخی رفتارهای منفی شرلوک و جولیت با دوستان و همکاران خود که درنهایت با پذیرش و تلاش برای جبران آن همراه شد.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

اگر به‌جای واتسون بودی، در قبال رفتار منفی شرلوک چه می‌کردی؟

چرا واتسون به شرلوک خیانت کرد؟

دوست داشتی به‌جای کدام یک از شخصیت‌های داستان باشی؟

چه رفتاری موجب موفقیت شرلوک و دوستانش برای نجات کوتوله‌ها شد؟

خلاصه: رفتارهای مثبت و منفی شخصیت‌ها را با فرزند خود شرح دهید و مقایسه کنید.

آنچه لازم است والدین بدانند

هریک از شخصیت‌های داستان به‌واسطه‌ی رفتارهای مثبتی که در سیر داستان دارند، می‌توانند الگوی مناسبی برای فرزندان شما باشند. وجود رفتارهای منفی از جانب شخصیت‌های مثبت برای نجات دوستان خود نیاز به شرح و توضیح دارد تا فرزند شما علت رفتارهای منفی شخصیت‌ها را در بخشی از صحنه‌ها متوجه شود. خیانت واتسون به همکار و دوستش در انتهای داستان، درنهایت پشیمانی او را موجب می‌شود که لازم است دراین‌باره با فرزند خود صحبت کنید تا متوجه رفتار اشتباه واتسون، علت بروز این رفتار و پیامد منفی آن بشود.

داستان انیمیشن

«شرلوک نومز»، داستان گروهی از عروسک‌هاست. کارگاه شرلوک نومز به‌واسطه‌ی مسئولیت خود برای محافظت از «کوتوله‌ها»، بعد از ناپدیدشدن آن‌ها به همراه دستیارش، «واتسون» به‌دنبال آن‌ها می‌رود. دو کوتوله‌ی دیگر به نام «جولیت» و «نومئو» نیز که بعد از بازنشستگی «خانم بلوبری» و «آقای ردبریک» رهبری گروه را به عهده گرفته بودند، به‌دنبال پیداکردن دوستان کوتوله‌ی خود می‌روند که «موریاتی» آ‌ن‌ها را می‌رباید و تصمیم داشت آن‌ها را نابود کند. باوجود شکست‌ها و نتایج ناموفقی که کاراگاه و دوستانش در طول مسیر برای پیداکردن و نجات دوستان خود متحمل شدند، هم‌چنان دست از تلاش برنداشتند و درنهایت با فداکاری و هم‌فکری موفق شدند دوستان خود را نجات دهند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: John Stvenson / جان استیونسون

نویسنده: Ben Zazove, Kevin Cecil / بن زازو، کوین سیسیل

تهیه کننده: David Furnish, Carolyn Soper / دیوید فارنیش، کارولاین سوپر

بازیگران: James McAvoy, Emily Blunt, Chiwetel Ejiofor, Michael Caine/ جیمز ام‌سی اووی، شویتل اِجیفور، مایکل کاین  

شخصیت‌ها:

شرلوک نومز: همتای شرلوک هلمز، دوست نوم واتسون، دشمن دیرینه‌‌ای برای موریاتی،

جولیت: همسر نومئو، دوست صمیمی نانت و همتای ژولیت، (در داستان رومئو و ژولیت شکسپیر)

نومئو: پسر لیدی بلوبری و همسر جولیت،

موریاتی: دشمنی قسم‌خورده‌ و بسیار شرور شرلوک، همتای پروفسور موریاتی در داستان شرلوک هلمز.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Rocket Pictures, Paramount Animaition

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه