• امروز : ۸ اسفند ۱۳۹۹

شایعه

بررسی تخصصی انیمیشن Rumor

شایعه

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشنی کوتاه درباره‌ی شایعه، سرعت فراگیری آن و تأثیرات منفی که روی شایعه‌‌پراکن‌ها می‌گذارد و ماهیتشان را تغییر می‌دهد.

سال 1395 ۵ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

یک زن، فقط بادیدن صحنه‌ای از گفت‌و‌گوی زن و مردی، ‌درباره‌ی آن‌ها شایعه می‌سازد. این شایعه‌پراکنی می‌تواند از مصادیق بارز خشونت روانی باشد.

جزئیات
ترس

مایع لجن‌رنگی تمام مردم شهر را در خود فرومی‌برد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

شایعه‌پراکنی، غیبت و دروغ‌گویی از ناهنجاری‌های اجتماعی انیمیشن است.

جزئیات
پیام مثبت

شایعه‌پراکنی به تمام افراد جامعه آسیب می‌زند.

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند این انیمیشن در فضایی انتزاعی به «شایعه» جان مي‌دهد. گویا شایعه جان دارد و در شهر راه می‌افتد و تمام مردم را در خود فرو می‌برد و آن‌ها را به رنگ لجنی خود درمی‌آورد. از آن‌جایی‌که این انیمیشن صامت است و به اصطلاح پایانی باز دارد و نتیجه‌گیری را به مخاطب واگذار کرده است، توصیه می‌شود در رابطه با مفهومی که فرزند نو‌جوان شما از این محصول برداشت کرده است، با او گفت‌وگو کنید. در سنین ابتدایی نو‌جوانی، یکی از مسائلی که ممکن است برای فرزند شما بسیار پر‌رنگ باشد، مسئله‌ی روابط اجتماعی است، بنابراین گفت‌وگو با فرزندتان پیرامون موضوع شایعه‌پراکنی که یکی از آسیب‌های روابط اجتماعی است، توصیه می‌شود. سعی کنید در حین گفت‌وگو نتیجه‌گیری را به فرزند خود بسپارید و از او بخواهید درباره‌ی چگونگی جرقه‌زدن یک شایعه در جامعه فکر کند و به راه‌کار‌های دامن‌نزدن به آن بیاندیشد.

خلاصه: گفت‌وگو با فرزند نو‌جوانتان پیرامون موضوع شایعه‌پراکنی که یکی از آسیب‌های روابط اجتماعی است، توصیه می‌شود.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

تا حالا از نزدیک شاهد شایعه‌پراکنی بوده‌ای؟ خودت در این ماجرا چه نقشی داشتی؟

چطور می‌توان جلوی شایعه‌سازی و شایعه‌پراکنی را گرفت؟

خلاصه: چطور می‌توان جلوی شایعه‌سازی و شایعه‌پراکنی را گرفت؟

داستان انیمیشن

زنی از بالکن خانه‌اش زن و مردی را می‌بیند که با هم صحبت می‌کنند و می‌خندند، او بلافاصله به دوستش زنگ می‌زند و آنچه را که دیده است تعریف می‌کند. بعد از تعریف‌کردن داستان، مایع لجن‌رنگ و زشتی از دهان زن بیرون می‌آید و خبر را به گوش دیگران می‌رساند. هرکس که خبر را می‌شنود، چیز دیگری به آن اضافه می‌کند و این مایع بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود تاجایی‌که مردم شهر را در خود غرق می‌کند و تمام مردم شهر به رنگ لجن در‌می‌آیند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: لیلا نوروزی نویسنده/ مترجم: لیلا نوروزی نام تهیه‌کننده: لیلا نوروزی کشور سازنده: ایران کمپانی سازنده: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه